کد خبر : ۲۶۴۲۸۹
"زاگرس" زیر ذره بین
۲۵ آبان ۱۴۰۱ - ۰۸:۴۱
مقدار فروش محصولات زاگرس در مهرماه نسبت به ماه گذشته ۲۳ درصد کاهش پیدا کرد.

بورس نیوز:

پتروشیمی زاگرس در گزارش فعالیت ماهانه منتهی به مهرماه سال ۱۴۰۱ مجموع درآمد‌های عملیاتی خود در این دوره یک‌ماهه را برابر با یک هزار و ۶۳۶ میلیارد تومان شناسایی کرد و از ابتدای سال مالی تا انتهای مهرماه سال جاری نیز میزان درآمد‌های تجمیعی خود را ۱۴ هزار و ۴۰۲ میلیارد تومان به ثبت رساند.

"زاگرس" میزان درآمدی که در مهرماه سال جاری اعلام کرد از فروش محصولات در بازار‌های داخل و خارج از کشور بود که بیشترین درآمد را از فروش محصولات در بازار خارج از کشور با یک هزار و ۵۴۹ میلیارد تومان کسب کرد، این میزان درآمد دربرگیرنده ۹۴ درصد از درآمد ماهانه بود.

میزان سرمایه‌ای که زاگرس در ۷ ماه سپری‌شده از ابتدای سال مالی تاکنون به ثبت رساند برابر با ۲۴۰ میلیارد تومان بود، همچنین گفتنی است که میزان درآمد به دست آمده در مهرماه ۲۳ درصد پایین‌تر از میانگین درآمدی در ۶ ماه گذشته بود.

میزان درآمد‌های گزارش‌شده "زاگرس"

درآمد ماهانه پتروشیمی زاگرس در مهرماه سال جاری نسبت به ماه گذشته ۲۹ درصد کاهش را به دنبال داشت و در مقایسه با دوره مشابه سال گذشته نیز ۲۴ درصد ریزش را در این دوره از خود بر جای گذاشت، از ابتدای سال مالی تا انتهای مهرماه نیز میزان درآمد‌های این پتروشیمی با رشد ۱۱ درصدی روبه‌رو بود.

پتروشیمی زاگرس در مهرماه از فروش محصولات متانول (داخلی و صادراتی) و بخار کسب درآمد کرد، اکنون در هفتمین ماه از سال جاری بیشترین میزان درآمدی که "زاگرس" به دست آورد مربوط به «متانول (صادراتی)» با یک هزار و ۵۴۹ میلیارد تومان بود.

«متانول (داخلی)» نیز با درآمدزایی ۷۴ میلیارد تومانی در جایگاه بعدی قرارگرفت، در مهرماه عنوان بیشترین نرخ فروش نیز به «متانول (صادراتی)» با ۸ میلیون و ۲۲۴ هزارتومان در ازای هر تن تعلق گرفت.

همان‌طور که گفته شد "زاگرس" بیشترین درآمدزایی را از فروش محصولات در بازار خارج از کشور داشت و از ابتدای سال مالی تاکنون که ۷ ماه از آن می‌گذرد حدود ۱۴ هزار میلیارد تومان درآمدزایی از فروش این محصول داشته است.

پتروشیمی زاگرس در مهرماه مقدار فروش محصولات خود را بالغ‌بر ۲۶۹ هزارتن اعلام کرد و از ابتدای سال مالی تا انتهای مهرماه نیز مقدار فروش محصولات این پتروشیمی برابر با ۲ میلیون و ۳۴۸ هزارتن گزارش کرد، مقدار فروش محصولات زاگرس در مهرماه نسبت به ماه گذشته ۲۳ درصد کاهش پیدا کرد.

بیشترین مقدار فروش محصول در اختیار «متانول (صادراتی)» با ۱۸۸ هزارتن بود، نرخ فروش این محصول همان‌طور که گفته شد ۸ میلیون تومان بود که نسبت به ماه گذشته ۳ درصد افزایش پیدا کرد.

پایان مطلب

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
کدام شرکت‌ها تا پایان آبان‌ماه به مجمع می‌روند؟

کدام شرکت‌ها تا پایان آبان‌ماه به مجمع می‌روند؟

شرکت‌ها در این بازه زمانی گزارش عملکرد پایان سال مالی خود را برای سهامداران خود تشریح خواهند کرد و از همه مهم‌تر میزان سود تقسیمی هر سهم نیز در این مجامع به اطلاع سهامداران خواهد رسید.
مجامع این ۲۰ شرکت را زیر نظر داشته باشید!

مجامع این ۲۰ شرکت را زیر نظر داشته باشید!

شرکت‌ها در این تاریخ گزارش عملکرد پایان سال مالی خود را برای سهامداران خود تشریح خواهند کرد و از همه مهم‌تر میزان سود تقسیمی هر سهم نیز در این مجامع به اطلاع سهامداران خواهد رسید.
تقسیم سود ۵۰ تومانی در مجمع

تقسیم سود ۵۰ تومانی در مجمع "فارس"

این شرکت در پایان سال مالی خود میزان درآمدی که از خود بر جای گذاشته ۵۲ هزار و ۴۹۷ میلیارد تومان بود که در مقایسه با سال مالی گذشته با افزایش ۳۴ درصدی همراه بوده است.
مجامعی که در ۲ روز آینده برگزار می‌شوند

مجامعی که در ۲ روز آینده برگزار می‌شوند

شرکت‌ها در این تاریخ گزارش عملکرد پایان سال مالی خود را برای سهامداران خود تشریح خواهند کرد و از همه مهم‌تر میزان سود تقسیمی هر سهم نیز در این مجامع به اطلاع سهامداران خواهد رسید.
تا پایان هفته کدام شرکت ها به مجمع می روند؟

تا پایان هفته کدام شرکت ها به مجمع می روند؟

شرکت‌ها در این تاریخ‌ها گزارش عملکرد پایان سال مالی خود را برای سهامداران خود تشریح خواهند کرد و از همه مهمتر میزان سود تقسیمی هر سهم نیز در این مجامع به اطلاع سهامداران خواهد رسید.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: