کد خبر : ۲۶۵۰۵۶
غلامعلی زال خانی، مدیرعامل پتروشیمی فجر در گفت‌وگو با بورس نیوز بیان کرد؛
۰۴ دی ۱۴۰۱ - ۰۹:۰۲
بندر ماهشهر از معدود شهرهای ایران است که دارای خور (شاخه‌ای از دریا در خشکی) است که مهم‌ترین آن‌ها خور موسی نام دارد تا جایی که از نظر استراتژیک و اقتصادی منطقه را بسیار حائز اهمیت می‌سازد. این مهم را با یکی از مدیران صنعت پتروشیمی در میان گذاشته‌ایم که در ادامه به آن می‌پردازیم.

قطعی گاز شایعه بود؟

بورس نیوز:

غلامعلی زال خانی، مدیرعامل پتروشیمی فجر در گفت‌وگو با بورس نیوز  آینده صنعت پتروشیمی را این‌طور توصیف کرد: شرکت با تولید کامل به کار خود ادامه می‌دهد و عمده فعالیت آن‌هم یوتیلیتی است. مهم‌ترین عنصر برای روند فعالیت شرکت دیگر پتروشیمی‌ها هستند و در منطقه فعالیتی آن (منطقه ویژه بندر ماهشهر) معضلات دیگر مناطق دیده نشده است. البته به‌طور طبیعی به دلیل تنوع بالا در محصولات تولیدی در این منطقه، در صورت کسری در تولید یکی از آن‌ها امکان جبران وجود دارد. از طرفی شرکت به‌طور مستقیم با نفت در ارتباط نیست، ولی به فرض اینکه سوخت پتروشیمی‌های مایع تأثیر بگیرند، منجر به افزایش درآمد در آن‌ها می‌شود و ممکن است تأثیرات مثبت در میانگین راندمان پتروشیمی فجر را باعث شود.


چالش قطعی گاز چطور مدیریت می‌شود؟


وی پس از اشاره به قطع نشدن گاز در این پتروشیمی تشریح کرد: مطابق هرسال گاز با کاهش روبه‌رو می‌شود، اما با قطعی مواجه نشده‌ایم. هرسال با شروع فصل سرما گاز سهمیه‌بندی می‌شود، ولی قطعی به من گزارش نشده است. در صورت قطعی گاز، سوخت جایگزین اندیشیده شده است، مقررشده برای کوتاه‌مدت و تعمیرات مقطعی از گازوئیل استفاده شود و در بلندمدت تمهیداتی از سمت دولت برای تأمین انرژی پیش‌بینی‌شده است.


یوتیلیتی‌ها اورهال ندارند


زال خانی تصریح کرد: باید این طرز تفکر جا بیافتد که در شرکت‌های یوتیلیتی اورهال یکپارچه وجود ندارد؛ همین حالا هم شرکت پتروشیمی فجر در حال اورهال بوده و تا سال ۱۴۰۴ هم برنامه‌های اورهال مشخص‌شده است. درروند فعالیت شرکت امکان‌پذیر نیست که بخار، اکسیژن، نیتروژن و برق قطع شود ولی واحد‌ها به‌صورت بخشی اورهال می‌شوند. به همین خاطر این دست کارخانه‌ها هیچ‌وقت اورهال یکپارچه ندارند.
تولید تداوم دارد


وی در پایان به بورس نیوز گفت: در شرکت فجر تا به این لحظه تداوم در تولید و سقف آن همچنان ادامه دارد. یعنی درآمدزایی که عمده عامل آن تولید است همچنان مستمر است. در بحث برنامه‌های توسعه شرکت با توجه به اینکه در منطقه مستعدی و پر پتانسیلی قرارگرفته است، حتماً موارد بسیاری در دست اقدام است.

پایان مطلب

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
گزارش مجامع
کدام شرکت‌ها تا پایان آبان‌ماه به مجمع می‌روند؟

کدام شرکت‌ها تا پایان آبان‌ماه به مجمع می‌روند؟

شرکت‌ها در این بازه زمانی گزارش عملکرد پایان سال مالی خود را برای سهامداران خود تشریح خواهند کرد و از همه مهم‌تر میزان سود تقسیمی هر سهم نیز در این مجامع به اطلاع سهامداران خواهد رسید.
مجامع این ۲۰ شرکت را زیر نظر داشته باشید!

مجامع این ۲۰ شرکت را زیر نظر داشته باشید!

شرکت‌ها در این تاریخ گزارش عملکرد پایان سال مالی خود را برای سهامداران خود تشریح خواهند کرد و از همه مهم‌تر میزان سود تقسیمی هر سهم نیز در این مجامع به اطلاع سهامداران خواهد رسید.
تقسیم سود ۵۰ تومانی در مجمع

تقسیم سود ۵۰ تومانی در مجمع "فارس"

این شرکت در پایان سال مالی خود میزان درآمدی که از خود بر جای گذاشته ۵۲ هزار و ۴۹۷ میلیارد تومان بود که در مقایسه با سال مالی گذشته با افزایش ۳۴ درصدی همراه بوده است.
مجامعی که در ۲ روز آینده برگزار می‌شوند

مجامعی که در ۲ روز آینده برگزار می‌شوند

شرکت‌ها در این تاریخ گزارش عملکرد پایان سال مالی خود را برای سهامداران خود تشریح خواهند کرد و از همه مهم‌تر میزان سود تقسیمی هر سهم نیز در این مجامع به اطلاع سهامداران خواهد رسید.
تا پایان هفته کدام شرکت ها به مجمع می روند؟

تا پایان هفته کدام شرکت ها به مجمع می روند؟

شرکت‌ها در این تاریخ‌ها گزارش عملکرد پایان سال مالی خود را برای سهامداران خود تشریح خواهند کرد و از همه مهمتر میزان سود تقسیمی هر سهم نیز در این مجامع به اطلاع سهامداران خواهد رسید.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: