کد خبر : ۲۶۵۲۱۷
مدیرعامل ایران خودرو گفت:
۲۳ آذر ۱۴۰۱ - ۰۹:۰۰
مدیرعامل ایران خودرو گفت: یکی از سیاست‌های محوری و اصولی که ما در چند روز گذشته در گروه صنعتی ایران خودرو به کار گرفتیم سیاست تولید کامل یا عبور مستقیم است.

سیاست تولید کامل در گروه صنعتی ایران خودرو

مهدی خطیبی، مدیرعامل ایران خودرو در گفتگو با بورس نیوز، درخصوص دستاورد‌های تبیین فرصت‌های اقتصادی و عبور مستقیم تولید اظهار کرد: یکی از سیاست‌های محوری و اصولی که ما در چند روز گذشته در گروه صنعتی ایران خودرو به کار گرفتیم سیاست تولید کامل یا عبور مستقیم است.

وی افزود: این به این مفهوم است که دیگر خودرویی به صورت ناقص در خطوط تولید ایران خودرو تولید نمی‌شود. این موضوع برای ما دستاورد‌هایی مانند افزایش کیفیت و شناسایی گلوگاه‌های تولید داشت. نشست امروز خواستیم که درباره این موضوع مهم همفکری کنیم و برای نسل ها، دوره‌های بعد و مدیران بعدی که می‌خواهند در گروه صنعتی ایران خودرو و صنعت خودرو فعالیت کنند مکتوب و مستند شود. به عبارتی دراین سیاست، برگشت به عقب نداشته باشیم.

مدیرعامل ایران خودرو همچنین ادامه داد: در ۸ ماه گذشته بیش از ۲ هزار میلیارد تومان صرفه جویی در هزینه داشتیم واین سیاست به میزان ۲۵ درصد شاخص‌های منفی کیفیت را کاهش داد و گلوگاه‌های تولید را برای ما نمایان کرد. ما امروز در تیراژ بالا، با ثبات و به صورت کامل در حال تولید هستیم. این یعنی اینکه از نظر کمی و کیفی نسبت به مدت مشابه سال گذشته در وضعیت خوبی قرار داریم. تا امروز حدود ۱۳۳ هزار دستگاه بیش از مدت مشابه سال گذشته تولید کامل داشتیم و تا پایان آذرماه رقم تولید کامل سال گذشته را پشت سر می‌گذاریم.

خطیبی درخصوص سیاست عرضه محصولات در بورس کالا بیان کرد: یکی از سیاست‌هایی که به عنوان سیاست واسطه‌ای نه سیاست بلندمدت می‌شود روی آن حساب کرد عرضه کالا در بورس کالاست. با مجوز وزیر صمت مجوز و با مذاکرات با بورس کالا تاکنون چند عرضه در بورس کالا صورت گرفته است. چند سیاست محوری در این باره نیز داریم. نخست اینکه تعداد عرضه بیشتر شود. همراه با افزایش تعداد عرضه تعداد محصول نیز بیشتر شود. همچنین مدت زمان تحویل محصول به مشتریان را کاهش دهیم. با تحقق این سه موضوع به کاهش قیمت خودرو در بازار نیز کمک خواهیم کرد. افزایش قیمت به هیچ عنوان به عرضه خودروساز بر نمی‌گردد. عرضه محصولات ما با سال گذشته قابل مقایسه نیست. ما ۱۱۵ هزار دستگاه نسبت به مدت مشابه سال گذشته تولید داشتیم.

وی با اشاره به فرایند واگذاری مدیریت دولتی ایران خودرو به بخش خصوصی خاطرنشان کرد: دستوری که آقای رئیس جمهور روی آن تاکید داشتند واگذاری مدیریت شرکت‌های خودروسازی به بخش خصوصی است. همچنین ما برای سهام درون شرکتی، خودمان می‌توانیم تصمیم گیری کنیم. تقریبا میزان این سهام ۱۳.۴ درصد است. از ۳۰۰ کارشناس دعوت کردیم. آگهی انجام دادیم. دو خریدار با ما مکاتبه کردند و در حال حاضر در حال انجام مراحل هستیم.

مدیرعامل ایران خودرو گفت: من این عزم و جدیت را می‌بینم و امیدوارم در این زمینه دولت به موفقیت خوبی برسد. بخش بزرگی از تمام ۸ ماده‌ای که رئیس جمهور در ۱۱ اسفندماه سال ۱۴۰۰ دستور دادند انجام شده است.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
کدام شرکت‌ها تا پایان آبان‌ماه به مجمع می‌روند؟

کدام شرکت‌ها تا پایان آبان‌ماه به مجمع می‌روند؟

شرکت‌ها در این بازه زمانی گزارش عملکرد پایان سال مالی خود را برای سهامداران خود تشریح خواهند کرد و از همه مهم‌تر میزان سود تقسیمی هر سهم نیز در این مجامع به اطلاع سهامداران خواهد رسید.
مجامع این ۲۰ شرکت را زیر نظر داشته باشید!

مجامع این ۲۰ شرکت را زیر نظر داشته باشید!

شرکت‌ها در این تاریخ گزارش عملکرد پایان سال مالی خود را برای سهامداران خود تشریح خواهند کرد و از همه مهم‌تر میزان سود تقسیمی هر سهم نیز در این مجامع به اطلاع سهامداران خواهد رسید.
تقسیم سود ۵۰ تومانی در مجمع

تقسیم سود ۵۰ تومانی در مجمع "فارس"

این شرکت در پایان سال مالی خود میزان درآمدی که از خود بر جای گذاشته ۵۲ هزار و ۴۹۷ میلیارد تومان بود که در مقایسه با سال مالی گذشته با افزایش ۳۴ درصدی همراه بوده است.
مجامعی که در ۲ روز آینده برگزار می‌شوند

مجامعی که در ۲ روز آینده برگزار می‌شوند

شرکت‌ها در این تاریخ گزارش عملکرد پایان سال مالی خود را برای سهامداران خود تشریح خواهند کرد و از همه مهم‌تر میزان سود تقسیمی هر سهم نیز در این مجامع به اطلاع سهامداران خواهد رسید.
تا پایان هفته کدام شرکت ها به مجمع می روند؟

تا پایان هفته کدام شرکت ها به مجمع می روند؟

شرکت‌ها در این تاریخ‌ها گزارش عملکرد پایان سال مالی خود را برای سهامداران خود تشریح خواهند کرد و از همه مهمتر میزان سود تقسیمی هر سهم نیز در این مجامع به اطلاع سهامداران خواهد رسید.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: