کد خبر : ۲۶۳۹۳۰
در هفته ای که گذشت؛
۱۵ آبان ۱۴۰۱ - ۱۵:۰۲
گزارش هفتگی بازارهای جهانی فولاد منتشر شد.

ادامه روند نزولی در بازارهای جهانی فولاد

بورس نیوز: در هفته‌ای که گذشت متوسط قیمت سنگ آهن خلوص ۶۲ درصد در چین پس از روند نزولی اخیر با بهبود جزیی قیمت فولاد کمی خود را بالا کشید و از ۸۲.۵ دلار به ۸۳.۷۵ دلار هر تن سی اف آر رسید. ولی به طور کلی بازار سنگ آهن دوران بدی را می‌گذراند و تا زمانی که اقتصاد چین تغییر جدی نداشته باشد امیدی به بهبود چشمگیر در بازار سنگ آهن نیست.

به نظر تحلیلگران بسیاری احتمالا روند نزولی بیشتری برای بازار سنگ آهن در پیش است، زیرا هنوز مشخص نیست قرنطینه‌های کووید در چین به پایان می‌رسد یا خیر و طرح کلی دقیقی از اقدامات اقتصادی برای تقویت اقتصاد چین وجود ندارد.

هفته گذشته بازار‌های قراضه نزولی بودند. در بازار واردات قراضه در ترکیه متوسط قیمت قراضه سنگین ۸۰-۲۰ تا ۶ دلار افت داشت و به ۳۵۴ دلار هر تن سی اف آر رسید. جو بازار همچنان منفی است و قیمت مورد نظر خریداران بین ۳۴۵ تا ۳۴۸ دلار است.

قراضه صادراتی سنگین کلاس ۲ ژاپن افت شدیدی داشته و از ۳۴۴ دلار به ۳۲۱ دلار هر تن فوب رسید. متوسط قیمت قراضه وارداتی سنگین در شرق آسیا نیز با ۱۱ دلار افت به ۳۹۴ دلار هر تن سی اف آر رسید.

هفته گذشته میلادی متوسط قیمت بیلت صادراتی سی آی اس حدود ۵۰۰ دلار هر تن فوب دریای سیاه بود که ۵ تا ۱۰ دلار کاهش قیمت داشت. در بازار واردات چین بیلت تا ۵ دلار افت داشته به ۴۳۵ دلار هر تن سی اف آر رسید. در بازار داخلی چین نیز قیمت بیلت تا ۲ دلار افت داشته ۴۸۲ دلار هر تن درب کارخانه ثبت شد.

در بازار واردات جنوب شرق آسیا نیز قیمت بیلت از ۵۱۵ دلار به ۴۹۱ دلار هر تن سی اف آر کاهش داشت. بیلت صادراتی ایران نیز از ۴۷۷.۵ دلار هر تن فوب به ۴۶۸ دلار رسید.

هفته گذشته در چین متوسط قیمت میلگرد صادراتی به گزارش پلاتس از ۵۵۸ دلار به ۵۴۴ دلار هر تن فوب رسید.

میلگرد صادراتی ترکیه از ۶۵۹ تا ۶۶۵ دلار به ۶۴۵ دلار هر تن فوب کاهش داشت. میلگرد صادراتی سی آی اس نیز افت کمتر از یک درصدی داشت و ۵۳۲.۵ دلار هر تن فوب ثبت شد.

همچنین در بازار داخلی آمریکا میلگرد در ۹۸۵ دلار هر شورت تن درب کارخانه ثبات داشت. در بازار داخلی اروپا نیز میلگرد ۱۰ یورو ارزان‌تر شده و۸۵۰ یورو هر تن درب کارخانه شنیده شد.

هفته گذشته میلادی ورق گرم صادراتی سی آی اس تا ۵ دلار افت داشت و ۵۶۰ دلار هر تن فوب دریای سیاه ثبت شد. متوسط قیمت ورق گرم صادراتی چین نیز از ۵۳۵ تا ۵۴۳ دلار به ۵۱۴ تا ۵۲۶ دلار هر تن فوب رسید.

در بازار داخلی اروپا ورق گرم ۱۰ یورو افت داشت و ۶۵۰ یورو هر تن درب کارخانه شنیده شد. در بازار داخلی امریکا هم ورق گرم ۴۰ دلار کاهش داشته ۷۰۰ دلار هر شورت تن درب کارخانه ثبت شد. همچنین اسلب صادراتی سی آی اس ۳۵ دلار ارزان‌تر شده ۴۴۵ دلار هر تن فوب شنیده شد.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
کدام شرکت‌ها تا پایان آبان‌ماه به مجمع می‌روند؟

کدام شرکت‌ها تا پایان آبان‌ماه به مجمع می‌روند؟

شرکت‌ها در این بازه زمانی گزارش عملکرد پایان سال مالی خود را برای سهامداران خود تشریح خواهند کرد و از همه مهم‌تر میزان سود تقسیمی هر سهم نیز در این مجامع به اطلاع سهامداران خواهد رسید.
مجامع این ۲۰ شرکت را زیر نظر داشته باشید!

مجامع این ۲۰ شرکت را زیر نظر داشته باشید!

شرکت‌ها در این تاریخ گزارش عملکرد پایان سال مالی خود را برای سهامداران خود تشریح خواهند کرد و از همه مهم‌تر میزان سود تقسیمی هر سهم نیز در این مجامع به اطلاع سهامداران خواهد رسید.
تقسیم سود ۵۰ تومانی در مجمع

تقسیم سود ۵۰ تومانی در مجمع "فارس"

این شرکت در پایان سال مالی خود میزان درآمدی که از خود بر جای گذاشته ۵۲ هزار و ۴۹۷ میلیارد تومان بود که در مقایسه با سال مالی گذشته با افزایش ۳۴ درصدی همراه بوده است.
مجامعی که در ۲ روز آینده برگزار می‌شوند

مجامعی که در ۲ روز آینده برگزار می‌شوند

شرکت‌ها در این تاریخ گزارش عملکرد پایان سال مالی خود را برای سهامداران خود تشریح خواهند کرد و از همه مهم‌تر میزان سود تقسیمی هر سهم نیز در این مجامع به اطلاع سهامداران خواهد رسید.
تا پایان هفته کدام شرکت ها به مجمع می روند؟

تا پایان هفته کدام شرکت ها به مجمع می روند؟

شرکت‌ها در این تاریخ‌ها گزارش عملکرد پایان سال مالی خود را برای سهامداران خود تشریح خواهند کرد و از همه مهمتر میزان سود تقسیمی هر سهم نیز در این مجامع به اطلاع سهامداران خواهد رسید.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: