کد خبر : ۲۶۵۸۴۹
سخنگوی وزارت خارجه:
۱۲ دی ۱۴۰۱ - ۱۲:۱۸
سخنگوی وزارت خارجه گفت: رابطه و گفتگوی دوجانبه بین دو کشور از طریق دفاتر حافظ منافع دو کشور در تهران و قاهره همواره برقرار بوده است و دو طرف اساساً مشکلی برای گفتگو، دیدار و تبادل نظر دو جانبه با یکدیگر ندارند.

ایران و مصر مشکلی برای تبادل نظر دوجانبه ندارند

بورس نیوز: ناصر کنعانی، سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان در خصوص تشکیل ائتلاف‌هایی با حضور ایران، چین و روسیه اظهار کرد: ایران مبتنی بر نگاه اصولی و سازنده جمعی به ویژه همکاری‌های منطقه‌ای، آمادگی همکاری با همه طرف‌هایی که به طور صادقانه، جدی و عملی آمادگی همکاری دارند، دارد.

وی افزود: ایران از هرگونه تلاش در این مسیر مبتنی بر نگاه سازنده خود استقبال می‌کند.

سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان تصریح کرد: ایران از همکاری برای صلح و نیز مقابله با یک جانبه گرایی در حوزه منطقه‌ای و بین‌المللی از هر سازوکار مشترک مبتنی بر مصالح و منافع جمعی بین المللی که به تأمین امنیت برای بشریت کمک می‌کند، استقبال می‌کند.

کنعانی تاکید کرد: ایران پیشنهاداتی برای استفاده در مجموعه‌های سازمان ملل متحد در سال‌های گذشته ارائه و مطرح کرده است که به تصویب رسیده است. در چارچوب‌های منطقه‌ای نیز تاکنون در این زمینه گفتگو و تبادل نظر مبتنی بر سیاست همسایگی و تاکید بر سیاست اصولی جمهوری اسلامی ایران مبنی بر اینکه همکاری‌های منطقه‌ای بهترین راه برای امنیت مشترک است، وجود داشته که در این زمینه آماده گفتگو و تبادل نظر با همه طرف‌هایی که در همین چارچوب تلاش مشترک دارند را اعلام می‌کنیم.

سخنگوی وزارت امور خارجه در خصوص آخرین وضعیت روابط ایران و مصر، گفت: در حاشیه اجلاس بغداد ۲ در چارچوب گفتگو‌هایی که در حاشیه اجلاس بین وزیر امور خارجه ایران با سایر مقامات شرکت‌کننده در این اجلاس صورت گرفت، گفتگوی کوتاهی نیز بین وزیر امور خارجه مصر و السیسی، رئیس جمهور این کشور صورت گرفت. گفتگو‌ها مثبت و دارای روح مثبت و توأم با علاقه بود.

وی افزود: در سطوح دوجانبه گفتگو در زمینه حل و فصل موضوعات کنسولی مشترک میان دو کشور وجود دارد. رابطه و گفتگوی دوجانبه بین دو کشور از طریق دفاتر حافظ منافع دو کشور در تهران و قاهره همواره برقرار بوده است و دو طرف اساساً مشکلی برای گفتگو، دیدار و تبادل نظر دو جانبه با یکدیگر ندارند.

کنعانی تصریح کرد: در عین حال دولت عراق و نخست وزیر این کشور اعلام کرد که آمادگی دارد جهت کمک به شکل گیری گفتگو‌های مقامات دو کشور ایران و مصر مساعدت کند. ایران از توسعه روابط استقبال می‌کند.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
کدام شرکت‌ها تا پایان آبان‌ماه به مجمع می‌روند؟

کدام شرکت‌ها تا پایان آبان‌ماه به مجمع می‌روند؟

شرکت‌ها در این بازه زمانی گزارش عملکرد پایان سال مالی خود را برای سهامداران خود تشریح خواهند کرد و از همه مهم‌تر میزان سود تقسیمی هر سهم نیز در این مجامع به اطلاع سهامداران خواهد رسید.
مجامع این ۲۰ شرکت را زیر نظر داشته باشید!

مجامع این ۲۰ شرکت را زیر نظر داشته باشید!

شرکت‌ها در این تاریخ گزارش عملکرد پایان سال مالی خود را برای سهامداران خود تشریح خواهند کرد و از همه مهم‌تر میزان سود تقسیمی هر سهم نیز در این مجامع به اطلاع سهامداران خواهد رسید.
تقسیم سود ۵۰ تومانی در مجمع

تقسیم سود ۵۰ تومانی در مجمع "فارس"

این شرکت در پایان سال مالی خود میزان درآمدی که از خود بر جای گذاشته ۵۲ هزار و ۴۹۷ میلیارد تومان بود که در مقایسه با سال مالی گذشته با افزایش ۳۴ درصدی همراه بوده است.
مجامعی که در ۲ روز آینده برگزار می‌شوند

مجامعی که در ۲ روز آینده برگزار می‌شوند

شرکت‌ها در این تاریخ گزارش عملکرد پایان سال مالی خود را برای سهامداران خود تشریح خواهند کرد و از همه مهم‌تر میزان سود تقسیمی هر سهم نیز در این مجامع به اطلاع سهامداران خواهد رسید.
تا پایان هفته کدام شرکت ها به مجمع می روند؟

تا پایان هفته کدام شرکت ها به مجمع می روند؟

شرکت‌ها در این تاریخ‌ها گزارش عملکرد پایان سال مالی خود را برای سهامداران خود تشریح خواهند کرد و از همه مهمتر میزان سود تقسیمی هر سهم نیز در این مجامع به اطلاع سهامداران خواهد رسید.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: