آرش شفیعی تأکید کرد:
۲۷ دی ۱۴۰۱ - ۱۰:۳۰
جلسه معارفه آرش شفیعی، سرپرست معاونت سرمایه‌های انسانی و توسعه مدیریت با حضور مهرداد تولاییان عضو هیات مدیره و معاون بهره برداری، حمیدرضا رضائی مدیر حوزه مدیرعامل، مدیران و مسئولین حوزه سرمایه‌های انسانی و توسعه مدیریت ۲۶ دی ماه برگزار شد.

برای چابکی سازمان، مسیر‌ها را اصلاح می‌ کنیم

بورس نیوز: تولاییان در این جلسه با بیان این که جلسات حوزه سرمایه‌های انسانی و توسعه مدیریت با مجموعه بهره برداری باید مستمر و مبتنی بر مباحث عمیق باشد گفت: لازم است حوزه سرمایه‌های انسانی و توسعه مدیریت، قوانین و دستورالعمل‌ها را به صورت درست و واضح به مجموعه بهره برداری اطلاع رسانی کند.

عضو هیات مدیره شرکت با بیان این که در تصمیم‌های مدیریتی هیچگاه جنبه‌های صرفا سیاه و سفید وجود ندارد افزود: مدیران اغلب در مباحثی تصمیم گیری می‌کنند که جنبه‌های سیاه تا سفید در آن نمایان است بنابراین مدیران باید با تشخیص درست، تصمیم‌های مناسبی اتخاذ کنند.

رضائی نیز گفت: از معاون سرمایه‌های انسانی و توسعه مدیریت شرکت با کوله باری از رهیافت‌ها و تجربه‌های گران بها در مسئولیت‌های مختلف، انتظار می‌رود مباحث مرتبط با نیروی انسانی را بیش از پیش به روز رسانی و هدفمند کند.

وی افزود: معاون جدید سرمایه‌های انسانی و توسعه مدیریت شرکت با رویکرد مناسب، تجربه، دانش و ویژگی‌های شخصیتی که دارد برای همه همکاران در بخش‌های مختلف مقبول بوده که موجبات هم افزایی بیشتر را میسر خواهد ساخت.

مدیر حوزه مدیرعامل و تعاملات منطقه‌ای شرکت گفت: با توجه به شرایط پیش رو منابع انسانی و بازنشستگی تعداد کثیری از مدیران و متخصصان، بحث جانشین پروری در شرکت مغفول واقع شده که لازم و ضروری است به بخش جانشین پروری در سازمان بیشتر پرداخته شود.

آرش شفیعی نیز در این جلسه، حل و فصل مباحث مرتبط با نیروی انسانی شرکت را وظیفه حوزه سرمایه‌های انسانی و توسعه مدیریت عنوان کرد و افزود: برنامه ریزی و تلاش می‌کنیم مدیران سایر حوزه‌ها به ویژه حوزه بهره برداری با کمترین درگیری با مباحث نیروی انسانی و با آسودگی خاطر به امر تولید، تعمیرات و توسعه محصولات بپردازند.

معاون سرمایه‌های انسانی و توسعه مدیریت به روز رسانی و اصلاح آیین نامه ها، دستورالعمل‌ها را موجب تسهیل امور سازمانی دانست و گفت: برای چابک‌تر شدن سازمان، مسیر‌ها را اصلاح خواهیم کرد چرا که مسیر‌های غیر ضروری باعث معطل و بعضا معلق شدن امور سازمانی می‌شود.

شفیعی تاکید کرد: تمام بخش ها، قسمت‌ها و مدیریت‌های حوزه سرمایه‌های انسانی و توسعه مدیریت به صورت هماهنگ و هم افزا در جهت رفاه، آسایش و نشاط کارگران و خانواده بزرگ ذوب آهن اصفهان، تلاش خواهند کرد.

در این جلسه مدیران و سرپرست‌های حوزه سرمایه‌های انسانی و توسعه مدیریت نیز ضمن بیان نقطه نظرات خود بر همدلی، هم افزایی و اتحاد این حوزه تاکید کردند.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
کدام شرکت‌ها تا پایان آبان‌ماه به مجمع می‌روند؟

کدام شرکت‌ها تا پایان آبان‌ماه به مجمع می‌روند؟

شرکت‌ها در این بازه زمانی گزارش عملکرد پایان سال مالی خود را برای سهامداران خود تشریح خواهند کرد و از همه مهم‌تر میزان سود تقسیمی هر سهم نیز در این مجامع به اطلاع سهامداران خواهد رسید.
مجامع این ۲۰ شرکت را زیر نظر داشته باشید!

مجامع این ۲۰ شرکت را زیر نظر داشته باشید!

شرکت‌ها در این تاریخ گزارش عملکرد پایان سال مالی خود را برای سهامداران خود تشریح خواهند کرد و از همه مهم‌تر میزان سود تقسیمی هر سهم نیز در این مجامع به اطلاع سهامداران خواهد رسید.
تقسیم سود ۵۰ تومانی در مجمع

تقسیم سود ۵۰ تومانی در مجمع "فارس"

این شرکت در پایان سال مالی خود میزان درآمدی که از خود بر جای گذاشته ۵۲ هزار و ۴۹۷ میلیارد تومان بود که در مقایسه با سال مالی گذشته با افزایش ۳۴ درصدی همراه بوده است.
مجامعی که در ۲ روز آینده برگزار می‌شوند

مجامعی که در ۲ روز آینده برگزار می‌شوند

شرکت‌ها در این تاریخ گزارش عملکرد پایان سال مالی خود را برای سهامداران خود تشریح خواهند کرد و از همه مهم‌تر میزان سود تقسیمی هر سهم نیز در این مجامع به اطلاع سهامداران خواهد رسید.
تا پایان هفته کدام شرکت ها به مجمع می روند؟

تا پایان هفته کدام شرکت ها به مجمع می روند؟

شرکت‌ها در این تاریخ‌ها گزارش عملکرد پایان سال مالی خود را برای سهامداران خود تشریح خواهند کرد و از همه مهمتر میزان سود تقسیمی هر سهم نیز در این مجامع به اطلاع سهامداران خواهد رسید.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: