مدیر امور مهندسی های بهره برداری شرکت تأکید کرد:
۰۹ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۵:۰۰
مدیر امور مهندسی های بهره برداری شرکت ذوب آهن اصفهان گفت: با وجود کارگاه های ساخت و تولید در کارخانه و استفاده از تجارب و خدمات شرکت های تابعه، ذوب آهن بیش از ۸۵ درصد از قطعات و تجهیزات مکانیکی را بومی سازی کرده است.

حمایت از صاحبان ایده و سازندگان داخلی در ذوب آهن اصفهان

به گزارش بورس نیوز، مهدی نصیری، مدیر امور مهندسی های بهره برداری شرکت ذوب آهن اصفهان به تشریح تجهیزات و قطعات بومی سازی شده در ذوب آهن اصفهان پرداخت و اظهار کرد: با وجود کارگاه های ساخت و تولید در کارخانه و استفاده از تجارب و خدمات شرکت های تابعه، ذوب آهن بیش از ۸۵ درصد از قطعات و تجهیزات مکانیکی را بومی سازی کرده است.

وی افزود: بومی سازی، طراحی، ساخت و نصب درب های فلکسیبل باتری های کک سازی و دریچه کشویی پاتیل فولاد در ذوب آهن اصفهان، نماد خود باوری در شرایط تحریم است و ایران را در جمع معدود کشورهای برخوردار دنیا از این تکنولوژی قرار داد.

وی با بیان این که در ذوب آهن اصفهان، بومی سازی به عنوان یک فرآیند مستمر پیگیری می شود، تأکید کرد: طراحی و ساخت شل فلزی دودکش کائوپر کوره شماره ۲ به همراه نسوز کاری با توان و دانش داخلی کارکنان شرکت برای اولین بار به ارتفاع ۷۰ متر، طراحی، ساخت و نصب درب های فلکسیبل باتری شماره۳ ، بازسازی برج های خنک کننده ایستگاه ریختهگری شماره ۵ و بازسازی دیگ اوتیلیزاتور کنورتور شماره ۲ تجهیزاتی بوده که در ذوب آهن اصفهان بومی سازی شد.

نصیری، طراحی، ساخت و نصب دریچه کشویی فولاد ۱۳۰ تنی، ساخت مکانیزم دریچه کشویی تاندیش و بومی سازی نسوز بدنه کوره بلند شماره یک را از دیگر اقدامات بومی سازی در شرکت عنوان کرد و گفت: طراحی، ساخت و نصب کوره الکتریکی، طراحی و ساخت پروانه EGF آگلوماشین شماره ۴، اجرای پروژه وان سرباره کوره بلند شماره ۳، ساخت ستاره خردکن آگلوماشینهای شماره ۱، ۲، ۳ و ۴، ساخت فورم هوای دم دو جداره کوره بلند ۲ و ۳، طراحی و ساخت مکانیزم تمیز کننده رام های سلول باتری کک سازی، بازسازی دیگ های بخار نیروگاه حرارتی، ساخت تلشکی و آویز گردان جرثقیل های کارگاه شمش و ساخت تجهیزات روتاری والوهای سیستم های تصفیه غبار از دیگر مواردی بود که در سال های اخیر بومی سازی شده است.

مدیر امور مهندسی های بهره برداری شرکت، ساخت قطعات ماشین های فولادبر، کالسکههای حمل چدن و حمل سرباره مذاب و ساخت و بازسازی انواع بردهای الکترونیکی معیوب مربوط به تجهیزات بخشهای مختلف کارخانه را از اقدامات بومی سازی برشمرد و گفت: طراحی، اجرا و راه اندازی سامانه اعلان حریق کارخانه و سیستم مانیتورینگ اتاق فرمان آتش نشانی، ساخت پاتیلهای سرباره کوره بلند و فولادسازی، ساخت انواع شافتها و محورهای اشپیندلهای نورد، طراحی و ساخت انواع تاندیش های ایستگاههای ریخته گری و ده ها طراحی و ساخت تجهیزات و قطعات مورد نیاز کارخانه از مواردی است که توسط کارشناسان و متخصصان کارخانه بومی سازی شده است.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
کدام شرکت‌ها تا پایان آبان‌ماه به مجمع می‌روند؟

کدام شرکت‌ها تا پایان آبان‌ماه به مجمع می‌روند؟

شرکت‌ها در این بازه زمانی گزارش عملکرد پایان سال مالی خود را برای سهامداران خود تشریح خواهند کرد و از همه مهم‌تر میزان سود تقسیمی هر سهم نیز در این مجامع به اطلاع سهامداران خواهد رسید.
مجامع این ۲۰ شرکت را زیر نظر داشته باشید!

مجامع این ۲۰ شرکت را زیر نظر داشته باشید!

شرکت‌ها در این تاریخ گزارش عملکرد پایان سال مالی خود را برای سهامداران خود تشریح خواهند کرد و از همه مهم‌تر میزان سود تقسیمی هر سهم نیز در این مجامع به اطلاع سهامداران خواهد رسید.
تقسیم سود ۵۰ تومانی در مجمع

تقسیم سود ۵۰ تومانی در مجمع "فارس"

این شرکت در پایان سال مالی خود میزان درآمدی که از خود بر جای گذاشته ۵۲ هزار و ۴۹۷ میلیارد تومان بود که در مقایسه با سال مالی گذشته با افزایش ۳۴ درصدی همراه بوده است.
مجامعی که در ۲ روز آینده برگزار می‌شوند

مجامعی که در ۲ روز آینده برگزار می‌شوند

شرکت‌ها در این تاریخ گزارش عملکرد پایان سال مالی خود را برای سهامداران خود تشریح خواهند کرد و از همه مهم‌تر میزان سود تقسیمی هر سهم نیز در این مجامع به اطلاع سهامداران خواهد رسید.
تا پایان هفته کدام شرکت ها به مجمع می روند؟

تا پایان هفته کدام شرکت ها به مجمع می روند؟

شرکت‌ها در این تاریخ‌ها گزارش عملکرد پایان سال مالی خود را برای سهامداران خود تشریح خواهند کرد و از همه مهمتر میزان سود تقسیمی هر سهم نیز در این مجامع به اطلاع سهامداران خواهد رسید.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: