کد خبر : ۲۶۶۴۶۱
مدیرعامل بورس تهران گفت:
۰۱ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۵:۱۹
مدیرعامل بورس تهران گفت: افزایش دامنه نوسان مطابق دستورالعمل به پیشنهاد بورس تهران و فرابورس ایران به سازمان بورس ارائه می‌شود و تصمیم‌گیری نهایی با هیات مدیره سازمان بورس است.

هیات مدیره سازمان تصمیم گیر نهایی افزایش دامنه نوسان است

بورس نیوز: محمود گودرزی، مدیرعامل بورس اوراق بهادار تهران اظهار کرد: به طور کلی، عرضه‌های اولیه متناسب با شرایط بازار انجام می‌شود که امیدواریم سیمان اردستان نیز با قیمت جذاب عرضه و آغاز خوبی برای فرایند پذیرش شرکت‌ها و عرضه‌های آن‌ها باشد.

گودرزی عنوان کرد: رسالت اصلی بورس‌ها به عنوان بستر تامین مالی این است که بتوانند تمهیدات لازم را فراهم کنند تا جریان درآمدی وارد شرکت‌ها شود. به همین منظور و برای تقویت بازار اولیه پیشنهادی با موضوع ایجاد بازار «سرمایه‌گذاران حرفه‌ای» به سازمان بورس ارائه شده است.

وی افزود: اگر بازار سهام روند خوبی را طی کند، باید نسبت به سال‌های گذشته تفاوتی داشته باشد و بتوانیم از این فرصت استفاده کرده و بازار اولیه را تقویت کنیم.

به گفته مدیرعامل بورس اوراق بهادار تهران؛ در بازار «سرمایه‌گذاران حرفه‌ای» قرار نیست شرکت‌ها پذیرش شوند؛ بلکه به عنوان مثال در این بازار جدید به تامین مالی شرکت‌های سهامی عام پروژه کمک خواهد شد و شرکت‌هایی که شرایط جذابی دارند و مجوزهای لازم را از سازمان اخذ کرده باشند، تامین مالی می‌شوند.

وی در ادامه اظهار کرد: در مورد عرضه اولیه شرکت‌ها چند ماهی است پیگیری‌های روزانه و هفتگی برای پذیرش شرکت‌های بزرگی همانند ایرانسل در حال انجام است و در هفته گذشته جلسات مختلفی برگزار شد. امیدواریم طی هفته‌های آتی پس از اینکه مدارک لازم به بورس تهران ارسال شد، فرایند پذیرش این شرکت نیز انجام شود.

گودرزی یادآور شد؛ چندین شرکت از صنایع مختلف همچون هلدینگ سرمایه‌گذاری تدبیر و یک شرکت از مجموعه غدیر که در حوزه معدنی و فولاد فعالیت می‌کند، برای پذیرش آماده هستند؛ که متناسب با شرایط بازار، درباره عرضع آن‌ها تصمیم‌گیری خواهد شد.

مدیرعامل بورس اوراق بهادار تهران درباره افزایش دامنه نوسان بیان کرد: افزایش دامنه نوسان مطابق دستورالعمل به پیشنهاد بورس تهران و فرابورس ایران به سازمان بورس ارائه می‌شود و تصمیم‌گیری نهایی با هیات مدیره سازمان بورس است.

وی گفت: تا پایان دقیق ارزیابی‌ها در هیات مدیره بورس تهران، زمینه برای ارائه گزارش فراهم نیست. اگر به جمع‌بندی لازم دست یابیم، پیشنهاد افزایش دامنه نوسان به سازمان بورس ارائه می‌شود.

فاطمی
Iran (Islamic Republic of)
۱۸:۲۳ - ۱۴۰۱/۱۱/۰۳
چرا خرید آسان در بورس برای افراد را سخت می کنید؟برای هربار خرید 5 میلیون تومان یعنی سهم های تا 1000 تومان باید حداقل سفارش خرید 5000 سهم باشد؟ که چی یعنی 5 میلیون بیاورد تا 1 میلیون یا پانصد هزار تومان بخرد . و بقیه را بفروشد؟ آیا فکر سهامدار هستید یا گردش مالی بیشتر برای بورس . چه کسی را گول می خواهید بزنید؟
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
کدام شرکت‌ها تا پایان آبان‌ماه به مجمع می‌روند؟

کدام شرکت‌ها تا پایان آبان‌ماه به مجمع می‌روند؟

شرکت‌ها در این بازه زمانی گزارش عملکرد پایان سال مالی خود را برای سهامداران خود تشریح خواهند کرد و از همه مهم‌تر میزان سود تقسیمی هر سهم نیز در این مجامع به اطلاع سهامداران خواهد رسید.
مجامع این ۲۰ شرکت را زیر نظر داشته باشید!

مجامع این ۲۰ شرکت را زیر نظر داشته باشید!

شرکت‌ها در این تاریخ گزارش عملکرد پایان سال مالی خود را برای سهامداران خود تشریح خواهند کرد و از همه مهم‌تر میزان سود تقسیمی هر سهم نیز در این مجامع به اطلاع سهامداران خواهد رسید.
تقسیم سود ۵۰ تومانی در مجمع

تقسیم سود ۵۰ تومانی در مجمع "فارس"

این شرکت در پایان سال مالی خود میزان درآمدی که از خود بر جای گذاشته ۵۲ هزار و ۴۹۷ میلیارد تومان بود که در مقایسه با سال مالی گذشته با افزایش ۳۴ درصدی همراه بوده است.
مجامعی که در ۲ روز آینده برگزار می‌شوند

مجامعی که در ۲ روز آینده برگزار می‌شوند

شرکت‌ها در این تاریخ گزارش عملکرد پایان سال مالی خود را برای سهامداران خود تشریح خواهند کرد و از همه مهم‌تر میزان سود تقسیمی هر سهم نیز در این مجامع به اطلاع سهامداران خواهد رسید.
تا پایان هفته کدام شرکت ها به مجمع می روند؟

تا پایان هفته کدام شرکت ها به مجمع می روند؟

شرکت‌ها در این تاریخ‌ها گزارش عملکرد پایان سال مالی خود را برای سهامداران خود تشریح خواهند کرد و از همه مهمتر میزان سود تقسیمی هر سهم نیز در این مجامع به اطلاع سهامداران خواهد رسید.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: