کد خبر : ۲۶۳۵۵۶
تا پایان سال اتفاق می افتد؛
۰۴ آبان ۱۴۰۱ - ۱۷:۰۳
رییس سازمان امور اراضی کشور گفت: بنابراین از همان زمان تاکنون نزدیک به چهار میلیون و ۵۰۰ هزار هکتار از اراضی مستثنیات کشور معادل ۲۵ درصد رفع تداخل شده است که ۴۰ درصد این اقدامات در دولت سیزدهم اتفاق افتاده است.

صدور ۵ میلیون سند از اراضی کشور

بورس نیوز:صفدر نیازی شهرکی، رییس سازمان امور اراضی کشور درباره صدور سند اراضی کشاورزی و رفع تداخلات اراضی توسط قرارگاه صدور اسناد اراضی کشاورزی، اظهار کرد: اکنون کارگروهی متشکل از اعضای سازمان امور اراضی و سازمان ثبت اسناد و املاک کشور تشکیل شده که موظفند برای تثبیت و صدور اسناد اراضی کشاورزی فرایند کار را سرعت ببخشند.

وی با بیان اینکه این سازمان متولی حفظ اراضی کشاورزی است، اظهارداشت: سال ۱۳۹۳ با ابلاغ قانون حدنگار، سازمان ثبت اسناد و املاک کشور متولی صدور اسناد کل پهنه ۱۶۵ میلیون هکتاری کشور اعم از دریا، جنگل، تالاب، اراضی ملی و مستثنیات، ملی و شخصی شد و مقرر گردید در مدت پنج سال سند اراضی صادر و در سامانه مربوطه تصویب شود.

نیازی شهرکی تصریح‌کرد: طبق آخرین آمار‌ها از مجموع ۱۸.۷ میلیون هکتار اراضی کشاورزی، ۱.۸ میلیون هکتار از این اراضی دارای سند تک‌برگ شده که این رقم معادل ۱۰ درصد کل اراضی کشاورزی کشور است.

رییس سازمان امور اراضی کشور خاطرنشان‌کرد: در سال ۱۳۴۰ که قانون اصلاحات ارضی اعلام شد با کمک شورای اجرا کننده وقت، زمین از مالکان گرفته و به زارعان سپرده شد. در سال ۱۳۴۱ قانون اراضی ملی برای جنگل، مرتع و بیشه زار و بیابان صادر شد بنابراین از همان زمان که برای بخشی از اراضی که ما پیشتر نسق صادر کرده بودیم در اصلاحات ارضی ملی شدند، سند مناطقی برایشان صادر شد و اختلاف بین مردم و ادارات مربوطه استان‌ها از همان جا یعنی حدود ۶۰ سال پیش شکل گرفت.

وی تاکید کرد: برای رفع دعاوی بین مردم و ادارات دولتی، در سال ۱۳۹۴ قانون رفع تداخلات اراضی ابلاغ شد برآن اساس کمیسیونی در استان‌ها به ریاست رییس سازمان جهاد کشاورزی استان‌ها و سایر اعضا تشکیل و مقرر شد مجموعه جهاد کشاورزی به همراه سازمان ثبت اسناد و املاک کشور دعاوی را حل و فصل کنند.

نیازی شهرکی تصریح کرد: بنابراین از همان زمان تاکنون نزدیک به چهار میلیون و ۵۰۰ هزار هکتار از اراضی مستثنیات کشور معادل ۲۵ درصد رفع تداخل شده است که ۴۰ درصد این اقدامات در دولت سیزدهم اتفاق افتاده است.

وی بیان کرد: طبق برنامه قرار است امسال و سال آینده همه پلاک‌هایی که تداخل دارند، رفع تداخل شوند؛ بنابراین برش‌های استانی تعیین شده و به طور مستمر جلسات استانی و ستادی برگزار می‌شود.

رییس سازمان اموراراضی کشور گفت: همچنین قرارگاه صدور اسناد اراضی کشاورزی به ریاست وزیر جهاد کشاورزی سه شنبه هر هفته برگزار می‌شود تا هر چه سریعتر مشکلات دعاوی چندین ساله مردم با ادارات دولتی در بحث تداخلات اراضی برطرف شود.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
کدام شرکت‌ها تا پایان آبان‌ماه به مجمع می‌روند؟

کدام شرکت‌ها تا پایان آبان‌ماه به مجمع می‌روند؟

شرکت‌ها در این بازه زمانی گزارش عملکرد پایان سال مالی خود را برای سهامداران خود تشریح خواهند کرد و از همه مهم‌تر میزان سود تقسیمی هر سهم نیز در این مجامع به اطلاع سهامداران خواهد رسید.
مجامع این ۲۰ شرکت را زیر نظر داشته باشید!

مجامع این ۲۰ شرکت را زیر نظر داشته باشید!

شرکت‌ها در این تاریخ گزارش عملکرد پایان سال مالی خود را برای سهامداران خود تشریح خواهند کرد و از همه مهم‌تر میزان سود تقسیمی هر سهم نیز در این مجامع به اطلاع سهامداران خواهد رسید.
تقسیم سود ۵۰ تومانی در مجمع

تقسیم سود ۵۰ تومانی در مجمع "فارس"

این شرکت در پایان سال مالی خود میزان درآمدی که از خود بر جای گذاشته ۵۲ هزار و ۴۹۷ میلیارد تومان بود که در مقایسه با سال مالی گذشته با افزایش ۳۴ درصدی همراه بوده است.
مجامعی که در ۲ روز آینده برگزار می‌شوند

مجامعی که در ۲ روز آینده برگزار می‌شوند

شرکت‌ها در این تاریخ گزارش عملکرد پایان سال مالی خود را برای سهامداران خود تشریح خواهند کرد و از همه مهم‌تر میزان سود تقسیمی هر سهم نیز در این مجامع به اطلاع سهامداران خواهد رسید.
تا پایان هفته کدام شرکت ها به مجمع می روند؟

تا پایان هفته کدام شرکت ها به مجمع می روند؟

شرکت‌ها در این تاریخ‌ها گزارش عملکرد پایان سال مالی خود را برای سهامداران خود تشریح خواهند کرد و از همه مهمتر میزان سود تقسیمی هر سهم نیز در این مجامع به اطلاع سهامداران خواهد رسید.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: