کد خبر : ۲۶۴۸۲۸
در هفته ای که گذشت؛
۱۲ آذر ۱۴۰۱ - ۱۵:۴۰
گزارش هفتگی بازار جهانی فولاد منتشر شد.

بهبود بازار جهانی فولاد

بورس نیوز: در هفته‌ای که گذشت متوسط قیمت سنگ آهن خلوص ۶۲ درصد وارداتی در چین با بهبود خرید‌ها رشد داشت و از حدود ۱۰۰ دلار به ۱۰۳ دلار هر تن سی اف آر رسید.

خبر برداشته شدن محدودیت‌های شدید کرونایی در برخی از شهر‌های چین جو بازار را بهبود بخشیده و انتظار می‌رود تقاضای بخش ساخت و ساز و در کل وضعیت اقتصادی چین بهتر شود. چشم انداز بلند مدت بازار سنگ آهن نیز خوش بینانه شده، ولی فعلا تقاضا وضعیت مطلوبی ندارد.

هفته گذشته در بازار واردات قراضه در ترکیه متوسط قیمت قراضه سنگین ۸۰-۲۰ رشد چشمگیری داشت و از ۳۵۵ دلار به ۳۷۴ دلار هر تن سی اف آر بهبود داشت. افزایش خرید‌ها در قیمت‌های بالا بازار را صعودی کرده است.

قراضه صادراتی سنگین کلاس ۲ ژاپن تا ۱۱ دلار بالا رفت و به ۳۲۵ دلار هر تن فوب رسید. متوسط قیمت قراضه وارداتی سنگین در شرق آسیا نیز در ۳۵۰ دلار هر تن سی اف آر باقی ماند.

هفته گذشته میلادی آخرین متوسط قیمت بیلت صادراتی سی آی اس از ۴۷۸ دلار هفته قبل به ۵۰۰ تا ۵۰۳ دلار هر تن فوب دریای سیاه بهبود داشت. در بازار واردات چین بیلت نوساناتی داشت و تا ۶ دلار افت هفتگی داشت و به ۴۴۴ دلار هر تن سی اف آر رسید. از طرفی در بازار داخلی چین نیز آخرین قیمت بیلت هفته گذشته تا ۱۳ دلار بهبود داشت و ۵۰۵ دلار هر تن درب کارخانه ثبت شد.

در بازار واردات جنوب شرق آسیا نیز قیمت بیلت از ۵۰۵ دلار به ۵۱۵ تا ۵۲۰ دلار هر تن سی اف آر رسید. بیلت صادراتی ایران نیز از ۴۵۸ دلار به ۴۴۶ دلار هر تن فوب رسید.

هفته گذشته در چین متوسط قیمت میلگرد صادراتی به گزارش پلاتس تا ۲ دلار افت داشت و به ۵۴۸ دلار هر تن فوب رسید. در بازار داخلی چین در بورس شانگ‌های نیز قرارداد میلگرد رشد چشمگیری داشت و از ۵۲۱ دلار به ۵۴۲ دلار هر تن رسید.

میلگرد صادراتی ترکیه از ۶۳۳ دلار به ۶۶۳ دلار هر تن فوب رسید که بیشتر به دلیل رشد قیمت قراضه بود.

همچنین در بازار داخلی امریکا میلگرد در ۹۸۵ دلار هر شورت تن درب کارخانه ثبات داشت. در بازار داخلی اروپا نیز میلگرد افت شدید داشته و از ۷۸۵ یورو به ۷۵۳ یورو هر تن درب کارخانه رسید.

هفته گذشته میلادی ورق گرم صادراتی سی آی اس در ۵۴۰ دلار هر تن فوب دریای سیاه بدون تغییر باقی ماند. متوسط قیمت ورق گرم صادراتی چین نیز از ۵۳۲ تا ۵۳۴ دلار به ۵۴۰ تا ۵۴۲ هر تن فوب رسید.

در بازار داخلی اروپا ورق گرم ۵ یورو رشد داشت و ۶۱۰ یورو هر تن درب کارخانه شنیده شد. در بازار داخلی امریکا هم ورق گرم ۶۴۰ دلار هر شورت تن درب کارخانه بود که ۲۰ دلار بهبود داشت.

همچنین اسلب صادراتی سی آی اس ۴۲۰ دلار هر تن فوب شنیده شد.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
کدام شرکت‌ها تا پایان آبان‌ماه به مجمع می‌روند؟

کدام شرکت‌ها تا پایان آبان‌ماه به مجمع می‌روند؟

شرکت‌ها در این بازه زمانی گزارش عملکرد پایان سال مالی خود را برای سهامداران خود تشریح خواهند کرد و از همه مهم‌تر میزان سود تقسیمی هر سهم نیز در این مجامع به اطلاع سهامداران خواهد رسید.
مجامع این ۲۰ شرکت را زیر نظر داشته باشید!

مجامع این ۲۰ شرکت را زیر نظر داشته باشید!

شرکت‌ها در این تاریخ گزارش عملکرد پایان سال مالی خود را برای سهامداران خود تشریح خواهند کرد و از همه مهم‌تر میزان سود تقسیمی هر سهم نیز در این مجامع به اطلاع سهامداران خواهد رسید.
تقسیم سود ۵۰ تومانی در مجمع

تقسیم سود ۵۰ تومانی در مجمع "فارس"

این شرکت در پایان سال مالی خود میزان درآمدی که از خود بر جای گذاشته ۵۲ هزار و ۴۹۷ میلیارد تومان بود که در مقایسه با سال مالی گذشته با افزایش ۳۴ درصدی همراه بوده است.
مجامعی که در ۲ روز آینده برگزار می‌شوند

مجامعی که در ۲ روز آینده برگزار می‌شوند

شرکت‌ها در این تاریخ گزارش عملکرد پایان سال مالی خود را برای سهامداران خود تشریح خواهند کرد و از همه مهم‌تر میزان سود تقسیمی هر سهم نیز در این مجامع به اطلاع سهامداران خواهد رسید.
تا پایان هفته کدام شرکت ها به مجمع می روند؟

تا پایان هفته کدام شرکت ها به مجمع می روند؟

شرکت‌ها در این تاریخ‌ها گزارش عملکرد پایان سال مالی خود را برای سهامداران خود تشریح خواهند کرد و از همه مهمتر میزان سود تقسیمی هر سهم نیز در این مجامع به اطلاع سهامداران خواهد رسید.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: