حرکت جهادی بانک پارسیان برای امنیت غذایی؛
۲۷ آذر ۱۴۰۱ - ۱۵:۰۶
گزارش‌های منتشرشده از سوی سازمان جهانی فائو نشان می‌دهد که برای تأمین غذای جمعیت ۹ میلیارد نفری دنیا در سال ۲۰۵۰ باید دو برابر میزان کنونی تولید کرد.

بالغ بر ۱۴.۱۶۰ میلیارد ریال برای تأمین و تولید کالا‌های اساسی تسهیلات پرداخت شد

بورس نیوز: این روز‌ها دیگر اهمیت امنیت غذایی بر کسی پوشیده نیست. گزارش‌های منتشرشده از سوی سازمان جهانی فائو نشان می‌دهد که برای تأمین غذای جمعیت ۹ میلیارد نفری دنیا در سال ۲۰۵۰ باید دو برابر میزان کنونی تولید کرد.

از آنجاییکه نهاده‌های دامی سالم نقش مهمی در زندگی انسان‌ها ایفا می‌کنند و یکی از مسیر‌های بسیار حیاتی جهت اطمینان از سلامت انسان‌ها به حساب می‌آیند، تامین پروتئین‌های لازم در خوراک انسان، به طور غیر‌مستقیم به کیفیت این نهاده‌ها وابسته شده است.

در ایران هم همسو با سایر کشور‌های جهان تأمین امنیت غذایی و تنظیم بازار اصولی کالا‌های اساسی همواره یکی از پاشنه آشیل‌های پیش روی دولت‌ها بوده است. چراکه تأمین غذا و امنیت غذایی از دو جهت تأمین نیاز داخل و البته عدم وابستگی به سایر کشور‌ها از اهمیت بالایی برخوردار است.

بر همین مبنا ورود بانک‌های کشور و کمک به فراهم کردن تسهیلات لازم در تأمین نهاده‌های دامی و کالا‌های اساسی امری مهم و درخور توجه است. در این میان بانک پارسیان هم به‌عنوان عضوی از بخش خصوصی بانکداری کشور در توسعه ظرفیت‌های تولیدی و حمایت از تولیدکنندگان بخش کشاورزی به‌ویژه فعالان حوزه دام و طیور در تأمین نهاده‌های موردنیاز، نقش اثرگذاری داشته که این امر نشان‌دهنده تعهد ملی و اخلاقی بانک پارسیان در این مسیر است.

نگاهی به عملکرد بانک پارسیان نشان می‌دهد که این بانک تسهیلاتی را اعم از ریالی و ارزی برای تأمین و تولید کالا‌های اساسی و عاملیت و تسهیلات ارزی را برای تأمین نهاده‌های دامی پرداخت کرده است.

آن‌گونه که آمار‌ها نشان می‌دهد برای تأمین و تولید کالا‌های اساسی مبلغ ۱۴.۱۶۲ میلیارد ریال بابت تسهیلات سرمایه در گردش و خرید ماشین‌آلات توسط بانک پارسیان تسهیلات پرداخت‌شده است.

برای تأمین نهاده‌های دامی نیز مبلغی بالغ بر ۱۵۱ میلیون یورو قرارداد تسهیلاتی انجام‌شده است. همچنین در قسمت عاملیت ارزی جهت تأمین نهاده‌های دامی مبلغ ۲۲۲ میلیون یورو قرارداد عاملیتی توسط بانک پارسیان انجام‌شده است.

آمار‌های اعلامی نشان می‌دهد که افزایش ظرفیت‌های تولید و تقویت توان بنگاه‌های اقتصادی و واحد‌های تولیدی واقعی همواره موردحمایت بانک پارسیان بوده است. این بانک سعی کرده تا با پرداخت تسهیلات در زمینه خودکفایی، اشتغال‌زایی، افزایش تولید ناخالص ملی و جهش و شکوفایی اقتصاد کشورمان قدم بردارد.

همچنین گفتنی است؛ بانک پارسیان باهدف قرار دادن سرفصل‌هایی همچون حمایت از تولید ملی، توجه به ظرفیت‌های داخلی، فاصله گرفتن از اقتصاد تک‌محصولی، توانمند نمودن بنگاه‌های تولیدی کوچک و متوسط، حمایت از اقتصاد دانش‌بنیان، استفاده از فناوری‌های نوین، توجه به منابع بین نسلی و ارزآوری پروژه‌ها، کمک به تأمین امنیت غذا و دارو، ایفای مسئولیت‌های اجتماعی و توجه به اقشار آسیب‌پذیر، کارنامه درخشانی از خود بر جای گذاشته است.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
کدام شرکت‌ها تا پایان آبان‌ماه به مجمع می‌روند؟

کدام شرکت‌ها تا پایان آبان‌ماه به مجمع می‌روند؟

شرکت‌ها در این بازه زمانی گزارش عملکرد پایان سال مالی خود را برای سهامداران خود تشریح خواهند کرد و از همه مهم‌تر میزان سود تقسیمی هر سهم نیز در این مجامع به اطلاع سهامداران خواهد رسید.
مجامع این ۲۰ شرکت را زیر نظر داشته باشید!

مجامع این ۲۰ شرکت را زیر نظر داشته باشید!

شرکت‌ها در این تاریخ گزارش عملکرد پایان سال مالی خود را برای سهامداران خود تشریح خواهند کرد و از همه مهم‌تر میزان سود تقسیمی هر سهم نیز در این مجامع به اطلاع سهامداران خواهد رسید.
تقسیم سود ۵۰ تومانی در مجمع

تقسیم سود ۵۰ تومانی در مجمع "فارس"

این شرکت در پایان سال مالی خود میزان درآمدی که از خود بر جای گذاشته ۵۲ هزار و ۴۹۷ میلیارد تومان بود که در مقایسه با سال مالی گذشته با افزایش ۳۴ درصدی همراه بوده است.
مجامعی که در ۲ روز آینده برگزار می‌شوند

مجامعی که در ۲ روز آینده برگزار می‌شوند

شرکت‌ها در این تاریخ گزارش عملکرد پایان سال مالی خود را برای سهامداران خود تشریح خواهند کرد و از همه مهم‌تر میزان سود تقسیمی هر سهم نیز در این مجامع به اطلاع سهامداران خواهد رسید.
تا پایان هفته کدام شرکت ها به مجمع می روند؟

تا پایان هفته کدام شرکت ها به مجمع می روند؟

شرکت‌ها در این تاریخ‌ها گزارش عملکرد پایان سال مالی خود را برای سهامداران خود تشریح خواهند کرد و از همه مهمتر میزان سود تقسیمی هر سهم نیز در این مجامع به اطلاع سهامداران خواهد رسید.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: