کد خبر : ۲۶۵۳۴۶
در بازار رمزارزها؛
۲۷ آذر ۱۴۰۱ - ۰۹:۰۰
در حالی که ابر نزولی در کمین بازار ارز‌های دیجیتال است تنها چند سکه سبز رنگ در میان ۱۰۰ سکه برتر قرار دارند.

ابر نزولی در کمین بازار ارزهای دیجیتال

بورس نیوز: در حالی که ابر نزولی در کمین بازار ارز‌های دیجیتال است تنها چند سکه سبز رنگ در میان ۱۰۰ سکه برتر قرار دارند.

فشار فروش ناگهانی در فضای کریپتو زمانی افزایش می‌یابد که فعالان بازار نگران سلامت مالی بزرگترین صرافی ارز‌های دیجیتال جهان بایننس هستند. این نگرانی زمانی به وجود آمد که بایننس گزارش اثبات ذخایر خود را با مشارکت گروه مزارس (Mazars) ارائه کرد که بسیاری آن را غیرشفاف می‌دانستند. علاوه بر این، اخبار منتشرشده از این گروه به تعلیق روابط با بایننس و چندین ارز دیجیتال مبادله شده دیگر اشاره دارند که باعث وحشت بیشتر در بازار شده است.

به دلیل اینکه اخیرا فضای کریپتو دچار سقوط ارز دیجیتال صرافی اف تی ایکس شده است، سرمایه‌گذاران در مورد چنین رویداد‌هایی کاملا محتاط هستند.

علاوه بر این، شنیده‌ها مبنی بر اینکه فدرال رزرو ایالات‌متحده در مورد افزایش نرخ بهره سختگیرانه عمل خواهد کرد، منفی شدن بیشتری در بازار به دنبال داشت.

قیمت بیت‌کوین از اواخر نوامبر تا اواسط دسامبر شاهد رشد صعودی بود. با این حال، به نظر می‌رسد این روند صعودی قیمت، بخشی از یک الگوی ادامه نزولی به نام «پرچم معکوس» بوده است بنابراین، با افت قیمت اخیر، قیمت سکه یک شکست بزرگ از خط روند حمایتی الگو ایجاد کرد.

در ۱۶ دسامبر، شمع شکست طولانی که با افزایش حجم پشتیبانی می‌شود، نشان‌دهنده اطمینان فروشنده برای اصلاح بیشتر بود.

امروز، قیمت بیت‌کوین در مرز ۱۶هزار و ۷۰۹ دلار معامله می‌شود و مبارزات قدرت را برای عبور از سطح افقی ۱۶هزار و ۸۲۵ دلار نشان می‌دهد به همین دلیل اگر قیمت پایداری زیر ۱۶هزار و ۸۲۵ دلار ذکر شده را نشان دهد یا خط روند را نقض کند، قیمت بیت‌کوین ممکن است ۶.۷ درصد کاهش یابد و دوباره به ۱۵هزار و ۶۰۰ دلار برسد.

مشابه بیت‌کوین، قیمت اتریوم در واکنش به خط روند حمایت افزایش یافت. با این حال، در ۱۵ دسامبر، این آلتکوین از خط روند صعودی عبور کرد که نشان می‌دهد احساسات بازار از خرید با کاهش به فروش در رالی تغییر کرده است.

با فروش پایدار، قیمت اتریوم کاهش یافت و حمایت محلی ۱۲۴۰ دلاری را به ۱۲۲۲ دلار رساند. این سطح افقی شکسته مقاومت بیشتری را به نفع فروشندگان برای حفظ نزول مداوم ایجاد می‌کند.

در زمان انتشار این مطلب، قیمت اتریوم با ۱۱۸۰ دلار و افزایش ۱.۱۵ درصدی در روز معامله شد. شمع صعودی با حجم کمتر نشان می‌دهد که شرکت‌کننده در بازار علاقه بیشتری به فعالیت‌های فروش دارد بنابراین، یک مرحله آزمایش مجدد احتمالی ممکن است دوباره به ۱۱۸۰ دلار برای پر کردن حرکت نزولی بازگردد. علاوه بر این، سقوط پس از آزمایش مجدد ممکن است قیمت اتریوم را به ۱۱۰۰-۱۰۸۰ دلار بازگرداند.

مجموع ارزش بازار جهانی ارز‌های دیجیتالی در حال حاضر ۸۱۲.۴۶ میلیارد دلار برآورد می‌شود که این رقم نسبت به روز قبل ۱.۲۶ درصد بیشتر شده است.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
کدام شرکت‌ها تا پایان آبان‌ماه به مجمع می‌روند؟

کدام شرکت‌ها تا پایان آبان‌ماه به مجمع می‌روند؟

شرکت‌ها در این بازه زمانی گزارش عملکرد پایان سال مالی خود را برای سهامداران خود تشریح خواهند کرد و از همه مهم‌تر میزان سود تقسیمی هر سهم نیز در این مجامع به اطلاع سهامداران خواهد رسید.
مجامع این ۲۰ شرکت را زیر نظر داشته باشید!

مجامع این ۲۰ شرکت را زیر نظر داشته باشید!

شرکت‌ها در این تاریخ گزارش عملکرد پایان سال مالی خود را برای سهامداران خود تشریح خواهند کرد و از همه مهم‌تر میزان سود تقسیمی هر سهم نیز در این مجامع به اطلاع سهامداران خواهد رسید.
تقسیم سود ۵۰ تومانی در مجمع

تقسیم سود ۵۰ تومانی در مجمع "فارس"

این شرکت در پایان سال مالی خود میزان درآمدی که از خود بر جای گذاشته ۵۲ هزار و ۴۹۷ میلیارد تومان بود که در مقایسه با سال مالی گذشته با افزایش ۳۴ درصدی همراه بوده است.
مجامعی که در ۲ روز آینده برگزار می‌شوند

مجامعی که در ۲ روز آینده برگزار می‌شوند

شرکت‌ها در این تاریخ گزارش عملکرد پایان سال مالی خود را برای سهامداران خود تشریح خواهند کرد و از همه مهم‌تر میزان سود تقسیمی هر سهم نیز در این مجامع به اطلاع سهامداران خواهد رسید.
تا پایان هفته کدام شرکت ها به مجمع می روند؟

تا پایان هفته کدام شرکت ها به مجمع می روند؟

شرکت‌ها در این تاریخ‌ها گزارش عملکرد پایان سال مالی خود را برای سهامداران خود تشریح خواهند کرد و از همه مهمتر میزان سود تقسیمی هر سهم نیز در این مجامع به اطلاع سهامداران خواهد رسید.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: