کد خبر : ۲۶۶۲۲۱
نایب رئیس مجلس شورای اسلامی:
۲۱ دی ۱۴۰۱ - ۱۲:۱۴
نایب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: در جهت اینکه ما بتوانیم اسفندماه بودجه را تقدیم دولت کنیم بلافاصله رئیس مجلس جلسه صحن علنی را تعطیل کرد و برای تشکیل کمیسیون تلفیق نمایندگان ملت به کمیسیون‌های مختلف رفتند.

تعطیلی صحن علنی مجلس برای تشکیل کمیسیون تلفیق/از سال آینده بودجه در دو مرحله بررسی می شود

بورس نیوز: علی نیکزاد، نایب رئیس مجلس شورای اسلامی درخصوص بودجه ۱۴۰۲ اظهار کرد: طبق ماده ۱۸۰ قانون مجلس، دولت می‌بایست در خردادماه برنامه را به مجلس تقدیم کند، اما چون سیاست‌های کلی نظام در شهریور ابلاغ شد، امروز رئیس جمهور در مجلس حضور پیدا کرد و لایحه بودجه ۱۴۰۲ را با توضیحاتی تقدیم مجلس کرد.

وی افزود: در جهت اینکه ما بتوانیم اسفندماه بودجه را تقدیم دولت کنیم بلافاصله رئیس مجلس جلسه صحن علنی را تعطیل کرد و برای تشکیل کمیسیون تلفیق نمایندگان ملت به کمیسیون‌های مختلف رفتند. هنوز یک ساعتی از رفتن آقای رئیس جمهور نگذشته است، اما مجلس انقلابی وارد انتخاب اعضای کمیسیون تلفیق شد تا بتواند کارش را آغاز کند. بعد از پایان کار کمیسیون تلفیق، این کمیسیون جهت تحویل بودجه به صحن مجلس می‌آید. سپس پیشنهاد نمایندگان و مباحث دیگر ادامه می‌یابد.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی دراین باره ادامه داد: طبق ماده ۱۸۲، دولت باید بودجه را در ۱۵ آذر به مجلس بدهد. اما از آنجا که علت دیر تحویل دادن بودجه توسط دولت ابلاغ دیرهنگام سیاست‌های کلی نظام است، ما باید دو کار را انجام دهیم. یکی اینکه لایحه بودحه به چند دوازدهم نخورد. هرچند که ماده ۱۸۴ قانون می‌گوید اگر دولت به موقع بودجه را تحویل مجلس ندهد باید چنددوازدهم بشود.

نیکزاد درباره زمان تحویل بودجه بیان کرد: ما سعی می‌کنیم که بودجه را تا اسفند به دولت بدهیم. همان طور که می‌دانیم یکی از بزرگترین سند مالی کشور بودجه سالانه است. همچنین دولت قول داده برنامه هفتم را منطبق با سیاست‌های کلی نظام به مجلس بدهد. شاید رسیدگی به برنامه هفتم همزمان با بودجه باشد یا شاید بعد از اتمام بودجه آن را ما انجام دهیم.

وی درباره بررسی دو مرحله‌ای بودجه نیز خاطرنشان کرد: قبلا احکام بودجه و جداول همزمان داده می‌شد، اما در سال‌های آتی ما در دو مرحله به بودجه رسیدگی می‌کنیم. اول احکام و سپس جداول.

نایب رئیس مجلس توضیح داد: مجلس دارد برای اعضای کمیسیون تلفیق رای گیری می‌کند. پس از آن بررسی بودجه شروع می‌شود. علی رغم اینکه ما یک ماه حق قانونی را از دست دادیم، اما قطعا مجلس انقلابی با کار زیاد و چند نوبته کار کردن بودجه را در اسفند به دولت تحویل خواهد داد.

در بودجه سال آینده که تقریبا ۲ هزار میلیارد تومانی است، نکته قابل توجه آن هزینه‌های جاری است. ما با دولت هم نظر هستیم.  

گفتنی است، پس از تقدیم لایحه بودجه به مجلس، رئیس مجلس از رئیس جمهور درخواست کرد تا در روز یکشنبه ۲ بهمن ماه برای دفاع از کلیات بودجه در مجلس حاضر شود.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
کدام شرکت‌ها تا پایان آبان‌ماه به مجمع می‌روند؟

کدام شرکت‌ها تا پایان آبان‌ماه به مجمع می‌روند؟

شرکت‌ها در این بازه زمانی گزارش عملکرد پایان سال مالی خود را برای سهامداران خود تشریح خواهند کرد و از همه مهم‌تر میزان سود تقسیمی هر سهم نیز در این مجامع به اطلاع سهامداران خواهد رسید.
مجامع این ۲۰ شرکت را زیر نظر داشته باشید!

مجامع این ۲۰ شرکت را زیر نظر داشته باشید!

شرکت‌ها در این تاریخ گزارش عملکرد پایان سال مالی خود را برای سهامداران خود تشریح خواهند کرد و از همه مهم‌تر میزان سود تقسیمی هر سهم نیز در این مجامع به اطلاع سهامداران خواهد رسید.
تقسیم سود ۵۰ تومانی در مجمع

تقسیم سود ۵۰ تومانی در مجمع "فارس"

این شرکت در پایان سال مالی خود میزان درآمدی که از خود بر جای گذاشته ۵۲ هزار و ۴۹۷ میلیارد تومان بود که در مقایسه با سال مالی گذشته با افزایش ۳۴ درصدی همراه بوده است.
مجامعی که در ۲ روز آینده برگزار می‌شوند

مجامعی که در ۲ روز آینده برگزار می‌شوند

شرکت‌ها در این تاریخ گزارش عملکرد پایان سال مالی خود را برای سهامداران خود تشریح خواهند کرد و از همه مهم‌تر میزان سود تقسیمی هر سهم نیز در این مجامع به اطلاع سهامداران خواهد رسید.
تا پایان هفته کدام شرکت ها به مجمع می روند؟

تا پایان هفته کدام شرکت ها به مجمع می روند؟

شرکت‌ها در این تاریخ‌ها گزارش عملکرد پایان سال مالی خود را برای سهامداران خود تشریح خواهند کرد و از همه مهمتر میزان سود تقسیمی هر سهم نیز در این مجامع به اطلاع سهامداران خواهد رسید.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: