کد خبر : ۲۶۵۰۲۵
۰۵ آذر ۱۴۰۱ - ۱۸:۵۵
رئیس انجمن سازندگان تجهیزات صنعت نفت گفت: بر اساس برآورد‌های صورت گرفته در کل بازار تجهیزات نفت، گاز و پتروشیمی یک بازار ۱۰ میلیارد یورویی را متصور هستیم که اکنون استارت ورود به این بازار زده شده است.

بازار ۱۰ میلیارد یورویی برای صادرات تجهیزات صنایع نفت

بورس نیوز: احسان ثقفی، با اشاره به وضعیت صادرات تجهیزات صنعت نفت ایران، اظهار کرد: در بلاروس، روسیه، تاجیکستان ظرفیت صادرات تجهیزات وجود دارد البته در روسیه تا کنون صادرات انجام شده، بلاروس به شکل خیلی جدی نه، ولی ظرفیت ایجاد و اقدامات لازم انجام شده و به زودی صورت استارت آن زده می‌شود، صادرات تجهیزات به ازبکستان نیز درحال مطالعه جدی بوده، اما هنوز عملیاتی نشده است.

وی با بیان اینکه تاجیکستان جز بازار‌هایی است که باتوجه به نزدیکی فرهنگی و نیازمندی این کشور به خدمات مهندسی و تجهیزات ایرانی این پتانسیل در آن وجود دارد و اکنون صادرات تجهیزات به این کشور در حال بررسی و مطالعه است، گفت: به بازار ونزوئلا راه یافته ایم، اقداماتی صورت گرفته، تعدادی از اعضا توافقنامه و قرارداد‌هایی را با این کشور به امضا رسانده اند.

رئیس انجمن سازندگان تجهیزات صنعت نفت با اشاره به پتانسیل موجود در حوزه صادرات تجهیزات صنعت نفت، گفت: یک بازار پنج میلیارد یورویی طی سال‌های آتی پیش‌بینی می‌شود، عملیات آن آغاز شده و طی ۶ و هفت ماه آینده حجم آن بیشتر خواهد شد و اوایل سال ۱۴۰۲ شاهد پررنگ‌تر شدن حضورمان در بازار‌های مختلف خواهیم بود و آنچه تا کنون رخ داده نزدیک پنج درصد است.

ثقفی افزود: در بازار تجهیزات این پنج میلیارد برای بازار ونزوئلا پیش‌بینی می‌شود و اگر بخواهیم فراتر برویم اگر تمام تجهیزات نفت، گاز و پتروشیمی را در نظر بگیریم بالغ بر هشت تا ۱۰ میلیارد یورو را می‌توان پیش‌بینی کرد، استارت این کار زده شده و تا سال ۱۴۰۲ پررنگ‌تر می‌شود و تا سه سال آینده می‌توان تحقق آن را شاهد باشیم. زمانی که گردش اقتصاد صنعتی پررنگ و تقویت شود، بازار به وجود می‌آید درواقع هر بازاری یک توسعه بازار را به دنبال خود دارد. این موضوع می‌توانند بازار را توسعه دهد و حجم صادرات ما افزایش یابد.

وی با بیان اینکه این موضوع پارامتر‌های مختلفی دارد، گفت: شرایط ارزی، تبادل ارزی، شرایط روابط بین الملل روی این موضوع تاثیرگذار است و نمی‌توان این‌ها را نادیده گرفت؛ اینکه تا کنون پنج درصد محقق شده، عدد کمی نیست باتوجه به شرایط فعلی برای شروع مطلوب است، بسیاری از این بازار‌ها را تا کنون نداشتیم و ظرف یک سال اخیر فعالیت در آن‌ها آغاز شده است.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
کدام شرکت‌ها تا پایان آبان‌ماه به مجمع می‌روند؟

کدام شرکت‌ها تا پایان آبان‌ماه به مجمع می‌روند؟

شرکت‌ها در این بازه زمانی گزارش عملکرد پایان سال مالی خود را برای سهامداران خود تشریح خواهند کرد و از همه مهم‌تر میزان سود تقسیمی هر سهم نیز در این مجامع به اطلاع سهامداران خواهد رسید.
مجامع این ۲۰ شرکت را زیر نظر داشته باشید!

مجامع این ۲۰ شرکت را زیر نظر داشته باشید!

شرکت‌ها در این تاریخ گزارش عملکرد پایان سال مالی خود را برای سهامداران خود تشریح خواهند کرد و از همه مهم‌تر میزان سود تقسیمی هر سهم نیز در این مجامع به اطلاع سهامداران خواهد رسید.
تقسیم سود ۵۰ تومانی در مجمع

تقسیم سود ۵۰ تومانی در مجمع "فارس"

این شرکت در پایان سال مالی خود میزان درآمدی که از خود بر جای گذاشته ۵۲ هزار و ۴۹۷ میلیارد تومان بود که در مقایسه با سال مالی گذشته با افزایش ۳۴ درصدی همراه بوده است.
مجامعی که در ۲ روز آینده برگزار می‌شوند

مجامعی که در ۲ روز آینده برگزار می‌شوند

شرکت‌ها در این تاریخ گزارش عملکرد پایان سال مالی خود را برای سهامداران خود تشریح خواهند کرد و از همه مهم‌تر میزان سود تقسیمی هر سهم نیز در این مجامع به اطلاع سهامداران خواهد رسید.
تا پایان هفته کدام شرکت ها به مجمع می روند؟

تا پایان هفته کدام شرکت ها به مجمع می روند؟

شرکت‌ها در این تاریخ‌ها گزارش عملکرد پایان سال مالی خود را برای سهامداران خود تشریح خواهند کرد و از همه مهمتر میزان سود تقسیمی هر سهم نیز در این مجامع به اطلاع سهامداران خواهد رسید.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: