۲۹ آبان ۱۴۰۱ - ۱۲:۳۸
امروزه با افزایش متقاضیان خرید بیمه به صورت آنلاین، عدم آگاهی از برخی از شرایط خرید آن افزایش یافته است.

شرایط خرید بیمه بدنه چیست؟

بورس نیوز: امروزه با افزایش متقاضیان خرید بیمه به صورت آنلاین، عدم آگاهی از برخی از شرایط خرید آن افزایش یافته است.

همچنین وجود شرکت‌های فروش انوع بیمه موجب سردرگمی خریداران می‌شود که بیمه را از کجا خریداری و یا تمدید نمایند. بیمه معمولا دارای انواع مختلفی بوده که هر کدام از آن‌ها دارای شرایط و محدودیت‌های مختص به خود هستند. خریداران برای خرید بیمه باید اطلاعات جامعی را داشته باشند تا بتوانند بیمه مناسب و درستی را خریداری نمایند.

ما در این مقاله قصد داریم تا در رابطه با شرایط خرید بیمه بدنه خودرو و چگونگی استعلام بیمه نکاتی را برای شما عزیزان بیان کنیم. در صورتی که قصد خرید بیمه بدنه را دارید، می‌توانید با مطالعه بیشتر در رابطه با پوشش دهی این بیمه اطلاعات لازم و کافی را کسب نمایید.

بیمه بدنه چیست؟

بهتر است قبل از اینکه شرایط بیمه بدنه خودرو را بیان کنیم، تعریف مناسبی را از این نوع بیمه داشته باشیم. بیمه بدنه در حقیقت بیمه‌ای است که در صورت خسارت‌های وارد شده به خودرو پرداخت می‌شود. اگر شما قصد خرید بیمه بدنه را دارید قطعا در سایت‌های مختلف با قیمت‌های متفاوتی روبرو شده است. این متغیر بودن قیمت‌ها امری طبیعی است؛ چرا که به نحوه پرداخت خسارت باز میگردد.

یکی از سوالات متداولی که ممکن است برای شما هم به وجود آید این است که چرا باید بیمه بدنه را خریداری کنیم؟

برای پاسخ به این سوال باید بگوییم، از آنجایی که ارزش خودرو هر ساله رو به افزایش است، برای جبران خسارت بدنه خودرو شما می‌توانید از بیمه بدنه استفاده کنید. معمولا برای خسارت‌های جانی و مالی به افرادی که داخل خودرو هستند، متقاضیان باید دارای بیمه شخص ثالث باشند. این بیمه تمامی خسارت‌هایی که به فرد وارد آمده در تصادف را پرداخت می‌کند. همچنین بیمه بدنه نیز در صورتی که بیمه گزار در جریان تصادف مقصر باشد و یا مقصر نباشد، همچنین اگر راننده مقصر از صحنه متواری شود و یا دسترسی به راننده مقصر وجود نداشته باشد، بیمه هزینه‌ها را تامین خواهد کرد.

پوشش‌های بیمه بدنه چیست؟

یکی دیگر از دغدغه‌های متقاضیانی که قصد خرید خودرو را دارند، از پوشش‌های این نوع بیمه ممکن است آگاهی نداشته باشند. پوشش‌های بیمه بدنه خودرو را می‌توان به دو دسته تقسیم کرد که عبارت است از:

• پوشش‌های اصلی

• پوشش‌های اضافی

پوشش‌های اصلی معمولا برای تمامی شرکت‌های بیمه یکسان است. برخی از پوشش‌های اصلی خودرو عبارت است از:

• سرقت کلی خودرو شما

• رخ دادن حادثه برای خودرو و پوشش برخورد خودرو با اجسام ثابت

• خسارت‌هایی که در هنگام نجات و یا انتقال خودرو به آن وارد می‌شود

• خسارت‌هایی که ناشی از حوادث آتش سوزی و صاعقه به خودرو شما وارد شده است

• خسارت‌های وارد شده به چرخ خودرو بیمه گزار

معمولا افراد پس از خرید بیمه باید پس از اتمام اعتبارش آن را تمدید نمایند. برای اینکه از اعتبار بیمه تان اطمینان حاصل کنید، می‌توانید با استعلام بیمه بدنه خودرو از زمان تمدید خودرو تان آگاه شوید.

پوشش‌های اضافی بیمه بدنه خودرو در صورتی پوشش داده می‌شود که شما حق بیمه اضافی را به شرکت پرداخت نمایید. پوشش‌های اضافه بیمه بدنه خودرو عبارت است از:

• پوشش خسارت‌های که در اثر حوادث طبیعی برای خودرو به وجود می‌آید

• نوسان قیمت خودرو

• افت قیمت خودرو

• پوشش هزینه کشیده شدن میخ یا اشیای نوک تیز

• پرداخت خسارت خواب خودرو در زمان بروز حادثه

• خسارت‌هایی که ناشی از کاهش ارزش خودرو است
• نوسانات بازار خودرو

• پوشش هزینه شکستن شیشه خودرو

• سرقت لوازم و قطعات خودرو

• در صورت پاشیده شدن رنگ بر روی خودرو

• پرداخت هزینه‌های ناشی از ریختن اسید و یا مواد شیمیایی

• خسارت‌های خوابیدن خودرو در زمان بروز حادثه

• پوشش حذف استهلاک

• پوشش دهی حذف فرانشیز

• پوشش خسارت‌های خارج از مرز کشور

• پوشش تمامی خسارت‌هایی که بر بدنه خودرو در اثر آزمایش سرعت عمل و حمل مواد منفجره به وجود می‌آید
• پوشش خسارت‌های ترانزیت

نحوه محاسبه و استعلام بیمه بدنه خودرو

توجه داشته باشید که هزینه پرداخت بیمه بدنه بر اساس ارزش خودرو محاسبه می‌شود. بدین صورت که هرچقدر ارزش خودرو شما بالا باشد، هزینه بیمه بدنه آن نیز بالاتر خواهد بود. مبلغ نهایی بیمه بدنه معمولا طبق تعداد سیلندر، سال ساخت، پوشش‌های اضافی انتخابی، تخفیفاتی که بر بیمه نامه لحاظ شده است و ارزش خودرو تعیین می‌گردد. شما می‌توانید هزینه بیمه بدنه را نیز به صورت قسطی پرداخت کنید. برای آگاهی دقیق از هزینه پرداختی برای بیمه بدنه می‌توانید با کارشناسان بیمه مشورت نمایید.

تخفیف‌های اصلی بیمه بدنه خودرو

بیمه بدنه نیز همانند بیمه شخص ثالث شامل تخفیف‌هایی است که متقاضیان می‌توانند از آن‌ها استفاده کنند. در صورتی که بیمه بدنه خودرو صفر کیلومتر را بگیرید، ۲۰ الی ۳۰ درصد می‌توانید روی آن تخفیف دریافت کنید. تخفیف خرید نقدی بیمه بدنه که نزدیک به ۱۰ الی ۲۰ درصد است و تخفیف سال‌هایی که عدم خسارت داشته اید. شما در هنگام تمدید بیمه بدنه تان می‌توانید از تخفیف‌های خود استفاده کنید.

یکی از دغدغه‌های افراد برای خرید بیمه بدنه، کارشناسی خودرو شان می‌باشد. کارشناسی خودرو زمانی نیاز است که اشخاص قصد خرید خودرو جدید و یا فروش خودرو شان را داشته باشند.

سخن پایانی

افراد بسیار زیادی هستند که قصد خرید بیمه بدنه و بیمه شخص ثالث را به صورت آنلاین دارند. از آنجایی که پروسه خرید حضوری بیمه کمی کلافه کننده است. به همین علت شرکت‌های فروش بیمه امروزه به سمت فروش آنلاین بیمه رفته اند. شما با توجه به این موضوع به راحتی می‌توانید بیمه خود را خریداری و تمدید نمایید. در صورتی که از شرایط و قوانین دیگر انواع بیمه اطمینان ندارید، بهتر است با مشاوره و کسب آگاهی بیشتر اقدام به خرید آن کنید. توجه داشته باشید که به هیچ عنوان آگاهی کامل نباید اقدام به خرید بیمه‌های دیگر نمایید.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
کدام شرکت‌ها تا پایان آبان‌ماه به مجمع می‌روند؟

کدام شرکت‌ها تا پایان آبان‌ماه به مجمع می‌روند؟

شرکت‌ها در این بازه زمانی گزارش عملکرد پایان سال مالی خود را برای سهامداران خود تشریح خواهند کرد و از همه مهم‌تر میزان سود تقسیمی هر سهم نیز در این مجامع به اطلاع سهامداران خواهد رسید.
مجامع این ۲۰ شرکت را زیر نظر داشته باشید!

مجامع این ۲۰ شرکت را زیر نظر داشته باشید!

شرکت‌ها در این تاریخ گزارش عملکرد پایان سال مالی خود را برای سهامداران خود تشریح خواهند کرد و از همه مهم‌تر میزان سود تقسیمی هر سهم نیز در این مجامع به اطلاع سهامداران خواهد رسید.
تقسیم سود ۵۰ تومانی در مجمع

تقسیم سود ۵۰ تومانی در مجمع "فارس"

این شرکت در پایان سال مالی خود میزان درآمدی که از خود بر جای گذاشته ۵۲ هزار و ۴۹۷ میلیارد تومان بود که در مقایسه با سال مالی گذشته با افزایش ۳۴ درصدی همراه بوده است.
مجامعی که در ۲ روز آینده برگزار می‌شوند

مجامعی که در ۲ روز آینده برگزار می‌شوند

شرکت‌ها در این تاریخ گزارش عملکرد پایان سال مالی خود را برای سهامداران خود تشریح خواهند کرد و از همه مهم‌تر میزان سود تقسیمی هر سهم نیز در این مجامع به اطلاع سهامداران خواهد رسید.
تا پایان هفته کدام شرکت ها به مجمع می روند؟

تا پایان هفته کدام شرکت ها به مجمع می روند؟

شرکت‌ها در این تاریخ‌ها گزارش عملکرد پایان سال مالی خود را برای سهامداران خود تشریح خواهند کرد و از همه مهمتر میزان سود تقسیمی هر سهم نیز در این مجامع به اطلاع سهامداران خواهد رسید.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: