۲۲ آبان ۱۴۰۱ - ۱۶:۰۹
سند همکاری تامین ریل ملی خطوط قطار شهری مشهد با حضور مهندس ایرج رخصتی مدیرعامل ذوب آهن اصفهان و سید عبدالله ارجایی شهردار کلان شهر مشهد ۲۲ آبان ماه در محل شهرداری این شهر منعقد شد.

ریل ذوب آهن اصفهان در خدمت زوار امام رضا (ع) و مردم مشهد

بورس نیوز: رخصتی در آیین انعقاد این سند همکاری به روند تولید فولاد در ایران پرداخت و گفت: پیش از انقلاب اسلامی میزان تولید فولاد در ایران فقط ۵۰۰ هزار تن بود که پس از انقلاب این میزان به حدود سی میلیون تن افزایش یافته است.

مدیرعامل ذوب آهن اصفهان، این شرکت را بنیانگذار صنعت فولاد کشور معرفی کرد و افزود: ذوب آهن اصفهان اکنون با تولید سه میلیون تنی خود به نوسازی و توسعه زیرساخت کشور کمک شایانی می‌کند.

وی با بیان اینکه ذوب آهن اصفهان با تامین ریل پروژه‌های بزرگ راه آهن جمهوری اسلامی به توسه این ناوگان نیز کمک کرد، خاطرنشان ساخت: این شرکت فن آوری ساخت انواع ریل مترو را در اختیار دارد و با سفارش مسئولین مترو در کلان شهر‌ها در حداقل زمان ریل مورد نیاز آن‌ها را تولید کرده و تحویل می‌دهد.

مدیرعامل ذوب آهن با بیان اینکه سبد ریلی این شرکت در آینده نزدیک تکمیل خواهد شد، تاکید کرد: به زودی ریل سوزن مورد نیاز ناوگان حمل و نقل ریلی کشور نیز به صورت استاندارد و با کیفیت تولید و به مشتریان ارائه خواهد شد.

رخصتی به کیفیت پایدار محصولات ذوب آهن اصفهان نیز پرداخت و گفت: کیفیت محصولات این شرکت بر اساس استاندارد‌های ملی و بین المللی امری مستمر است.

مدیرعامل ذوب آهن اصفهان رشد تولید و مصرف فولاد را نشانه توسعه یافتگی کشور‌ها دانست و گفت: رشد تولید و میانگین مصرف فولاد در کشور ما از شتاب مناسبی برخوردار است و ذوب آهن اصفهان نیز با تولید ۱۲ محصول جدید به سوی تولید محصولات خاص و ارزش افزا در حرکت است که بی گمان در این مسیر بیش از هر چیز به توان کارکنان خود متکی است.

شهردار مشهد نیز با بیان اینکه ریل تولید شده در ذوب آهن اصفهان از کیفیت بالاتر و قیمت کمتری نسبت به رقبای خارجی برخوردار است، گفت: تامین ریل یکی از مهمترین موضوعات در توسعه قطار شهری مشهد بود که تولید ریل ذوب آهن اصفهان این مشکل را حل کرد.

سید عبدالله ارجایی با بیان این که حمل و نقل عمومی از عمده مباحث و چالش‌های کلان شهر‌ها است گفت: این امر برای مشهد مقدس که مسافر و زوارپذیر است از اهمیت دوچندانی برخوردار است.

شهردار مشهد، اتوبوس رانی را عامل سامان دهی بخشی از نیاز مردم در حمل و نقل عنوان کرد و افزود: توسعه قطار شهری بخش عمده‌ای از مشکلات شهروندان را برطرف و آسایش مسافران و زوار را نیز تامین می‌کند.

وی از احداث تونل ها، ایستگاه‌ها و ... جهت پروژه توسعه قطار شهری مشهد خبر داد و گفت: برای تکمیل و بهره برداری از این پروژه، استفاده از ریل ملی را در دستور کار قرار دادیم و سند همکاری تامین ریل مورد نیاز این پروژه بین شهرداری مشهد و ذوب آهن اصفهان به امضا رسید.

ارجایی با بیان این که تاسیس ذوب آهن اصفهان از دیرباز و استفاده از ریل ملی در سال‌های اخیر برای هر ایرانی افتخارآمیز است، تاکید کرد: با شناختی که از توانمندی‌های ذوب آهن اصفهان داریم، مطمئن هستیم که کارکنان توانمند و متخصص این شرکت با ساخت سایر تجهیزات و قطعات راهبری ناوگان ریلی، کشور را از واردات این گونه مکانیزم‌ها بی نیاز خواهند کرد.

شهردار مشهد با اشاره به اینکه از مجموعه ذوب آهن اصفهان برای تولید این تجهیزات توقع زیادی داریم، گفت: با افتخار اعلام می‌کنم ذوب آهن اصفهان توان ساخت تجهیزات مورد نیاز ناوگان ریلی کشور را دارد چرا که ریل ذوب آهن اصفهان با رعایت استاندارد‌های سختگیرانه و با کیفیت جهانی تولید و به مشتریان عرضه می‌شود.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
کدام شرکت‌ها تا پایان آبان‌ماه به مجمع می‌روند؟

کدام شرکت‌ها تا پایان آبان‌ماه به مجمع می‌روند؟

شرکت‌ها در این بازه زمانی گزارش عملکرد پایان سال مالی خود را برای سهامداران خود تشریح خواهند کرد و از همه مهم‌تر میزان سود تقسیمی هر سهم نیز در این مجامع به اطلاع سهامداران خواهد رسید.
مجامع این ۲۰ شرکت را زیر نظر داشته باشید!

مجامع این ۲۰ شرکت را زیر نظر داشته باشید!

شرکت‌ها در این تاریخ گزارش عملکرد پایان سال مالی خود را برای سهامداران خود تشریح خواهند کرد و از همه مهم‌تر میزان سود تقسیمی هر سهم نیز در این مجامع به اطلاع سهامداران خواهد رسید.
تقسیم سود ۵۰ تومانی در مجمع

تقسیم سود ۵۰ تومانی در مجمع "فارس"

این شرکت در پایان سال مالی خود میزان درآمدی که از خود بر جای گذاشته ۵۲ هزار و ۴۹۷ میلیارد تومان بود که در مقایسه با سال مالی گذشته با افزایش ۳۴ درصدی همراه بوده است.
مجامعی که در ۲ روز آینده برگزار می‌شوند

مجامعی که در ۲ روز آینده برگزار می‌شوند

شرکت‌ها در این تاریخ گزارش عملکرد پایان سال مالی خود را برای سهامداران خود تشریح خواهند کرد و از همه مهم‌تر میزان سود تقسیمی هر سهم نیز در این مجامع به اطلاع سهامداران خواهد رسید.
تا پایان هفته کدام شرکت ها به مجمع می روند؟

تا پایان هفته کدام شرکت ها به مجمع می روند؟

شرکت‌ها در این تاریخ‌ها گزارش عملکرد پایان سال مالی خود را برای سهامداران خود تشریح خواهند کرد و از همه مهمتر میزان سود تقسیمی هر سهم نیز در این مجامع به اطلاع سهامداران خواهد رسید.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: