کد خبر : ۲۶۴۹۲۵
نسبت به مهرماه مقایسه شد؛
۱۴ آذر ۱۴۰۱ - ۱۶:۲۶
طبق اعلام شرکت شاپرک، بیش از ۳ میلیارد و ۷۳۲ میلیون تراکنش انجام شده که نسبت به مهر ۱۴۰۱، ۰.۵۹ درصد رشد داشته است.

انجام بیش از ۳ میلیارد تراکنش در آبان ماه

بورس نیوز: در آبان ۱۴۰۱، طبق اعلام شرکت شاپرک، بیش از ۳ میلیارد و ۷۳۲ میلیون تراکنش انجام شده که نسبت به مهر ۱۴۰۱، ۰.۵۹ درصد رشد داشته است. این در حالی است که این رقم نسبت به آبان سال گذشته، بیش از ۱۳ درصد بیشتر شده است.

در این میان، تغییرات مبلغی تراکنش‌ها نیز بیانگر افزایش ۹.۳۱ درصدی نسبت به ماه قبل و رسیدن به رقم ۷، ۷۰۸، ۳۹۴، ۳۶۰ میلیون ریال است. این در شرایطی است که رقم مذکور نسبت به ماه مشابه سال ۱۴۰۰ (آبان ماه)، بیش از ۱۵ درصد رشد داشته است.

از سوی دیگر در آبان امسال، بیش از ۹۲ درصد از کل تراکنش‌ها از طریق کارتخوان‌های فروشگاهی بوده است؛ به گونه‌ای که بررسی جدیدترین گزارش شاپرک از سهم ابزار‌های پذیرش از تعداد تراکنش‌ها در آبان ۱۴۰۱ نشان می‌دهد، کارتخوان فروشگاهی با ۹۲.۴۶ درصد بیشترین سهم را داشته و پس از آن ابزار پذیرش اینترنتی با ۴.۸۰ درصد و در نهایت ابزار پذیرش موبایلی با ۲.۷۴ درصد، در رتبه‌های بعدی قرار دارند.

در آبان امسال، بیش از ۹۲ درصد از کل تراکنش‌های شاپرک از طریق کارتخوان‌های فروشگاهی بوده است.

همچنین مقایسه تعداد هر یک از ابزار‌های پذیرش فعال سیستمی در آبان ماه ۱۴۰۱ نسبت به ماه گذشته، نشان می‌دهد تعداد ابزار‌های فعال سیستمی پذیرش اینترنتی، موبایلی و کارتخوان فروشگاهی با رشد ۳.۶۶ درصدی همراه بوده؛ به گونه‌ای که تعداد ابزار پذیرش اینترنتی در آبان امسال با رشد ۸.۰۳ درصدی نسبت به مهر امسال به رقم ۶۰۳،۴۰۲ رسیده است؛ بنابراین مجموع تعداد این ابزار‌ها (اینترنتی، موبایلی و فروشگاهی) در دومین ماه پاییز به رقم ۹.۸۸۷.۸۹۶ رسیده که نسبت به ماه قبل، بیش از ۳ درصد بیشتر شده است.

از سوی دیگر مقایسه سهم تعداد هریک از این ابزار‌های پذیرش فعال سیستمی از کل ابزار‌های بازار در آبان ۱۴۰۱، نشان می‌دهد سهم کارتخوان‌های فروشگاهی از بازار ۹۲.۶۳ درصد بوده است که این میزان در مهر امسال، ۹۲.۸۳ درصد تعیین شده بود و سهم ابزار پذیرش موبایلی از بازار در هشتمین ماه سال ۱۴۰۱، به ۱.۲۷ درصد رسیده که نسبت به مهرماه، کاهش یافته است. اما در این میان، سهم ابزار پذیرش اینترنتی همچون ماه قبل، با افزایش نسبت به مهرماه، به رقم ۶.۱۰ درصد رسیده است. این رقم در شروع پاییز، ۵.۸۶ درصد بود.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
کدام شرکت‌ها تا پایان آبان‌ماه به مجمع می‌روند؟

کدام شرکت‌ها تا پایان آبان‌ماه به مجمع می‌روند؟

شرکت‌ها در این بازه زمانی گزارش عملکرد پایان سال مالی خود را برای سهامداران خود تشریح خواهند کرد و از همه مهم‌تر میزان سود تقسیمی هر سهم نیز در این مجامع به اطلاع سهامداران خواهد رسید.
مجامع این ۲۰ شرکت را زیر نظر داشته باشید!

مجامع این ۲۰ شرکت را زیر نظر داشته باشید!

شرکت‌ها در این تاریخ گزارش عملکرد پایان سال مالی خود را برای سهامداران خود تشریح خواهند کرد و از همه مهم‌تر میزان سود تقسیمی هر سهم نیز در این مجامع به اطلاع سهامداران خواهد رسید.
تقسیم سود ۵۰ تومانی در مجمع

تقسیم سود ۵۰ تومانی در مجمع "فارس"

این شرکت در پایان سال مالی خود میزان درآمدی که از خود بر جای گذاشته ۵۲ هزار و ۴۹۷ میلیارد تومان بود که در مقایسه با سال مالی گذشته با افزایش ۳۴ درصدی همراه بوده است.
مجامعی که در ۲ روز آینده برگزار می‌شوند

مجامعی که در ۲ روز آینده برگزار می‌شوند

شرکت‌ها در این تاریخ گزارش عملکرد پایان سال مالی خود را برای سهامداران خود تشریح خواهند کرد و از همه مهم‌تر میزان سود تقسیمی هر سهم نیز در این مجامع به اطلاع سهامداران خواهد رسید.
تا پایان هفته کدام شرکت ها به مجمع می روند؟

تا پایان هفته کدام شرکت ها به مجمع می روند؟

شرکت‌ها در این تاریخ‌ها گزارش عملکرد پایان سال مالی خود را برای سهامداران خود تشریح خواهند کرد و از همه مهمتر میزان سود تقسیمی هر سهم نیز در این مجامع به اطلاع سهامداران خواهد رسید.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: