۰۲ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۲:۳۶
آخرین وضعیت تولید و فروش و سود شرکت فرآورده‌های سیمان شرق تنها تولیدکننده بتن، تیرچه و.... زیرمجموعه سیمان شرق با افزایش ۱۷، ۴۵ و ۲۸ درصدی همراه شد.

آخرین وضعیت مالی و عملیاتی تنها تولیدکننده بتن، تیرچه و زیرمجموعه

بورس نیوز: شرکت فرآورده‌های سیمان شرق سال ۱۳۵۲ با نام کارخانه بتن سقف و به عنوان یکی از واحد‌های داخلی در مجموعه شرکت سیمان شرق، آغاز به فعالیت کرد و سال ۱۳۸۲ به صورت سهامی عام تاسیس شده و در اداره ثبت شرکت‌ها و مالکیت صنعتی تهران به ثبت رسیده است.

"کفرآور" در ابتدا با سرمایه‌ای بالغ بر ۱۰۰ میلیون تومان آغاز و طبق نیاز و با توجه به طرح‌های توسعه و افزایش فعالیت‌ها نسبت به افزایش سرمایه اقدام کرد؛ لذا در آذر ۱۳۸۳ سرمایه شرکت به ۵ و سپس در سال‌های ۱۳۹۲ و ۱۳۹۴ به ۱۰ و ۱۸ میلیارد تومان افزایش یافت. مرکز اصلی شرکت نیز از تهران به محل کارخانه واقع در مشهد تغییر یافت.

موضوع فعالیت شرکت هم تهیه و تولید انواع فرآورده‌های بتنی و سیمانی، اکتشاف، استخراج، بهره برداری و انجام کلیه معاملات بازرگانی که به موضوع شرکت مربوط باشد و نیز مشارکت با شرکت‌های صنعتی و کلیه معادن در حدود موضوع شرکت است.

شرکت فرآورده‌های سیمان شرق در حال حاضر دارای دو واحد فعال تولیدی در مشهد است. واحد اول واقع در کیلومتر ۱۵ جاده مشهد به کلات و در مجاورت شهرک صنعتی بوده و شن و ماسه، بتن آماده، سنگفرش، جدول و انواع بلوکه‌های ساختمانی تولید می‌شود. خط تولید شن و ماسه با دارا بودن سیستم شستشوی منحصر به فرد سانتریفیوژی ماسه (دستگاه EvoWash) که باعث جذب ریزدانه‌های مفید در ماسه تولیدی و نهایتاَ افزایش روانی و مقاومت بتن می‌شود بخشی از مواد اولیه بچینگ‌ها را تامین می‌کند.

واحد میثاق هم واقع در کیلومتر ۵.۳ جاده مشهد به قوچان بوده که انواع بتن آماده در عیار‌ها و رده‌های مقاومتی مختلف و همچنین تیرچه و دال‌های بتنی پیش تنیده تولید می‌شود. خطوط تولیـد بتن آماده دارای ۵ دستگاه بچینگ و آزمایشگاه مجهز بوده که توانایی تولید و عرضه بیش از هزار متر مکعب بتن با کیفیت در روز را داراست.

این شرکت مالکیت چندین دستگاه تراک میکسر را داشته و دارای انواع پمپ انتقال بتن بوده که موجب حمل سریع تحویل مطمئن محصولات و در نتیجه حفظ کیفیت بتن در ارسال آن به محل پروژه‌ها می‌شود. ضمناً طرح توسعه‌ای مبنی بر توسعه ناوگان حمل محصول به نقطه مصرف در دست بررسی و تصویب است که در صورت اجرا، هزینه تمام شده محصول را کاهش و حاشیه سود شرکت افزایش قابل ملاحظه‌ای خواهد یافت.

محصولات "کفرآور" شامل انواع بتن آماده معمولی و خودتراکم و آب بند تا رده C۶۰، انواع سنگ فرش‌های بتنی آجری، قرقره‌ای و هلالی، انواع تیرچه پیش فشرده، انواع بلوکه دیواری و سقفی، و سبک پرلیتی و گرانولی، انواع جدول ساده و کله قندی، کانال و سکو بوده و در مهمترین پروژه‌های عمرانی مشهد مانند پروژه‌های صدر، مرسا، لویزان، گالرین، PB، آلتون، اکسون، آبادگران و مهر ایرانیان به کار رفته است.

شرکت فرآورده‌های سیمان شرق در سال مالی منتهی به ۳۱ مرداد سال جاری بالغ بر ۲۰۰ هزار تن بتن آماده تحویل مشتریان داده و موفق به فروش بیش از ۱۲۰ میلیارد تومان درآمد شناسایی کرده است. همچنین در سه ماهه منتهی به ۳۱ آبان سال جاری موفق به فروش حدود ۶۶ هزار تن انواع بتن شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۷ درصد رشد بیشتر است.

فروش "کفرآور" هم در این مدت بالغ بر ۴۵ میلیارد تومان و سود خالص نیز ۶.۲ میلیارد تومان بوده که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۴۵ و ۲۸ درصد افزایش یافته که نشان از روند رو به رشد شرکت در دوران پس از کرونا دارد. به علاوه با اجرای طرح توسعه ناوگان حمل محصول و رشد فروش و سودآوری، چشم انداز روشنی پیش روی این شرکت قرار دارد.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
کدام شرکت‌ها تا پایان آبان‌ماه به مجمع می‌روند؟

کدام شرکت‌ها تا پایان آبان‌ماه به مجمع می‌روند؟

شرکت‌ها در این بازه زمانی گزارش عملکرد پایان سال مالی خود را برای سهامداران خود تشریح خواهند کرد و از همه مهم‌تر میزان سود تقسیمی هر سهم نیز در این مجامع به اطلاع سهامداران خواهد رسید.
مجامع این ۲۰ شرکت را زیر نظر داشته باشید!

مجامع این ۲۰ شرکت را زیر نظر داشته باشید!

شرکت‌ها در این تاریخ گزارش عملکرد پایان سال مالی خود را برای سهامداران خود تشریح خواهند کرد و از همه مهم‌تر میزان سود تقسیمی هر سهم نیز در این مجامع به اطلاع سهامداران خواهد رسید.
تقسیم سود ۵۰ تومانی در مجمع

تقسیم سود ۵۰ تومانی در مجمع "فارس"

این شرکت در پایان سال مالی خود میزان درآمدی که از خود بر جای گذاشته ۵۲ هزار و ۴۹۷ میلیارد تومان بود که در مقایسه با سال مالی گذشته با افزایش ۳۴ درصدی همراه بوده است.
مجامعی که در ۲ روز آینده برگزار می‌شوند

مجامعی که در ۲ روز آینده برگزار می‌شوند

شرکت‌ها در این تاریخ گزارش عملکرد پایان سال مالی خود را برای سهامداران خود تشریح خواهند کرد و از همه مهم‌تر میزان سود تقسیمی هر سهم نیز در این مجامع به اطلاع سهامداران خواهد رسید.
تا پایان هفته کدام شرکت ها به مجمع می روند؟

تا پایان هفته کدام شرکت ها به مجمع می روند؟

شرکت‌ها در این تاریخ‌ها گزارش عملکرد پایان سال مالی خود را برای سهامداران خود تشریح خواهند کرد و از همه مهمتر میزان سود تقسیمی هر سهم نیز در این مجامع به اطلاع سهامداران خواهد رسید.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: