کد خبر : ۲۶۳۹۳۹
معاون اشتغال وزارت کار گفت:
۱۶ آبان ۱۴۰۱ - ۰۹:۲۰
معاون اشتغال وزارت کار گفت: در سال گذشته از سرجمع ۲۸۰ هزارمیلیارد ریال منابع بند (ب) تبصره ۱۶ بیش از ۱۶۰ هزارمیلیارد ریال معادل ۶۰ درصد از منابع در قالب تسهیلات اشتغال زایی به اقشار محروم و حوزه دانش بنیان پرداخت شده است.

پرداخت بیش از ۶۰ درصد منابع تسهیلات اشتغالزایی به محرومان

بورس نیوز: محمود کریمی بیرانوند، معاون اشتغال وزارت کار اظهار کرد: با توجه به این که اشتغال، امری تک بعدی و صرفاً تسهیلات محور نیست در نتیجه اشتغال آفرینی گسترده، نتیجه تقسیم کار در منظومه‌ای منسجم و چندبعدی متشکل از مردم، صاحبان کسب وکار و دولت است که معاونت اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با راه اندازی پایگاه‌های مردمی اشتغال آفرین و با استفاده از ظرفیت مساجد، پایگاه‌های بسیج، گروه‌های جهادی، هیئآت و سازمان‌های مردم نهاد در قالب تعاونی‌های خدمات اشتغال این فناوری اجتماعی بومی را براساس زیست بوم ملی اشتغال سازمان یافته طراحی کرده است که با استفاده از این پایگاه ها، ارائه خدمات اشتغال آفرین به مردم واگذار می‌شود.

وی در تشریح برنامه‌های تسهیلاتی افزود: در راستای اجرای برنامه‌های زیست بوم اشتغال و طبق بند (ب) تبصره ۱۶ بودجه ۱۴۰۱، ۱۰۲۰ هزارمیلیارد ریال تسهیلات قرض الحسنه جهت اشتغال آفرینی در نظر گرفته شده که برای سازمان بهزیستی کشور مبلغ ۱۰۰ هزارمیلیارد ریال و کمیته امداد امام خمینی (ره) مبلغ ۲۵۰ هزارمیلیارد ریال در نظر گرفته شده است که در شش ماهه اول سال جاری مبلغ ۷۰.۹۸۱ میلیارد ریال به مددجویان تحت پوشش کمیته، پرداخت شده و تاکنون حدود ۴۰ درصد مبلغ ابلاغی تحقق یافته است.

بیرانوند ادامه داد: در این تبصره مبلغ ۵۰ هزارمیلیارد ریال برای صندوق نوآوری و شکوفایی و ۶۲۰ هزارمیلیارد ریال برای استانداری‌ها در نظر گرفته شده است. در سال گذشته از سرجمع ۲۸۰ هزارمیلیارد ریال منابع بند (ب) تبصره ۱۶ بیش از ۱۶۰ هزارمیلیارد ریال معادل ۶۰ درصد از منابع در قالب تسهیلات اشتغال زایی به اقشار محروم و حوزه دانش بنیان پرداخت شده است.

براساس این گزارش، مطابق تبصره ۱۸ قانون بودجه ۱۴۰۱ بیش از ۱۵۶ همت (هزار میلیارد تومان) جهت حمایت از تولید در نظر گرفته شده است که این رقم با هم‌افزایی بانکی به حدود ۴۶۰ همت خواهد رسید، در سال گذشته باتوجه‌به عدم تحقق به‌موقع منابع، از مجموع ۳۲۰ هزار میلیارد ریال منابع در نظر گرفته شده بود که ۱۹۰ هزار میلیارد ریال جهت پرداخت به دستگاه‌های اجرایی تخصیص یافت.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
کدام شرکت‌ها تا پایان آبان‌ماه به مجمع می‌روند؟

کدام شرکت‌ها تا پایان آبان‌ماه به مجمع می‌روند؟

شرکت‌ها در این بازه زمانی گزارش عملکرد پایان سال مالی خود را برای سهامداران خود تشریح خواهند کرد و از همه مهم‌تر میزان سود تقسیمی هر سهم نیز در این مجامع به اطلاع سهامداران خواهد رسید.
مجامع این ۲۰ شرکت را زیر نظر داشته باشید!

مجامع این ۲۰ شرکت را زیر نظر داشته باشید!

شرکت‌ها در این تاریخ گزارش عملکرد پایان سال مالی خود را برای سهامداران خود تشریح خواهند کرد و از همه مهم‌تر میزان سود تقسیمی هر سهم نیز در این مجامع به اطلاع سهامداران خواهد رسید.
تقسیم سود ۵۰ تومانی در مجمع

تقسیم سود ۵۰ تومانی در مجمع "فارس"

این شرکت در پایان سال مالی خود میزان درآمدی که از خود بر جای گذاشته ۵۲ هزار و ۴۹۷ میلیارد تومان بود که در مقایسه با سال مالی گذشته با افزایش ۳۴ درصدی همراه بوده است.
مجامعی که در ۲ روز آینده برگزار می‌شوند

مجامعی که در ۲ روز آینده برگزار می‌شوند

شرکت‌ها در این تاریخ گزارش عملکرد پایان سال مالی خود را برای سهامداران خود تشریح خواهند کرد و از همه مهم‌تر میزان سود تقسیمی هر سهم نیز در این مجامع به اطلاع سهامداران خواهد رسید.
تا پایان هفته کدام شرکت ها به مجمع می روند؟

تا پایان هفته کدام شرکت ها به مجمع می روند؟

شرکت‌ها در این تاریخ‌ها گزارش عملکرد پایان سال مالی خود را برای سهامداران خود تشریح خواهند کرد و از همه مهمتر میزان سود تقسیمی هر سهم نیز در این مجامع به اطلاع سهامداران خواهد رسید.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: