بورس‌نیوز(بورس‌خبر)، قدیمی ترین پایگاه خبری بازار سرمایه ایران

      
شنبه ۰۱ بهمن ۱۴۰۱ - ۰۹:۳۴
شرکت تجلی توسعه معادن و فلزات محقق کرد؛

۱۶۴ میلیارد تومان درآمد در ۹ ماه

۱۶۴ میلیارد تومان درآمد در ۹ ماه
"تجلی" در عملکرد ۹ ماهه سال مالی منتهی به اسفندماه سال ۱۴۰۱ از محل سود سهام محقق‌شده بالغ‌بر ۱۶۴ میلیارد تومان درآمد را از خود بر جای گذاشت.
کد خبر : ۲۶۶۳۹۹

بورس نیوز:

شرکت تجلی توسعه معادن و فلزات در گزارش فعالیت ماهانه منتهی به آذرماه سال جاری مجموع بهای تمام‌شده سرمایه‌گذاری‌های خود را که در شرکت‌های بورسی و غیر بورسی انجام داده بود را برابر با مبلغ ۵ هزار و ۶۴ میلیارد تومان به اطلاع سهامداران خود رساند، بیشترین میزان بهای تمام‌شده "تجلی" جهت سرمایه‌گذاری متعلق به شرکت‌های غیربورسی است.

میزان سرمایه‌گذاری صورت گرفته از سوی تجلی توسعه معادن و فلزات در شرکت‌های خارج از بازار سرمایه برابر با ۲ هزار و ۶۳۱ میلیارد تومان بود، مابقی سرمایه‌گذاری‌ها تجلی در شرکت‌های بورسی انجام شد، مجموع بهای تمام‌شده سرمایه‌گذاری "تجلی" در شرکت‌های غیربورسی نسبت به دوره آذرماه سال گذشته ۲۳ درصد افزایش سرمایه‌گذاری را به همراه داشت.

"تجلی" بیشترین ب ها‌ی تمام‌شده سرمایه‌گذاری در پرتفوی بورسی خود را از «استخراج کانه‌های فلزی» با یک هزار و ۱۳۳ میلیارد تومان به همراه داشت و در بخش شرکت‌های غیر بورسی نیز عمده‌ترین بهای تمام‌شده سرمایه‌گذاری مربوط به «ساخت محصولات فلزی» با ۲ هزار و ۱۹۹ میلیارد تومان بود.

بیشترین ارزش بازار سرمایه‌گذاری "تجلی" در آذرماه مربوط به بخش «استخراج کانه‌های فلزی» با ۹۴۶ میلیارد تومان بود و پس‌ازآن نیز بخش «فلزات اساسی» با مبلغی بالغ‌بر ۶۷۸ میلیارد تومان بیشترین ارزش بازار را به خود اختصاص داد.

عمده‌ترین بهای تمام‌شده شرکت تجلی توسعه معادن و فلزات در بخش صورت‌وضعیت پرتفوی شرکت‌های بورسی متعلق به «سنگ‌آهن گل گهر» با ۵۲۵ میلیارد تومان بود که ارزش بازار آن در آذرماه به ۳۸۰ میلیارد تومان رسید و شرکت «ملی صنایع مس ایران» نیز با مبلغی بالغ‌بر ۴۰۱ میلیارد تومان بیشترین ارزش بازار را پس از شرکت «سنگ آهن گهر زمین» توانست طی این دوره ماهانه به خود اختصاص دهد.

عمده‌ترین سرمایه‌گذاری "تجلی" در شرکت‌های غیر بورسی طی دوره یک‌ماهه منتهی به آذرماه سال جاری متعلق به شرکت‌های «صنایع آهن و فولاد سرمد ابرکوه» و «تهیه و تولید مواد معدنی شرق فولاد خراسان» با مبالغ یک هزار و ۵۸۳ میلیارد تومان و ۳۰۸ میلیارد تومان بود، میزان سرمایه‌گذاری تجلی در بازار خارج از حوزه بورس تقریبا مانند ماه گذشته است.

"تجلی" با سرمایه ثبت‌شده ۶ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان در عملکرد ۹ ماهه سال مالی منتهی به اسفندماه سال ۱۴۰۱ از محل سود سهام محقق‌شده درآمدی بالغ‌بر ۱۶۴ میلیارد تومان درآمد را از خود بر جای گذاشت، "تجلی" طی عملکرد یک‌ماهه منتهی به آذرماه سال جاری از معاملات واگذاری سهام ۵ میلیارد و ۳۹۷ میلیون تومان سود کسب کرد.

پایان مطلب

اشتراک گذاری :
اخبار مرتبط
حضور تجلی، حضور در بازار آینده است
بهره برداری از پروژه ها از سال آینده؛

حضور تجلی، حضور در بازار آینده است

استراتژی
با تسهیل قوانین رونق به بازار سرمایه برمیگردد؛

استراتژی "تجلی" به سوی عناصر نادر خاکی

ارسال نظر