کد خبر : ۲۶۴۴۸۰
۳۲ همت از سبد سرمایه گذاری خارج از بورس "شستا" بیرون رفت؛
۰۲ آذر ۱۴۰۱ - ۱۱:۳۸
بهای تمام‌شده "شستا" در پرتفوی بورسی برابر با ۱۴۸ هزار و ۸۴۳ میلیارد تومان شناسایی شد که در مقایسه با ماه گذشته تغییری را به همراه نداشت.

خروج شستا از بازار غبر بروسی+بورس نیوز

بورس نیوز:

شرکت سرمایه‌گذاری تأمین اجتماعی در گزارش فعالیت ماهانه منتهی به آبان ماه سال ۱۴۰۱ (سال مالی منتهی به خردادماه ۱۴۰۲) مجموع بهای تمام‌شده سرمایه‌گذاری‌های خود در بازار سرمایه را برابر با ۱۴۸ هزار و ۸۴۴ میلیارد تومان در سامانه کدال به ثبت رساند.

نکته قابل‌توجه گزارش فعالیت ماهانه آبان ماه "شستا" مربوط به بخش سرمایه‌گذاری‌های خارج از بازار سرمایه است که در این دوره تمام مبلغ بهای تمام‌شده سرمایه‌گذاری خود از این حوزه را خارج کرده است.

مبلغی که شرکت سرمایه‌گذاری تأمین اجتماعی در آبان ماه از سبد سرمایه‌گذاری‌های خارج از بورس بیرون آورد برابر با مبلغ ۳۲ هزار میلیارد تومان بود، با توجه به این خروج پول از شرکت‌های خارج از بورس مجموع بهای تمام‌شده سرمایه‌گذاری "شستا" که در ماه گذشته برابر با مبلغ ۱۸۰ هزار میلیارد تومان بود، اکنون ۱۸ درصد کاهش یافت و به مبلغ کنونی رسید.

بهای تمام‌شده "شستا" در پرتفوی بورسی همان‌طور که گفته شد برابر با ۱۴۸ هزار و ۸۴۳ میلیارد تومان شناسایی شد که در مقایسه با ماه گذشته تغییری را به همراه نداشت، این مقدار سرمایه‌گذاری از سوی "شستا" در ۲ ماه گذشته بدون تغییر باقی‌مانده است، ارزش بازار پرتفوی بورسی این شرکت در پایان آبان ماه به مبلغ ۱۳۸ هزار میلیارد تومان رسید.

عمده‌ترین بهای تمام‌شده سرمایه‌گذاری "شستا" در آبان ماه مربوط به بخش «محصولات شیمیایی» با ۸۲ هزار و ۳۱۲ میلیارد تومان در پرتفوی شرکت‌های بورسی بود و بخش بعدی نیز متعلق به «سرمایه‌گذاری‌ها» ۳۳ هزار میلیارد تومان بود.

خروج شستا از بازار غبر بروسی+بورس نیوز

بیشترین ارزش بازار سرمایه‌گذاری "شستا" در آبان ماه مربوط به بخش «محصولات شیمیایی» با مبلغی نزدیک به ۸۰ هزار میلیارد تومان بود و پس‌ازآن نیز بخش «سرمایه‌گذاری‌ها» با ۲۱ هزار میلیارد تومان بیشترین ارزش بازار را از آن خود کرد.

عمده‌ترین تغییرات "شستا" از ابتدای دوره تاکنون در بخش سرمایه‌گذاری «محصولات شیمیایی» نیز ۱۲ هزار و ۲۸۲ میلیارد تومان افزایش پیدا کرد.

بیشترین ارزش بازار پرتفوی بورسی "شستا" نیز در اختیار شرکت «سرمایه‌گذاری نفت و گاز و پتروشیمی تأمین» با مبلغی بالغ‌بر ۶۵ هزار میلیارد تومان بود و این مبلغ نسبت به بهای تمام‌شده سرمایه‌گذاری در این شرکت ۱۵ هزار میلیارد تومان کاهش یافت.

عمده‌ترین ارزش بازار را پس از «تاپیکو»، شرکت «سرمایه‌گذاری صبا تأمین» به خود اختصاص داد که ارزش بازار آن ۲۱ هزار میلیارد تومان بود که این شرکت نیز با ریزش ۱۲ هزار میلیارد تومانی نسبت به بهای تمام‌شده سرمایه‌گذاری خود همراه بود.

در پایان لازم به ذکر است که شرکت سرماسه‌گذاری تأمین اجتماعی در آبان ماه میزان درآمدی از محل سود سهام محقق‌شده کسب نکرد.

پایان مطلب

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
کدام شرکت‌ها تا پایان آبان‌ماه به مجمع می‌روند؟

کدام شرکت‌ها تا پایان آبان‌ماه به مجمع می‌روند؟

شرکت‌ها در این بازه زمانی گزارش عملکرد پایان سال مالی خود را برای سهامداران خود تشریح خواهند کرد و از همه مهم‌تر میزان سود تقسیمی هر سهم نیز در این مجامع به اطلاع سهامداران خواهد رسید.
مجامع این ۲۰ شرکت را زیر نظر داشته باشید!

مجامع این ۲۰ شرکت را زیر نظر داشته باشید!

شرکت‌ها در این تاریخ گزارش عملکرد پایان سال مالی خود را برای سهامداران خود تشریح خواهند کرد و از همه مهم‌تر میزان سود تقسیمی هر سهم نیز در این مجامع به اطلاع سهامداران خواهد رسید.
تقسیم سود ۵۰ تومانی در مجمع

تقسیم سود ۵۰ تومانی در مجمع "فارس"

این شرکت در پایان سال مالی خود میزان درآمدی که از خود بر جای گذاشته ۵۲ هزار و ۴۹۷ میلیارد تومان بود که در مقایسه با سال مالی گذشته با افزایش ۳۴ درصدی همراه بوده است.
مجامعی که در ۲ روز آینده برگزار می‌شوند

مجامعی که در ۲ روز آینده برگزار می‌شوند

شرکت‌ها در این تاریخ گزارش عملکرد پایان سال مالی خود را برای سهامداران خود تشریح خواهند کرد و از همه مهم‌تر میزان سود تقسیمی هر سهم نیز در این مجامع به اطلاع سهامداران خواهد رسید.
تا پایان هفته کدام شرکت ها به مجمع می روند؟

تا پایان هفته کدام شرکت ها به مجمع می روند؟

شرکت‌ها در این تاریخ‌ها گزارش عملکرد پایان سال مالی خود را برای سهامداران خود تشریح خواهند کرد و از همه مهمتر میزان سود تقسیمی هر سهم نیز در این مجامع به اطلاع سهامداران خواهد رسید.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: