مدیرکل امور مالیاتی استان اصفهان:
۱۸ دی ۱۴۰۱ - ۱۵:۱۹
مدیرکل امور مالیاتی استان اصفهان ۱۳ دی ماه با حضور در ذوب آهن اصفهان گفت: این شرکت از گذشته در امر مالیات بسیار خوب و شفاف عمل کرده و فعالیت سامانه پایانه‌های فروشگاهی و سامانه مؤدیان که از اول آبان ماه آغاز شده است، شفافیت در عملکرد ذوب آهن را تایید می کند .

ذوب آهن اصفهان از دیر باز در امور مالیات، شفاف عمل کرده است

بورس نیوز: عباس مزیکی، مدیرکل امور مالیاتی استان اصفهان ۱۳ دی ماه با حضور در ذوب آهن اصفهان گفت: این شرکت از گذشته در امر مالیات بسیار خوب و شفاف عمل کرده و فعالیت سامانه پایانه‌های فروشگاهی و سامانه مؤدیان که از اول آبان ماه آغاز شده است، شفافیت در عملکرد ذوب آهن را تایید می‌کند.

وی در دیدار با ایرج رخصتی مدیرعامل و جمعی از مسئولین حوزه مالی و اقتصادی ذوب آهن اصفهان اظهار داشت: ذوب آهن به عنوان یک شرکت بزرگ، همواره تلاش کرده قوانین و مقررات را به درستی و با دقت اجرا کند.
مدیرکل امور مالیاتی استان اصفهان گفت: سامانه پایانه‌های فروشگاهی و سامانه مؤدیان هم اجرای صحیح مالیات بر ارزش افزوده و هم شفافیت در فعالیت‌های اقتصادی و اجرای بسیاری از قوانین که در مجلس تصویب شده را در پی دارد و لذا برای نظام مالیاتی اهمیت ویژه‌ای دارد.

مزیکی با اشاره به این که از ابتدای آبان ماه، شرکت‌های بورسی استفاده از این سامانه را آغاز کرده اند، گفت: در ابتدای کار لازم است، مشکلات این سامانه بررسی شود و اطلاعات لازم از شرکت‌های مختلف گرفته شود تا روند کار اصلاح شود.

مدیرکل امور مالیاتی استان اصفهان افزود: سامانه مودیان به لحاظ ایجاد شفافیت بسیار اهمیت دارد که دغدغه بسیاری از فعالان اقتصادی هم هست. در این سامانه، چون طرفین باید معامله را تایید کنند و این امر در بستر نظام مالیاتی انجام می‌شود، بسیاری از مشکلات حل می‌گردد و خرید و فروش فعالان اقتصادی با دغدغه کمتری انجام شود.

وی با بیان این که سامانه مذکور، اصل را بر صحت اطلاعات می‌گذارد مگر آن که مستندی بر خلاف آن وجود داشته باشد، اظهار داشت: تکالیف متعددی در قوانین مختلف برعهده فعالان اقتصادی گذاشته شده است که اجرای این سامانه، بخشی از این وظایف را کم کند. کسانی که از این سامانه استفاده می‌کنند نیازی نیست که که در سامانه ۱۶۹ اطلاعات را ارسال کنند و به اظهار نامه ارزش افزوده نیز نیازی نخواهد بود. سرعت استرداد در نظام ارزش افزوده بالاتر می‌رود و به نوعی اعتماد بین مؤدیان، فعالان اقتصادی و نظام مالیاتی در این سامانه افزایش می‌یابد که کمک می‌کند نظام مالیاتی، مالیات عادلانه و بر مبنای درآمد واقعی را وصول کند.

مزیکی اظهار داشت: اجرای این سامانه بر درآمد‌های مالیاتی نیز موثر است و این کار نه بر اساس تخمین ماموران مالیاتی که بر اساس داده‌های واقعی که در سامانه ثبت می‌شود صورت می‌گیرد.

وی اظهار داشت: با همکاری فعالان اقتصادی و شرکت‌های بزرگ مانند ذوب آهن اصفهان که به شرکت‌های کوچک‌تر نیز در این راستا کمک می‌کنند، هم فعالان اقتصادی و هم نظام مالیاتی از این بستر استفاده کنند و مشکلات در این زمینه کاهش یابد.

مزیکی در خصوص اجرای این سامانه در استان اصفهان گفت: با توجه به نو پا بودن آن، از میزان اجرای آن توسط شرکت‌ها و سازمان‌ها رضایت وجود دارد، اما برای اجرای کامل قانون، نیاز داریم که مشکلات به نظام مالیاتی منعکس شود تا اجرای سامانه بیش از گذشته مطابق قانون باشد.

مهندس رخصتی مدیر عامل ذوب آهن اصفهان نیز با بیان این که تا کنون بالغ بر سه هزار صورت حساب الکترونیک در ذوب آهن اصفهان ثبت شده است، گفت: اجرای این رویه جدید قطعاً مشکلاتی دارد و در این زمینه باید از اداره کل مالیات استان اصفهان قدردانی کنیم که همکاری لازم را داشتند.

وی با اشاره به این که ذوب آهن اصفهان از گذشته به شفافیت اعتقاد راسخ داشته است، افزود: در راستای اجرای قانون پایانه‌های فروشگاهی و سامانه مؤدیان و جهت شفافیت بیشتر، اداره جدیدی با همین عنوان در ذوب آهن اصفهان ایجاد شده است.

مدیرکل امور مالیاتی استان اصفهان و هیات همراه پس از دیدار با مدیرعامل و دیگر مسئولین ذوب آهن اصفهان، از خط تولید این شرکت بازدید کردند.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
کدام شرکت‌ها تا پایان آبان‌ماه به مجمع می‌روند؟

کدام شرکت‌ها تا پایان آبان‌ماه به مجمع می‌روند؟

شرکت‌ها در این بازه زمانی گزارش عملکرد پایان سال مالی خود را برای سهامداران خود تشریح خواهند کرد و از همه مهم‌تر میزان سود تقسیمی هر سهم نیز در این مجامع به اطلاع سهامداران خواهد رسید.
مجامع این ۲۰ شرکت را زیر نظر داشته باشید!

مجامع این ۲۰ شرکت را زیر نظر داشته باشید!

شرکت‌ها در این تاریخ گزارش عملکرد پایان سال مالی خود را برای سهامداران خود تشریح خواهند کرد و از همه مهم‌تر میزان سود تقسیمی هر سهم نیز در این مجامع به اطلاع سهامداران خواهد رسید.
تقسیم سود ۵۰ تومانی در مجمع

تقسیم سود ۵۰ تومانی در مجمع "فارس"

این شرکت در پایان سال مالی خود میزان درآمدی که از خود بر جای گذاشته ۵۲ هزار و ۴۹۷ میلیارد تومان بود که در مقایسه با سال مالی گذشته با افزایش ۳۴ درصدی همراه بوده است.
مجامعی که در ۲ روز آینده برگزار می‌شوند

مجامعی که در ۲ روز آینده برگزار می‌شوند

شرکت‌ها در این تاریخ گزارش عملکرد پایان سال مالی خود را برای سهامداران خود تشریح خواهند کرد و از همه مهم‌تر میزان سود تقسیمی هر سهم نیز در این مجامع به اطلاع سهامداران خواهد رسید.
تا پایان هفته کدام شرکت ها به مجمع می روند؟

تا پایان هفته کدام شرکت ها به مجمع می روند؟

شرکت‌ها در این تاریخ‌ها گزارش عملکرد پایان سال مالی خود را برای سهامداران خود تشریح خواهند کرد و از همه مهمتر میزان سود تقسیمی هر سهم نیز در این مجامع به اطلاع سهامداران خواهد رسید.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: