کد خبر : ۲۶۵۲۷۰
از سوی سازمان بورس؛
۲۴ آذر ۱۴۰۱ - ۰۹:۲۹
رئیس اداره رسیدگی به شکایات و حمایت‌های حقوقی سازمان بورس گفت: رسیدگی و پاسخگویی به شکایات در بازار سرمایه» که به پیشنهاد اداره رسیدگی به شکایات و حمایت‌های حقوقی در مرکز تدوین، تطبیق و تنقیح قوانین و مقررات بررسی شده بود در جلسه هیأت مدیره سازمان بورس و اوراق بهادار تصویب و ابلاغ شد.

دستورالعمل رسیدگی به شکایات بازار سرمایه تصویب شد

بورس نیوز: محسن علیزاده، رئیس اداره رسیدگی به شکایات و حمایت‌های حقوقی سازمان بورس اظهار کرد: در راستای حمایت از حقوق و منافع سهامداران و در اجرای قانون ارتقاء سلامت نظام اداری و مقابله با فساد، دستورالعمل «رسیدگی و پاسخگویی به شکایات در بازار سرمایه» که به پیشنهاد اداره رسیدگی به شکایات و حمایت‌های حقوقی در مرکز تدوین، تطبیق و تنقیح قوانین و مقررات بررسی شده بود در جلسه هیأت مدیره سازمان بورس و اوراق بهادار تصویب و ابلاغ شد.

وی افزود: این دستورالعمل با هدف افزایش سرعت و دقت در رسیدگی و پاسخگویی به شکایات حوزه بازار سرمایه و همچنین ارتقاء فرآیند نظارت بر بازار سرمایه، از طریق نظام‌مند نمودن رسیدگی به شکایات تدوین شده است.

علیزاده بیان کرد: تجمیع درگاه‌های ورودی ثبت شکایات بازار سرمایه در سامانه جدید رسیدگی به شکایات به منظور بررسی عادلانه شکایات ثبت شده، مهم‌ترین ویژگی این دستورالعمل است. بر همین اساس از این پس تمامی شکایات در بورس‌ها از جمله بورس تهران؛ فرابورس ایران؛ بورس کالا و بورس انرژی در سامانه متمرکز رسیدگی به شکایات اخذ خواهد شد. همچنین شکایات کتبی، حضوری و... وارد سامانه متمرکز شده و سپس رسیدگی خواهد شد.

وی ادامه داد: در مواردی که شاکیان امکان ثبت شکایت در سامانه را به دلایلی مانند کهولت سن، عدم توانایی کار با سامانه و... نداشته باشد، این امکان برای کارشناسان این اداره پیش‌بینی شده تا پس از احراز هویت شاکی با دریافت مدارک و مستندات، اقدام به ثبت شکایت در سامانه و ارائه کد رهگیری به شاکی نمایند. از این رهگذر، استخراج دقیق آمار شکایات واصله و همچنین اصل رسیدگی عادلانه به تمامی شکایات تضمین خواهد شد.

رئیس اداره رسیدگی به شکایات و حمایت‌های حقوقی افزود: یکی از مهم‌ترین ابتکارات دستورالعمل مزبور، پیش‌بینی ضمانت اجرا در فرض عدم پاسخگویی به شکایات، تاخیر در پاسخگوئی و یا ارائه پاسخ خلاف واقع نسبت به شکایات می‌باشد که حسب مورد مشمول عناوین تخلفاتی و ضمانت اجرای مصرح در قوانین و مقررات مربوطه گردیده و اداره رسیدگی به شکایات در صورت برخورد با موارد فوق اقدام به ارسال گزارش به مرجع رسیدگی به تخلفات و رسیدگی به جرایم در سازمان بورس خواهد نمود.

رئیس اداره رسیدگی به شکایات و حمایت‌های حقوقی سازمان بورس در ادامه بیان کرد: اهتمام به راهکار‌های پیشگیرانه در این دستورالعمل از جمله امتیازات آن است. توضیح آنکه تمامی پاسخ‌های واصله به شکایات از سوی کسانی که مورد شکایت واقع شده‌اند توسط واحد‌های نظارتی ذی‌ربط بررسی و سپس به شاکی ارائه می‌شود. از این‌رو در صورتی که واحد‌های نظارتی در این فرآیند به تخلف و یا جرمی برخورد نموده و یا پاسخ حاوی اطلاعات خلاف واقع باشد، گزارش تخلف یا جرم ارتکابی به مرجع رسیدگی مربوطه توسط ارسال خواهد شد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: لازم به ذکر است که دستورالعمل مذکور پس از بهره‌برداری از سامانه رسیدگی به شکایات در مدت زمان سه ماهه اجرایی خواهد شد.

مرگ و ننگ بر دزدان حکومتی
Iran (Islamic Republic of)
۱۵:۰۵ - ۱۴۰۱/۰۹/۲۴
ایا میتونیم از مقامات بالای کشور که مردمو سال 98 دعوت به بورس کردند و جیب مردمو زدن شکایت کنیم؟
پولمون یک دهم 3 سال قبل شده و تورم در بقیه بازارها 1000درصد رشد قیمت دارد.
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۰۰:۰۶ - ۱۴۰۱/۰۹/۲۶
سه ماه دیگه همین الان هم هرکس میتواند سزیعار به قوه قضائیه شکایت کند بهتر هست وسریعتر از عدم نظارت وهرگونه تخلف ازجمله ایتفاده از الکورینم معاملاتی میتواند به امور حفوقی قوه قضائیه شکایت کند مطمئن وسریع
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۰۹:۰۸ - ۱۴۰۱/۱۰/۰۲
چرا همه چی به شکل وحشتناکی در حال گران شدن هستند و فقط زورتون به بورس رسیده چرا مردم رو باز هم در بورس فریب دادید ؟
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
کدام شرکت‌ها تا پایان آبان‌ماه به مجمع می‌روند؟

کدام شرکت‌ها تا پایان آبان‌ماه به مجمع می‌روند؟

شرکت‌ها در این بازه زمانی گزارش عملکرد پایان سال مالی خود را برای سهامداران خود تشریح خواهند کرد و از همه مهم‌تر میزان سود تقسیمی هر سهم نیز در این مجامع به اطلاع سهامداران خواهد رسید.
مجامع این ۲۰ شرکت را زیر نظر داشته باشید!

مجامع این ۲۰ شرکت را زیر نظر داشته باشید!

شرکت‌ها در این تاریخ گزارش عملکرد پایان سال مالی خود را برای سهامداران خود تشریح خواهند کرد و از همه مهم‌تر میزان سود تقسیمی هر سهم نیز در این مجامع به اطلاع سهامداران خواهد رسید.
تقسیم سود ۵۰ تومانی در مجمع

تقسیم سود ۵۰ تومانی در مجمع "فارس"

این شرکت در پایان سال مالی خود میزان درآمدی که از خود بر جای گذاشته ۵۲ هزار و ۴۹۷ میلیارد تومان بود که در مقایسه با سال مالی گذشته با افزایش ۳۴ درصدی همراه بوده است.
مجامعی که در ۲ روز آینده برگزار می‌شوند

مجامعی که در ۲ روز آینده برگزار می‌شوند

شرکت‌ها در این تاریخ گزارش عملکرد پایان سال مالی خود را برای سهامداران خود تشریح خواهند کرد و از همه مهم‌تر میزان سود تقسیمی هر سهم نیز در این مجامع به اطلاع سهامداران خواهد رسید.
تا پایان هفته کدام شرکت ها به مجمع می روند؟

تا پایان هفته کدام شرکت ها به مجمع می روند؟

شرکت‌ها در این تاریخ‌ها گزارش عملکرد پایان سال مالی خود را برای سهامداران خود تشریح خواهند کرد و از همه مهمتر میزان سود تقسیمی هر سهم نیز در این مجامع به اطلاع سهامداران خواهد رسید.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: