کد خبر : ۲۶۴۰۳۹
رضا حسینی، کارشناس بازار سرمایه در گفتگو با بورس نیوز مطرح کرد؛
۱۹ آبان ۱۴۰۱ - ۰۹:۰۰
پس از یک هفته صعود بازار سهام ، شاخص کل موفق به بازپس گرفتن کانال یک میلیون و 400 هزار واحدی شد. در حال حاضر مهمترین سوال سهامداران این است که وضعیت صعود قیمت ها در بازار سهام ادامه دار خواهد بود یا خیر؟

منتظر شاخص ۱.۸ میلیون واحدی باشید

بورس نیوز:

مثبت های بازار سهام جلوی رشد نرخ ارز را می گیرد


رضا حسینی، کارشناس بازار سهام در گفتگو با بورس نیوز بیان کرد: معاملات روز شنبه برای بازار سهام اهمیت دارد چراکه تعیین کننده ابقا یا شکسته شدن مقاومت فعلی در شاخص است. دولت ناگزیر است بازار سرمایه را مثبت نگه دارد تا دیگر بازار‌ها را کنترل کند، به عنوان مثال در بازار ارز دلار باید به ۴۰ تا ۴۱ هزار تومان برسد، اما با بهبود شرایط بازار سرمایه دولت توانست آن را در محدوده ۳۶ هزار تومانی نگهدارد. اگر روند فعلی در بازار سهام ادامه پیدا کند ، قیمت دلار مقداری تثبیت می‌شود در غیر این صورت با توجه به محاسبه نرخ دلار در سکه  که ۴۰ تا ۴۱ هزار و ۵۰۰ تومان است قیمت دلار صعود می‌کند.


وی افزود: دو سناریو برای شرایط فعلی بازار سهام  وجود دارد، یا واریز منابع از جانب فعالین حاضر در بورس انجام شده که روند فعلی بازار را ادامه دار نخواهد کرد و یا اینکه منابع جدیدی وارد بازار سهام شده است اگر این اتفاق افتاده باشد، می‌تواند روند مثبت را ادامه دار کند.


خودرو و پتروشیمی در رقابت بازدهی قرار دارند


این فعال بورسی با تاکید بر اهمیت معاملات روز شنبه گفت: به نظر می‌رسد در این بین پتروشیمی‌ها مستعد رشد و بازدهی تا پایان سال هستند، خودرویی‌ها هم احتمال صعود دارند چراکه روند مثبتی را به خود ندیده‌اند . عوامل زیادی بر روند بازار سهام تا انتهای سال تاثیرگذار است ، ولی اگر اتفاق ناگواری برای آن رخ ندهد و روند فعلی ادامه یابد، پیش‌بینی می‌شود شاخص کل به اعداد یک میلیون و ۷۰۰ هزار واحد تا یک میلیون و ۸۰۰ هزار واحد برسد.


تورم جهانی سبب رشد قیمت سهام داخلی می‌شود/ شاخص کل تا یک میلیون و ۸۰۰ هزار واحد پیشروی می‌کند


وی با اشاره به تورم جهانی تشریح کرد: تورم جهانی هم بی تاثیر بر بازار سهام نیست، این امر باعث افزایشی شدن قیمت کامودیتی‌ها شده و به تبع آن ارزش سهام و قیمت کالا‌های تولید داخل هم صعود می‌کند که در نهایت منجر به تاثیرات مثبت بر قیمت سهام می‌شود. تورم جهانی به مثبت شدن بازار سهام کمک می‌کند و عملکرد آن همانند تورم داخلی است. باید گفت بازار سهام در شرایط فعلی از تورمی که در یک تا ۲ سال گذشته رخ داده عقب مانده و حداقل باید با آن برابر شود، پیش‌بینی شاخص یک میلیون و ۸۰۰ هزار واحدی نیز به همین خاطر است.


زمان ورود سرمایه‌گذاران جدید فرارسیده است؟


حسینی در پایان به بورس نیوز گفت: بازار سهام مقداری اصلاح را تجربه می‌کند، اما اینکه موقعیت مناسب برای ورود سرمایه‌گذاران جدید ایجاد شده یا خیر هم بستگی به معاملات روز شنبه دارد. اگر روز شنبه بازار سهام مثبت باشد زمان بسیار مناسبی را برای ورود سرمایه‌گذران جدید ایجاد می‌کند چراکه شاخصه هایه تاثیرگذار سیگنال‌های مطلوبی را مخابره می‌کنند.

پایان مطلب

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
کدام شرکت‌ها تا پایان آبان‌ماه به مجمع می‌روند؟

کدام شرکت‌ها تا پایان آبان‌ماه به مجمع می‌روند؟

شرکت‌ها در این بازه زمانی گزارش عملکرد پایان سال مالی خود را برای سهامداران خود تشریح خواهند کرد و از همه مهم‌تر میزان سود تقسیمی هر سهم نیز در این مجامع به اطلاع سهامداران خواهد رسید.
مجامع این ۲۰ شرکت را زیر نظر داشته باشید!

مجامع این ۲۰ شرکت را زیر نظر داشته باشید!

شرکت‌ها در این تاریخ گزارش عملکرد پایان سال مالی خود را برای سهامداران خود تشریح خواهند کرد و از همه مهم‌تر میزان سود تقسیمی هر سهم نیز در این مجامع به اطلاع سهامداران خواهد رسید.
تقسیم سود ۵۰ تومانی در مجمع

تقسیم سود ۵۰ تومانی در مجمع "فارس"

این شرکت در پایان سال مالی خود میزان درآمدی که از خود بر جای گذاشته ۵۲ هزار و ۴۹۷ میلیارد تومان بود که در مقایسه با سال مالی گذشته با افزایش ۳۴ درصدی همراه بوده است.
مجامعی که در ۲ روز آینده برگزار می‌شوند

مجامعی که در ۲ روز آینده برگزار می‌شوند

شرکت‌ها در این تاریخ گزارش عملکرد پایان سال مالی خود را برای سهامداران خود تشریح خواهند کرد و از همه مهم‌تر میزان سود تقسیمی هر سهم نیز در این مجامع به اطلاع سهامداران خواهد رسید.
تا پایان هفته کدام شرکت ها به مجمع می روند؟

تا پایان هفته کدام شرکت ها به مجمع می روند؟

شرکت‌ها در این تاریخ‌ها گزارش عملکرد پایان سال مالی خود را برای سهامداران خود تشریح خواهند کرد و از همه مهمتر میزان سود تقسیمی هر سهم نیز در این مجامع به اطلاع سهامداران خواهد رسید.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: