۲۶ آذر ۱۴۰۱ - ۱۴:۲۸
با توجه به نامگذاری امسال با عنوان سال تولید، دانش بنیان، اشغال‌آفرین از سوی مقام معظم رهبری و سیاست‌های ابلاغی هلدینگ فولاد مبارکه، شرکت صنایع معدنی فولاد سنگان با ترسیم نقشه راه آینده خود و در راستای استفاده از ظرفیت‌های بالقوه داخلی اقدام به سرمایه‌گذاری بزرگ در این حوزه نموده است.

فولاد سنگان قطب تولید دانش بنیان در شرق کشور

بورس نیوز: حسین نیک‌فرجام معاون توسعه و تکنولوژی شرکت فولاد سنگان اظهار کرد: با توجه به تحریم‌های ظالمانه و ایجاد چالش تأمین قطعات و تجهیزات و به منظور کاهش وابستگی به واردات برخی تجهیزات و قطعات، واحد بومی‌سازی شرکت فولاد سنگان، کار تحقیق و پژوهش برای ساخت و بومی‌سازی تجهیزات مورد نیاز و اعلامی از سوی معاونت تولید و بهره‌برداری را به سرعت آغاز و در راستای شناسایی قطعات و تجهیزات استراتژیک و اضطراری مورد نیاز، اقدام به تدوین ۶۰۰۰ دفترچه فنی نموده است و حدود ۴۰۰۰ مدرک فنی مورد نیاز نیز در دست تهیه بوده و با توجه به نامگذاری امسال توسط مقام معظم رهبری، شرکت فولاد سنگان اقدام به سرمایه‌گذاری ۱۹۰۰۰ میلیارد ریالی در امر تحقیق و توسعه دانش‌بنیان نموده است.

وی با اشاره به ساخت ۱۳۶ قطعه و ۸ تجهیز، از صرفه جویی ارزی بیش از ۸ میلیون یورویی در این خصوص خبر داد و افزود:

با توجه به اهمیت آمادگی برای تعویض قطعات و تجهیزات مستعمل به منظور کاهش توقف تولید، شروع فرآیند‌های لازم و اقدامات اجرایی برای ساخت ۱۶۱۰ قطعه و ۴۹ تجهیز مورد نیاز کارخانه‌های گندله‌سازی و کنسانتره سازی با همکاری شرکت‌های دانش‌بنیان منطقه شروع شده که به زودی به مرحله تولید خواهند رسید.

 معاون توسعه و تکنولوژی فولاد سنگان ادامه داد: بومی‌سازی و ساخت قطعات اصلی و یدکی مورد نیاز کارخانه که تأمین آن‌ها از خارج از کشور مستلزم صرف هزینه و زمان نسبتاً زیادی است از اولویت‌های مهم شرکت فولاد سنگان بوده و تا کنون توانسته‌ایم لاینر‌های sagmill و ballmill، پمپ‌های اسلاری کنسانتره، شوت‌های تریپ کار و رولر اسکرین‌های گندله‌سازی، شفت پینیون و درایو‌های مربوطه را بومی‌سازی نماییم.

 وی با اشاره به استقرار ۱۸۰۰ شرکت دانش‌بنیان در استان خراسان رضوی به اهمیت انعقاد قرارداد با پارک علم و فناوری در استان خراسان رضوی اشاره کرد و افزود: این مهم در تابستان سال جاری به منظور استفاده از توان پژوهشگران جوان بومی در پردیس تحقیق و توسعه صنایع معدنی، در شرق کشور توسط فولاد سنگان انجام و این سرمایه‌گذاری بزرگ که با حمایت فولاد مبارکه انجام گرفته، فولاد سنگان را به قطب دانش‌بنیان صنعتی در شرق کشور تبدیل خواهد نمود و زمینه رشد و توسعه منطقه را بیش از پیش فراهم خواهد ساخت.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
گزارش مجامع
کدام شرکت‌ها تا پایان آبان‌ماه به مجمع می‌روند؟

کدام شرکت‌ها تا پایان آبان‌ماه به مجمع می‌روند؟

شرکت‌ها در این بازه زمانی گزارش عملکرد پایان سال مالی خود را برای سهامداران خود تشریح خواهند کرد و از همه مهم‌تر میزان سود تقسیمی هر سهم نیز در این مجامع به اطلاع سهامداران خواهد رسید.
مجامع این ۲۰ شرکت را زیر نظر داشته باشید!

مجامع این ۲۰ شرکت را زیر نظر داشته باشید!

شرکت‌ها در این تاریخ گزارش عملکرد پایان سال مالی خود را برای سهامداران خود تشریح خواهند کرد و از همه مهم‌تر میزان سود تقسیمی هر سهم نیز در این مجامع به اطلاع سهامداران خواهد رسید.
تقسیم سود ۵۰ تومانی در مجمع

تقسیم سود ۵۰ تومانی در مجمع "فارس"

این شرکت در پایان سال مالی خود میزان درآمدی که از خود بر جای گذاشته ۵۲ هزار و ۴۹۷ میلیارد تومان بود که در مقایسه با سال مالی گذشته با افزایش ۳۴ درصدی همراه بوده است.
مجامعی که در ۲ روز آینده برگزار می‌شوند

مجامعی که در ۲ روز آینده برگزار می‌شوند

شرکت‌ها در این تاریخ گزارش عملکرد پایان سال مالی خود را برای سهامداران خود تشریح خواهند کرد و از همه مهم‌تر میزان سود تقسیمی هر سهم نیز در این مجامع به اطلاع سهامداران خواهد رسید.
تا پایان هفته کدام شرکت ها به مجمع می روند؟

تا پایان هفته کدام شرکت ها به مجمع می روند؟

شرکت‌ها در این تاریخ‌ها گزارش عملکرد پایان سال مالی خود را برای سهامداران خود تشریح خواهند کرد و از همه مهمتر میزان سود تقسیمی هر سهم نیز در این مجامع به اطلاع سهامداران خواهد رسید.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: