کد خبر : ۲۶۴۲۳۱
رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس:
۲۳ آبان ۱۴۰۱ - ۱۶:۳۱
رئیس کمیسیون کشاورزی، آب، منابع‌طبیعی مجلس گفت: ونزوئلا در زمینه کشت محصولات استراتژیک ذرت، سویا و دانه‌های روغنی دارای شرایط مناسبی است.

شرایط ونزوئلا برای کشت محصولات استراتژیک مناسب است

بورس نیوز: محمدجواد عسکری، رئیس کمیسیون کشاورزی، آب، منابع‌طبیعی و محیط‌زیست مجلس شورای اسلامی در این دیدار با وزرای کشاورزی و حمل و نقل کشور ونزوئلا در رابطه با چگونگی راهکار‌های توسعه روابط ایران و ونزوئلا در بخش کشاورزی، گفت: در زمینه کشت فراسرزمینی و تهاتر کالا بین دو کشور ظرفیت‌ها و قابلیت‌های منحصربه‌فردی وجود دارد که با برنامه‌ریزی توسط دولت، مجلس و بخش خصوصی به ویژه اتاق بازرگانی ایران امکان استفاده از این ظرفیت‌ها فراهم می‌شود و باید در این راستا اقدامات دوجانبه و هدفمند بر اساس سیاست‌ها و راهبرد‌های کلان انجام شود.

وی با اشاره به ظرفیت‌های متعدد کشور ونزوئلا در زمینه تولید محصولات کشاورزی، افزود: صادرات خدمات فنی مهندسی، تکنولوژیکی و میعانات گازی به این کشور و استفاده از خاک حاصلخیز و منابع قابل توجه آب ونزوئلا یک فرصت مناسب برای ایران محسوب می‌شود.

عسکری گفت: کشور ونزوئلا در زمینه کشت محصولات استراتژیک ذرت، سویا و دانه‌های روغنی دارای شرایط مناسبی است که در این راستا مجلس از دولت و بخش خصوصی انتظار بکارگیری تدابیر لازم و تلاش وافر در خصوص بهره گیری از این شرایط کشور ونزوئلا را دارد.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم در رابطه با ضرورت صادرات محصولات و فرآورده‌های کشاورزی در تعاملات تجاری با کشور ونزوئلا تاکید کرد و گفت: تجربیات بسیار ارزنده کشور ایران در تولید انواع محصولات کشاورزی، غذایی و کالا‌های اساسی و وجود مزیت رقابتی بسیاری از آن‌ها نسبت به تولیدات کشور‌های همسایه ونزوئلا؛ بایستی زمینه حضور و عرضه توانمندی‌های ایرانی را در این کشور با ایجاد تسهیلات مناسب فراهم کرد.

عسکری در همین راستا به ظرفیت‌های موجود در صادرات محصولات خشکبار ایران اشاره کرد و ادامه داد: انجیر، کشمش، پسته، زعفران و فرآورده‌های متعدد دیگری با کیفیت مناسب در ایران تولید می‌شود که به دلیل دارا بودن مزیت‌های رقابتی بسیار مناسب نسبت به سایر کشور‌های جهان فرصت همکاری تجار و فعالان اقتصادی دو کشور را فراهم خواهد کرد.

رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی در پایان نسبت به توانمندی‌های دو کشور در زمینه حمل و نقل، خاطرنشان کرد: با توجه به زیرساخت‌های مناسبی که در زمینه حمل و نقل ریلی، دریایی و جاده‌ای وجود دارد باید سازوکار‌های اجرایی مراودات دو کشور با هدف توسعه روابط در صادرات و واردات محصولات کشاورزی نیز فراهم شود.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
کدام شرکت‌ها تا پایان آبان‌ماه به مجمع می‌روند؟

کدام شرکت‌ها تا پایان آبان‌ماه به مجمع می‌روند؟

شرکت‌ها در این بازه زمانی گزارش عملکرد پایان سال مالی خود را برای سهامداران خود تشریح خواهند کرد و از همه مهم‌تر میزان سود تقسیمی هر سهم نیز در این مجامع به اطلاع سهامداران خواهد رسید.
مجامع این ۲۰ شرکت را زیر نظر داشته باشید!

مجامع این ۲۰ شرکت را زیر نظر داشته باشید!

شرکت‌ها در این تاریخ گزارش عملکرد پایان سال مالی خود را برای سهامداران خود تشریح خواهند کرد و از همه مهم‌تر میزان سود تقسیمی هر سهم نیز در این مجامع به اطلاع سهامداران خواهد رسید.
تقسیم سود ۵۰ تومانی در مجمع

تقسیم سود ۵۰ تومانی در مجمع "فارس"

این شرکت در پایان سال مالی خود میزان درآمدی که از خود بر جای گذاشته ۵۲ هزار و ۴۹۷ میلیارد تومان بود که در مقایسه با سال مالی گذشته با افزایش ۳۴ درصدی همراه بوده است.
مجامعی که در ۲ روز آینده برگزار می‌شوند

مجامعی که در ۲ روز آینده برگزار می‌شوند

شرکت‌ها در این تاریخ گزارش عملکرد پایان سال مالی خود را برای سهامداران خود تشریح خواهند کرد و از همه مهم‌تر میزان سود تقسیمی هر سهم نیز در این مجامع به اطلاع سهامداران خواهد رسید.
تا پایان هفته کدام شرکت ها به مجمع می روند؟

تا پایان هفته کدام شرکت ها به مجمع می روند؟

شرکت‌ها در این تاریخ‌ها گزارش عملکرد پایان سال مالی خود را برای سهامداران خود تشریح خواهند کرد و از همه مهمتر میزان سود تقسیمی هر سهم نیز در این مجامع به اطلاع سهامداران خواهد رسید.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: