کد خبر : ۲۶۴۲۷۸
سفیر روسیه در ایران:
۲۴ آبان ۱۴۰۱ - ۱۵:۱۷
سفیر روسیه در ایران گفت: توسعه روابط میان وزارتخانه‌ها، بانک‌های مرکزی و امنیتی نیز مورد توجه بوده و مقرر شده تا پایان سال جاری حضور هیات‌ها، زمینه‌های مختلف تجاری را ایجاد و شرایط را برای توسعه اقتصادی فراهم کند.

توسعه روابط اقتصادی ایران و روسیه فراهم می شود

بورس نیوز: الکسی ددوو، سفیر روسیه در ایران در همایش تجاری ایران و روسیه با بیان اینکه روابط دو کشور به صورت فعالانه در حال رشد پیدا کردن است، تصریح کرد: در مذاکرات ماه‌های گذشته روسای جمهور تمام مسائل مورد بررسی قرار گرفت که توسعه روابط در مرکز توجهات این گفتگو‌ها قرار داشت.

وی افزود: توسعه روابط میان وزارتخانه‌ها، بانک‌های مرکزی و امنیتی نیز مورد توجه بوده و مقرر شده تا پایان سال جاری حضور هیات‌ها، زمینه‌های مختلف تجاری را ایجاد و شرایط را برای توسعه اقتصادی فراهم کند.

سفیر روسیه در ایران با تاکید بر اینکه سفر‌های هیات‌های مختلف میان دو کشور دستیابی به اهداف تعیین شده را تسریع می‌کند، خاطرنشان کرد: شاهد این مدعا حضور هیات‌های بلندپایه در ایران است که برای تبادلات کالایی بالغ بر چهار میلیارد دلار اقدامات لازم را انجام داده‌اند و در این میان بخش خصوصی دو کشور نقش بزرگی در این زمینه ایفا می‌کنند.

وی با تاکید بر اینکه این شرایط تمام ظرفیت ایران و روسیه را به کار نگرفته، خاطرنشان کرد: پتانسیل فراوانی برای دو کشور وجود دارد که می‌تواند برای فعالان اقتصادی شرایط مناسبی را فراهم کند.

همچنین در این همایش سرگئی کاتیرین رئیس اتاق بازرگانی روسیه با بیان اینکه شرایط کنونی بخش جدیدی در تاریخ دو کشور است، بیان کرد: تلاش‌های بسیاری برای توسعه روابط دو کشور انجام شده و حضور امروز هیات روسیه در ایران در همین راستا صورت گرفته است تا در چارچوب این نشست‌ها فعالان اقتصادی از استان‌های روسیه برای روابط در سطح منطقه اقدام کنند.

وی با بیان اینکه برای اتاق بازرگانی روسیه توسعه روابط اولویت است، تاکید کرد: تاکنون تبادل اطلاعات از هیات ایرانی در امور حوزه خزر دریافت شده و در راستای تحقق اهداف و چشم‌انداز‌های همکاری تصمیم‌هایی توسط اتاق‌ها اخذ شده است.

رئیس اتاق بازرگانی روسیه با تاکید بر اینکه تاکنون چندین بار برای تحقق اهداف توسعه‌ای اقدام شده، ادامه داد: توجه به سرعت بخشی به این توسعه احتیاج به تکرار ندارد؛ زیرا تمام شاخص‌ها در حال افزایش هستند که می‌توان به ثبت رکورد آن اشاره کرد که همکاری‌های دو جانبه بر کسب و کار‌ها نیز موثر بوده است و رشد این شاخص‌ها و پتانسیل‌ها حاصل تلاش‌های دو طرف بود.

کاتیرین تاکید کرد: شرایط جدیدی به وجود آمده که بازار روسیه را برای کشور‌های دوست باز کرده است، با خروج شرکت‌های غربی، شرکای ایرانی می‌توانند جایگزین آن‌ها شوند و وزارت اقتصاد و تجارت روسیه از حضور ایران استقبال خواهد کرد.

وی با بیان اینکه روسیه برای اجرای اهداف و رفع موانع و ایجاد محرک اقتصادی آمادگی کامل دارد، اظهار داشت: شرایط لجستیکی و تبادل ارز‌های ملی با طرف‌های تجاری گام مهمی برای تجار است و باید در همین راستا توسعه کریدور شمال جنوب را تسریع بخشیم که نیازمند فراهم کردن زیرساخت‌ها است.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
کدام شرکت‌ها تا پایان آبان‌ماه به مجمع می‌روند؟

کدام شرکت‌ها تا پایان آبان‌ماه به مجمع می‌روند؟

شرکت‌ها در این بازه زمانی گزارش عملکرد پایان سال مالی خود را برای سهامداران خود تشریح خواهند کرد و از همه مهم‌تر میزان سود تقسیمی هر سهم نیز در این مجامع به اطلاع سهامداران خواهد رسید.
مجامع این ۲۰ شرکت را زیر نظر داشته باشید!

مجامع این ۲۰ شرکت را زیر نظر داشته باشید!

شرکت‌ها در این تاریخ گزارش عملکرد پایان سال مالی خود را برای سهامداران خود تشریح خواهند کرد و از همه مهم‌تر میزان سود تقسیمی هر سهم نیز در این مجامع به اطلاع سهامداران خواهد رسید.
تقسیم سود ۵۰ تومانی در مجمع

تقسیم سود ۵۰ تومانی در مجمع "فارس"

این شرکت در پایان سال مالی خود میزان درآمدی که از خود بر جای گذاشته ۵۲ هزار و ۴۹۷ میلیارد تومان بود که در مقایسه با سال مالی گذشته با افزایش ۳۴ درصدی همراه بوده است.
مجامعی که در ۲ روز آینده برگزار می‌شوند

مجامعی که در ۲ روز آینده برگزار می‌شوند

شرکت‌ها در این تاریخ گزارش عملکرد پایان سال مالی خود را برای سهامداران خود تشریح خواهند کرد و از همه مهم‌تر میزان سود تقسیمی هر سهم نیز در این مجامع به اطلاع سهامداران خواهد رسید.
تا پایان هفته کدام شرکت ها به مجمع می روند؟

تا پایان هفته کدام شرکت ها به مجمع می روند؟

شرکت‌ها در این تاریخ‌ها گزارش عملکرد پایان سال مالی خود را برای سهامداران خود تشریح خواهند کرد و از همه مهمتر میزان سود تقسیمی هر سهم نیز در این مجامع به اطلاع سهامداران خواهد رسید.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: