کد خبر : ۲۶۳۸۰۴
سخنگوی دولت گفت:
۱۱ آبان ۱۴۰۱ - ۱۲:۴۵
سخنگوی دولت با اشاره به انتظارات از دولت سیزدهم در جهت از بین بردن ریشه‌های فساد به ویژه فساد اداری از تاکید ویژه رییس جمهوری و صدور دستوراتی از سوی وی در این زمینه خبر داد .

دستور مبارزه با فساد اداری از سوی رئیس جمهور

بورس نیوز: علی بهادری جهرمی، سخنگوی دولت اظهار کرد: امروز در جلسه هیئت دولت اولین دستور جلسه بررسی گزارش نماینده ویژه رییس جمهوری در امر مقابله با فساد بود که گزارش مبسوطی در زمینه ارزیابی عملکرد دستگاه‌های اجرایی در حوزه مبارزه با فساد ارائه شد.

وی افزود: نقاط قوت و ضعف دستگاه‌های اجرایی مورد بحث قرار گرفت و از عملکرد برخی دستگاه‌ها تقدیر شد. برخی نقاط ضعف در فرآیند‌های اداری در روش‌ها یا در قوانینی که ممکن است منشاء نفوذ‌هایی برای تخلف یا فساد باشد بررسی و تأکید شد که سرعت‌بخشی به اصلاح آن‌ها انجام شود.

سخنگوی دولت یادآور شد: انتظاری که مردم از این دولت در جهت از بین بردن ریشه‌های فساد به ویژه فساد اداری دارند، رییس جمهوری تأکید ویژه‌ای داشتند و دستوراتی در این زمینه داده‌اند.
بهادری جهرمی همچنین اعلام کرد: در جلسه امروز شمس‌الدین فرزادی‌پور به عنوان مدیرعامل شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی انتخاب شد.

وی با اشاره به مصوبات امروز هیئت دولت، بیان کرد: با توجه به مشکلاتی که در فرایند اجرایی‌شدن آیین‌نامه پرداخت تسهیلات بهسازی و نوسازی مسکن روستایی وجود داشت، دولت با پیشنهاد اصلاحی وزارت راه در این زمینه موافقت کرد.

بهادری جهرمی ادامه داد: به پیشنهاد وزارت کشور و سازمان برنامه و بودجه مبلغی نزدیک به صد میلیارد تومان برای جبران خسارات ناشی از زلزله در هرمزگان که پیش از این اتفاق افتاده بود، در اختیار استان قرار گرفت.

سخنگوی دولت خاطرنشان کرد: با توجه به ایرادی که شورای نگهبان در زمینه اساسنامه سازمان توسعه و بهره‌برداری فناوری‌های نوین آب‌های جوی وصول شده بود، در این جلسه ایرادات مورد نظر رفع شد تا این سازمان در قالب یک موسسه دولتی و تخصصی کار خود را آغاز کند.

وی همچنین اعلام کرد: دولت با آیین‌نامه اجرایی پرداخت کمک معیشت ماهانه به جانبازان و آزادگانی که فاقد شغل هستند موافقت کرد.

بهادری جهرمی با اشاره به طرح‌های نیمه‌کاره در سال‌های گذشته، اظهار کرد: یکی از مسائل مورد مطالبه مردم همین موضوع بوده که دولت آیین‌نامه‌ای با هدف مشارکت بخش غیردولتی برای اتمام این طرح‌ها به تصویب رساند تا با اجرایی‌کردن این آیین‌نامه، بخشی از بار روی زمین مانده سال‌های گذشته را با مشارکت بخش‌های دولتی و دولت از زمین برداشت.

وی تاکید کرد: با هدف حمایت از اشتغال مددجویان کمیته امداد به ویژه زنان سرپرست خانوار تحت پوشش این کمیته، دولت با اساسنامه صندوقی که به منظور ضمانت تسهیلات اشتغال این عزیزان در کمیته امداد تصویب شده بود موافقت کرد.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
کدام شرکت‌ها تا پایان آبان‌ماه به مجمع می‌روند؟

کدام شرکت‌ها تا پایان آبان‌ماه به مجمع می‌روند؟

شرکت‌ها در این بازه زمانی گزارش عملکرد پایان سال مالی خود را برای سهامداران خود تشریح خواهند کرد و از همه مهم‌تر میزان سود تقسیمی هر سهم نیز در این مجامع به اطلاع سهامداران خواهد رسید.
مجامع این ۲۰ شرکت را زیر نظر داشته باشید!

مجامع این ۲۰ شرکت را زیر نظر داشته باشید!

شرکت‌ها در این تاریخ گزارش عملکرد پایان سال مالی خود را برای سهامداران خود تشریح خواهند کرد و از همه مهم‌تر میزان سود تقسیمی هر سهم نیز در این مجامع به اطلاع سهامداران خواهد رسید.
تقسیم سود ۵۰ تومانی در مجمع

تقسیم سود ۵۰ تومانی در مجمع "فارس"

این شرکت در پایان سال مالی خود میزان درآمدی که از خود بر جای گذاشته ۵۲ هزار و ۴۹۷ میلیارد تومان بود که در مقایسه با سال مالی گذشته با افزایش ۳۴ درصدی همراه بوده است.
مجامعی که در ۲ روز آینده برگزار می‌شوند

مجامعی که در ۲ روز آینده برگزار می‌شوند

شرکت‌ها در این تاریخ گزارش عملکرد پایان سال مالی خود را برای سهامداران خود تشریح خواهند کرد و از همه مهم‌تر میزان سود تقسیمی هر سهم نیز در این مجامع به اطلاع سهامداران خواهد رسید.
تا پایان هفته کدام شرکت ها به مجمع می روند؟

تا پایان هفته کدام شرکت ها به مجمع می روند؟

شرکت‌ها در این تاریخ‌ها گزارش عملکرد پایان سال مالی خود را برای سهامداران خود تشریح خواهند کرد و از همه مهمتر میزان سود تقسیمی هر سهم نیز در این مجامع به اطلاع سهامداران خواهد رسید.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: