کد خبر : ۲۶۵۱۸۱
در مقایسه با سال گذشته رقم خورد؛
۲۲ آذر ۱۴۰۱ - ۰۹:۲۸
مدیرکل دفتر صنایع معدنی وزارت صمت گفت: تولید ۶ ماهه نخست سال در ماده معدنی فولاد ۱۵ میلیون و ۳۰۰ هزار تن بوده که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۸ درصد رشد نشان می‌دهد.

رشد ۱۸ درصدی تولید فولاد در کشور

بورس نیوز: سیف‌الله امیری، مدیرکل دفتر صنایع معدنی وزارت صنعت، معدن و تجارت، اظهار کرد: تولید ۶ ماهه نخست سال در ماده معدنی فولاد ۱۵ میلیون و ۳۰۰ هزار تن بوده که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۸ درصد رشد نشان می‌دهد.

وی یادآور شد: تولید فولاد خام از جمله مواد معدنی در کشور است که ظرفیت‌های خوبی برای تولید آن در کشور وجود دارد و طی امسال این ظرفیت ۴۷ میلیون تن در سال برآورد می‌شود.

مدیرکل دفتر صنایع معدنی وزارت صمت اضافه کرد: همچنین صادرات سیمان کشور از فروردین‌ماه تا پایان مهرماه به ۷ میلیون و ۶۲۹ هزار تن رسید که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۳ درصد رشد یافت.

به گفته وی تولید این ماده پر مصرف معدنی با ظرفیت تولید ۸۸ میلیون تن در سال طی ۶ ماهه نخست سال به ۳۲ میلیون و ۱۳ هزار تن رسید.

امیری با بیان اینکه تولید کاشی و سرامیک از دیگر محصولات معدنی است که با رشد تولید و صادرات در ماه‌های نخست سال همراه بوده است، افزود: صادرات این محصول در ۷ ماهه ابتدای سال با ۶ درصد رشد به ۲ میلیون و ۵۵۵ هزار تن افزایش یافت و با تولید ۲۴۸ میلیون متر مربع کاشی و سرامیک در ۶ ماهه ابتدای سال به رشد ۱۲ درصدی در کشور رسید.

به گفته مدیرکل دفتر صنایع معدنی وزارت صمت در همین مدت ۱۷ میلیون و ۷۰۰ هزار تن آهن اسفنجی تولید شد و کاهش حدود ۵۰ درصدی صادرات این محصول معدنی از سویی و افزایش ۲۰ درصد تولید آن حاکی از رشد مصرف داخلی بوده و این در حالی است که ظرفیت تولید محصول ذکر شده حدود ۳۷ میلیون تن در سال است.

وی ادامه داد: صادرات سنگ آهن با افت ۴۱ درصدی مواجه بوده است، به‌طوری‌که با وجود تولید ۵۲ میلیون تن سنگ آهن در ۷ ماهه ابتدای سال حدود ۵۳۳ هزار تن صادرات صورت گرفته است، درحالی‌که صادرات آن در مدت مشابه سال قبل ۹۰۷ هزار تن بوده است. شمش آلومینیوم هم از محصولاتی است که در ۶ ماهه ابتدای سال، ۲۰ درصد رشد تولید داشته است.

امیری در این خصوص هم تاکید کرد: طی این مدت ۳۱۸ هزار تن شمش تولید شد و از این مقدار ۲۵۱ هزار تن به خارج از مرز‌های ایران صادر شد که این مقدار نسبت به مدت مشابه سال قبل با ۱۳۴ هزار تن با رشد ۸۷ درصدی همراه بوده است.

بررسی آمار‌ها نیز نشان می‌دهد از فروردین‌ماه تا پایان مهرماه ۲۶ میلیون و ۲۰۰ هزار تن گندله آهن تولید شد و صادرات این محصول با ۱۶۲ درصد افزایش به رقم ۲ میلیون و ۴۱۳ هزار تن در ۷ ماهه نخست سال رسید.

کنسانتره آهن نیز رشد ۲۰ درصد صادرات را طی ۷ ماه گذشته تجربه کرد و به ۵۱۶ هزار تن افزایش یافت. البته تولید این محصول در ۶ ماه ابتدای سال ۲۷ میلیون تن بود که تفاوت فاحشی نسبت به مدت مشابه سال قبل نداشته است.

محصولات فولادی نیز در این مدت با رشد ۱۱ درصدی تولید به ۱۰ میلیون و ۳۱۷ هزار تن و صادرات این محصول نیز به مانند مدت مشابه سال قبل در ۷ ماهه ابتدای سال به یک میلیون و ۸۲۶ هزار تن رسید.

دیگر محصولات معدنی از جمله کنسانتره مس در ۶ ماهه ابتدای سال ۶۱۰ هزار تن، شیشه تخت ۹۳۰ هزار تن و مس کاتد ۱۴۳ هزار تن با افزایش تولید همراه بودند.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
کدام شرکت‌ها تا پایان آبان‌ماه به مجمع می‌روند؟

کدام شرکت‌ها تا پایان آبان‌ماه به مجمع می‌روند؟

شرکت‌ها در این بازه زمانی گزارش عملکرد پایان سال مالی خود را برای سهامداران خود تشریح خواهند کرد و از همه مهم‌تر میزان سود تقسیمی هر سهم نیز در این مجامع به اطلاع سهامداران خواهد رسید.
مجامع این ۲۰ شرکت را زیر نظر داشته باشید!

مجامع این ۲۰ شرکت را زیر نظر داشته باشید!

شرکت‌ها در این تاریخ گزارش عملکرد پایان سال مالی خود را برای سهامداران خود تشریح خواهند کرد و از همه مهم‌تر میزان سود تقسیمی هر سهم نیز در این مجامع به اطلاع سهامداران خواهد رسید.
تقسیم سود ۵۰ تومانی در مجمع

تقسیم سود ۵۰ تومانی در مجمع "فارس"

این شرکت در پایان سال مالی خود میزان درآمدی که از خود بر جای گذاشته ۵۲ هزار و ۴۹۷ میلیارد تومان بود که در مقایسه با سال مالی گذشته با افزایش ۳۴ درصدی همراه بوده است.
مجامعی که در ۲ روز آینده برگزار می‌شوند

مجامعی که در ۲ روز آینده برگزار می‌شوند

شرکت‌ها در این تاریخ گزارش عملکرد پایان سال مالی خود را برای سهامداران خود تشریح خواهند کرد و از همه مهم‌تر میزان سود تقسیمی هر سهم نیز در این مجامع به اطلاع سهامداران خواهد رسید.
تا پایان هفته کدام شرکت ها به مجمع می روند؟

تا پایان هفته کدام شرکت ها به مجمع می روند؟

شرکت‌ها در این تاریخ‌ها گزارش عملکرد پایان سال مالی خود را برای سهامداران خود تشریح خواهند کرد و از همه مهمتر میزان سود تقسیمی هر سهم نیز در این مجامع به اطلاع سهامداران خواهد رسید.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: