در بازدید نماینده مجلس شورای اسلامی از ذوب آهن اصفهان عنوان شد:
۲۶ دی ۱۴۰۱ - ۰۹:۵۰
مسئله رفع مشکلات و حمایت از تمام بخش‌های اقتصادی و از جمله مشکلات شرکت‌های تولیدی و فولادی وظیفه نمایندگان مجلس شورای اسلامی و موضوع اصلی و مطرح کمیسیون‌های مربوطه است.

تامین مواد اولیه با معدن داری حق تولید کنندگان فولادی است

بورس نیوز: محسن زنگنه نماینده مردم شهرستان تربت حیدریه، مه‌ولات و زاوه، نایب رییس کمیسیون بودجه و محاسبات و عضو و سخنگوی کمیسیون ویژه جهش تولید مجلس شورای اسلامی شنبه ۲۴ دی ماه سال ضمن بازدید ازخط تولید ذوب آهن اصفهان با ایرج رخصتی مدیرعامل این شرکت دیدار و گفتگو کرد.

در این دیدار در خصوص ضرورت افزایش همکاری و تعامل بین ذوب آهن اصفهان و مسئولین شهرستان تربت حیدریه در موضوع تامین مواد اولیه از پهنه‌های معدنی موجود در این شهرستان بحث و بررسی شد.

رخصتی، مدیرعامل شرکت آخرین تحولات شرکت در امر تولید، فروش و به ویژه اقدامات اخیر ذوب آهن در زمینه تامین مواد اولیه را تشریح کرد و با اشاره به مشکلات موجود در مورد تامین مواد اولیه واحد‌های فولادی در سال‌های گذشته یادآور شد: ذوب آهن اصفهان در اوایل تاسیس دارای معادن خاص خود بود، ولی در طول زمان و با تصمیمات مختلف، این معادن را از دست داد و به دنبال آن در تامین مواد اولیه پایدار مورد نیاز خود با مشکلات فراوانی رو به رو شد. این مجتمع عظیم صنعتی اخیراً با انجام فعالیت‌های مختلف در تلاش است که معدن داری کند، چرا که معدن داری، حق تولید کننده فولاد و صاحب خط تولید است.

وی در پایان با اشاره به موفقیت‌های اخیر ذوب آهن اصفهان در خرید معدن، از نمایندگان مجلس شورای اسلامی، پیگیری و همکاری لازم در جهت رفع مشکلات مختلف این شرکت و سایر واحد‌های فولادی کشور را خواستار شد.

تامین مواد اولیه با معدن داری حق تولید کنندگان فولادی است

نماینده مردم شهرستان تربت حیدریه در این بازدید به تشریح سیاست‌های مجلس شورای اسلامی در زمینه حمایت از تولید در کشور پرداخت و گفت: مسئله رفع مشکلات و کمبود‌ها و حمایت از تمام بخش‌های اقتصادی و از جمله شرکت‌های تولیدی و فولادی وظیفه نمایندگان مجلس شورای اسلامی و موضوع اصلی و مطرح مجلس است.

 وی افزود نگاه مجلس، رفع موانع تولید و تلاش برای جهش تولید و رونق آن است و بودجه‌های لازم نیز در این زمینه اختصاص می‌یابد.

نماینده مردم شهرستان تربت حیدریه به تشریح استعداد‌ها و قابلیت‌های منطقه شرق کشور و به ویژه شهرستان تربت حیدریه در زمینه معادن سنگ آهن، آب، خطوط ریلی، نیروی انسانی و ... پرداخت و از ذوب آهن اصفهان درخواست نمود که در فعالیت‌های صنعتی با منطقه همکاری و مساعدت نماید.

زنگنه در پایان این بازدید بیان کرد: به مناسبت ۲۳دی و سالگرد تاسیس ذوب آهن اصفهان در این شرکت حضور یافتم و با توانمندی‌های فنی و تولیدی ذوب آهن اصفهان به ویژه در امر تولید انواع محصولات فولادی و ریل ملی آشنا شدم.

نماینده مردم شهرستان تربت حیدریه افزود: ذوب آهن اصفهان بدون استفاده از یارانه انرژی و با مزیت‌های زیادی که دارد در خدمت تولید محصولات فولادی است. این شرکت افتخار صنایع کشور است و صفت خط اول جبهه تولید برازنده آن است.

وی ضمن ابراز امیدواری برای بهره برداری هرچه سریع‌تر ذوب آهن اصفهان از معادن شرق کشور افزود: تمام تلاش خود را برای تامین مواد اولیه و رفع موانع تولید در این شرکت به کار خواهم گرفت و با دعوت از مدیرعامل این شرکت برای حضور در جلسه کمیسیون بودجه، خواسته‌ها و پیام ذوب آهن در مجلس بیان می‌شود.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
کدام شرکت‌ها تا پایان آبان‌ماه به مجمع می‌روند؟

کدام شرکت‌ها تا پایان آبان‌ماه به مجمع می‌روند؟

شرکت‌ها در این بازه زمانی گزارش عملکرد پایان سال مالی خود را برای سهامداران خود تشریح خواهند کرد و از همه مهم‌تر میزان سود تقسیمی هر سهم نیز در این مجامع به اطلاع سهامداران خواهد رسید.
مجامع این ۲۰ شرکت را زیر نظر داشته باشید!

مجامع این ۲۰ شرکت را زیر نظر داشته باشید!

شرکت‌ها در این تاریخ گزارش عملکرد پایان سال مالی خود را برای سهامداران خود تشریح خواهند کرد و از همه مهم‌تر میزان سود تقسیمی هر سهم نیز در این مجامع به اطلاع سهامداران خواهد رسید.
تقسیم سود ۵۰ تومانی در مجمع

تقسیم سود ۵۰ تومانی در مجمع "فارس"

این شرکت در پایان سال مالی خود میزان درآمدی که از خود بر جای گذاشته ۵۲ هزار و ۴۹۷ میلیارد تومان بود که در مقایسه با سال مالی گذشته با افزایش ۳۴ درصدی همراه بوده است.
مجامعی که در ۲ روز آینده برگزار می‌شوند

مجامعی که در ۲ روز آینده برگزار می‌شوند

شرکت‌ها در این تاریخ گزارش عملکرد پایان سال مالی خود را برای سهامداران خود تشریح خواهند کرد و از همه مهم‌تر میزان سود تقسیمی هر سهم نیز در این مجامع به اطلاع سهامداران خواهد رسید.
تا پایان هفته کدام شرکت ها به مجمع می روند؟

تا پایان هفته کدام شرکت ها به مجمع می روند؟

شرکت‌ها در این تاریخ‌ها گزارش عملکرد پایان سال مالی خود را برای سهامداران خود تشریح خواهند کرد و از همه مهمتر میزان سود تقسیمی هر سهم نیز در این مجامع به اطلاع سهامداران خواهد رسید.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: