کد خبر : ۲۶۴۲۰۳
در دولت سیزدهم رخ داد؛
۲۳ آبان ۱۴۰۱ - ۱۱:۴۹
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: ۱۳۰ هزار مجوز برای مشاغل خانگی در دولت سیزدهم صادر شده است که بعضی از بانک‌ها در پرداخت تسهیلات ضعیف عمل کردند.

صدور ۱۳۰ هزار مجوز مشاغل خانگی

بورس نیوز: سید صولت مرتضوی، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اظهار کرد: همه مسوولان باید دست به دست هم دهند مشکلات اشتغال را رفع و بخشی از مقررات را تسهیل و اجرا کنیم.

وی افزود: باید گره‌گشا باشیم و فرصت‌های شغلی را برای جوانان فراهم کنیم.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه چرخه مدیریتی را توسعه دهیم، گفت: نباید با یکسری موارد هزینه‌های اشتغال را بالا ببریم.

مرتضوی ادامه داد: مشاغل خانگی سبب می‌شود با اشتغال ایجاد شده مردم در آرامش زندگی کنند؛ همچنین نظام استاد شاگردی و آموزش‌های رایگان تقویت می‌شود و از این طریق بخشی از هزینه‌های آموزش کاهش می‌یابد.

وی با تاکید بر ایجاد اشتغال آسان گفت: موضوع تخصصی صدور مجوز برای ایجاد اشتغال روان و ارزان است که ریشه آن در آموزه‌های دینی بوده و اکنون تبدیل به قوانین شده است.

مرتضوی افزود: تضمین و اجرای عدالت از وظایف حاکمیت است در قانون اساسی، حاکمیت موظف به ایجاد مرتضوی شغل برای آحاد جامعه است.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه قانون برای تسهیلگری است، بیان کرد: این امر در حالی است که قانون را برعکس تفسیر کرده و مانع ایجاد می‌شود. به جای اینکه مامور به وظیفه باشیم عامل موانع شده‌ایم.

وی تاکید کرد: باید موانع را برداریم و در این زمینه رهبر معظم انقلاب اسلامی تاکید بر مانع زدایی از اشتغال کردند.

مرتضوی با اشاره به اینکه امروز آموزش‌ها آسان شده است، گفت: امروز جوانان خلاق با آموزش نظری و عملی بهترین کسب و کار را داشته باشند.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: ما باید بستر خیرین ایجاد اشتغال را در جامعه فراهم کنیم.

وی ادامه داد: در گذشته یکی از عمده‌ترین تولیدات قالی بافی بوده است، امروز چه نیازی به سخت‌گیری در صدور مجوز است؟ ضمن اینکه این شغل، بستر را صادرات فراهم می‌کند.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینکه تسهیلات برای اشتغال خانگی اختصاص یافته است بیان کرد: ۱۳۰ هزار مجوز برای مشاغل خانگی در دولت سیزدهم صادر شده است که بعضی از بانک‌ها در پرداخت تسهیلات ضعیف عمل کردند.

وی خاطرنشان کرد: امسال رهبری نام سال را «تولید دانش بنیان و اشتغال آفرین» انتخاب کردند؛ چراکه سرعت انتقال علم از سرعت نور بیشتر شده است باید از این بستر‌ها استفاده کرد.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
کدام شرکت‌ها تا پایان آبان‌ماه به مجمع می‌روند؟

کدام شرکت‌ها تا پایان آبان‌ماه به مجمع می‌روند؟

شرکت‌ها در این بازه زمانی گزارش عملکرد پایان سال مالی خود را برای سهامداران خود تشریح خواهند کرد و از همه مهم‌تر میزان سود تقسیمی هر سهم نیز در این مجامع به اطلاع سهامداران خواهد رسید.
مجامع این ۲۰ شرکت را زیر نظر داشته باشید!

مجامع این ۲۰ شرکت را زیر نظر داشته باشید!

شرکت‌ها در این تاریخ گزارش عملکرد پایان سال مالی خود را برای سهامداران خود تشریح خواهند کرد و از همه مهم‌تر میزان سود تقسیمی هر سهم نیز در این مجامع به اطلاع سهامداران خواهد رسید.
تقسیم سود ۵۰ تومانی در مجمع

تقسیم سود ۵۰ تومانی در مجمع "فارس"

این شرکت در پایان سال مالی خود میزان درآمدی که از خود بر جای گذاشته ۵۲ هزار و ۴۹۷ میلیارد تومان بود که در مقایسه با سال مالی گذشته با افزایش ۳۴ درصدی همراه بوده است.
مجامعی که در ۲ روز آینده برگزار می‌شوند

مجامعی که در ۲ روز آینده برگزار می‌شوند

شرکت‌ها در این تاریخ گزارش عملکرد پایان سال مالی خود را برای سهامداران خود تشریح خواهند کرد و از همه مهم‌تر میزان سود تقسیمی هر سهم نیز در این مجامع به اطلاع سهامداران خواهد رسید.
تا پایان هفته کدام شرکت ها به مجمع می روند؟

تا پایان هفته کدام شرکت ها به مجمع می روند؟

شرکت‌ها در این تاریخ‌ها گزارش عملکرد پایان سال مالی خود را برای سهامداران خود تشریح خواهند کرد و از همه مهمتر میزان سود تقسیمی هر سهم نیز در این مجامع به اطلاع سهامداران خواهد رسید.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: