وزیر صمت در آئین رونمایی از ورق زنگ نزن توسط فولاد مبارکه، تصریح کرد:
۱۵ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۵:۳۸
روز پنج شنبه ۱۳ بهمن ماه همزمان با ایام الله دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی، با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت، استاندار اصفهان، جمعی از نمایندگان استان اصفهان در مجلس شورای اسلامی و مسئولان استانی و منطقه از ورق فولادی زنگ نزن که به دست توانمند کارکنان فولاد سبای فولاد مبارکه برای نخستین بار در جنوب غربی آسیا و شمال آفریقا تولید شده است، رونمایی شد و شرکت فولاد مبارکه رسما به جمع معدود تولید کنندگان این محصول با ارزش فولادی در دنیا پیوست.

اقتدار بین المللی با تولید فولاد‌های خاص

به گزارش بورس نیوز، سید رضا فاطمی امین وزیر صنعت، معدن و تجارت در جریان سفر خود به اصفهان، ضمن حضور در فولاد مبارکه و بازدید از خطوط تولید این شرکت و رونمایی از ورق فولادی زنگ نزن گفت: از ابتدای سال، تولید فولاد‌های خاص با ارزش افزوده بالا در دستور کار تمامی فولادسازان کشور قرار گرفته است و خوشبختانه در همین راستا کارکنان فولاد مبارکه توانسته‌اند با دستیابی به فناوری تولید فولاد‌های زنگ نزن، این محصول با ارزش را برای نخستین بار در جنوب غربی آسیا و شمال آفریقا تولید و عرضه نمایند. از این رو این دستاورد ارزشمند را به تمامی ملت شریف ایران صمیمانه تبریک می‌گویم.

وی در ادامه تصریح کرد: به واقع طی چهل سال اخیر، ایران راه جدیدی را آغاز کرد و خوشبختانه در تمامی حوزه‌ها به دستاورد‌های بسیار خوبی دست یافته است.

وزیر صمت گفت: بدون استثنا بسیاری از رهبران و کارگزاران کشور‌های مختلف در جریان سفر خود به ایران مادامی که دستاورد‌های ایران را مشاهده می‌کنند، به شدت ابراز شگفتی می‌نمایند که ایران در شرایط تحریم توانسته است به چنین دستاورد‌هایی دست یابد.

مردم باید از چنین دستاورد‌هایی که در فولاد مبارکه رقم خورده است به طور کامل آگاهی یابند

وی با اشاره به اهمیت اطلاع رسانی دستاورد‌های سنوات اخیر تاکید کرد: مردم باید از چنین دستاورد‌هایی که در فولاد مبارکه رقم خورده است به طور کامل آگاهی یابند.

فاطمی امین در ادامه سخنان خود اظهار کرد: صنعت فولاد ایران توسعه و پیشرفت قابل توجهی داشته است به نحوی که در حال حاضر حدود ۳۰ میلیون تن فولاد در کشور تولید می‌شود و هم اکنون با چنین ظرفیتی در بین ده کشور اول دنیا قرار داریم. این در حالی است که علی رغم کاهش تولید فولاد در جهان طی ماه‌های اخیر، توانستیم در نوامبر سال ۲۰۲۲ رتبه هفتم را کسب نمائیم و در طول سال ۲۰۲۲ با ۸ درصد رشد، بیشترین میزان رشد تولید فولاد را در بین فولادسازان صاحب نام دنیا داشته باشیم.  

وی با اشاره به راهبرد‌های کشور در حوزه تولید و صنعت تصریح کرد: کاری که از این پس باید در صنعت فولاد کشور انجام دهیم این است که بر روی تکمیل زنجیره فولاد که با مشکلات اکتشافی، حمل و نقل و برخی زیر ساخت‌های دیگر مواجه است، تمرکز کنیم و در بخش دوم این راهبرد، باید توجه ویژه‌ای به تولید محصولات با ارزش افزوده بیشتر داشته باشیم و از تولید انبوه محصولاتی که همه کشور‌های دنیا می‌توانند آن‌ها را تولید کنند خارج شویم.

بهبود وضعیت معیشت و زندگی مردم و اقتدار بین المللی دو هدف وزارت صمت

به گفتۀ وزیر صنعت، معدن و تجارت این وزارتخانه دو هدف مهم را برای توسعه اقتصادی کشور در نظر گرفته است. اولین هدف که از اهمیت زیادی برخوردار است بهبود وضعیت معیشت و زندگی مردم است و دیگری اقتدار بین المللی است که برای رسیدن به این هدف باید همچنان که اشاره شد، محصولاتی تولید کنیم که کشور‌های کمتری می‌توانند آن را تولید کنند و این راهبرد به کشور اقتدار می‌دهد. به خاطر داشته باشیم بنابر «شاخص پیچیدگی» در کشور‌هایی که تنوع محصول بالاتری دارند.

تولید محصولات خاص به صنعت کشور اقتدار می‌دهد و این اتفاق میمون، امروز در فولاد مبارکه رخ داده است

توانایی تولید محصولات متنوع کمتر است و بلعکس محصولی که کشور‌های کمتری توان تولید آن را دارند، آن کشور‌ها به لحاظ رتبه پیچیدگی جایگاه بالاتری دارند. از این رو باید محصولاتی تولید کنیم که کشور‌های زیادی توان تولید آن را نداشته باشند. در این حالت برای واردات محصولات عمومی دچار مشکل نخواهیم شد و در عوض می‌توانیم محصولات خاص تولیدی خود را با ارزش افزوده بالاتر صادر کنیم. این دقیقا همان چیزی است که به صنعت کشور قدرت می‌دهد و این اتفاق میمون، امروز در فولاد مبارکه رخ داده است.

وی در همین زمینه ادامه داد: کسب این موفقیت را جشن گرفته و به هیئت مدیره، مدیرعامل و کارکنان این شرکت و به تمامی ملت ایران و همه کسانی که در این راستا زحمت کشیدند، تبریک می‌گویم. بدون شک تولید این محصول ارزش سه تا چهار برابری نسبت به سایر ورق‌های معمولی دارد و سود، درآمد و ارزش افزوده بالاتری برای فولاد مبارکه و کشور به ارمغان می‌آورد.

فاطمی امین اظهار امیدواری کرد: مسیر پر شتابی که در تولید، توسعه و اشتغال و به طور کلی در توسعه کشور از اواخر سال گذشته و در طول سال جاری آغاز گردیده است در ادامه نیز با شتاب فزاینده‌ای ادامه یابد.
وی در بخش پایانی سخنان خود گفت: مسلما این دستاورد‌ها به دست توانمند تک تک کارکنان کارخانجات بدست می‌آید و ما تلاش خواهیم کرد در این مسیر پر افتخار از آن‌ها حمایت کنیم.

اقتدار بین المللی با تولید فولاد‌های خاص

باید قدردان مجموعه فولاد مبارکه باشیم 

در ادامه این آئین سید رضا مرتضوی استاندار اصفهان نیز از کارکنان و مدیران فولاد مبارکه به عنوان افسران تولید و اقتصاد کشور نام برد و ضمن قدردانی از حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت در فولاد مبارکه گفت: امروز حرکت در عرصه صنعت و تلاش برای تولید کردن محصولات با فناوری‌های جدید و تکنولوژی‌های برتر، برای کشور ما یک ضرورت است و به دلیل پیشرفت‌های متعددی که در بخش‌های مختلف اقتصادی و صنعتی رخ داده است ما نیز باید تلاش کنیم تا جامعیت خود را در بخش‌های مختلف برای ترسیم آن چیزی که در کشور به آن نیازمندیم و کشور‌هایی که در منطقه به حضور ما نیاز دارند، ایجاد نماییم.

استاندار اصفهان افزود: امروز در کشور شاهد به بار نشستن زحمات گوناگونی هستیم. روزی نیست که یکی از حوزه‌های فناوری در تسخیر دانشمندان و فناوران کشور قرار نگیرد. به طور مشخص اصفهان نیز با توجه به ظرفیت‌های علمی و فناوری خود و پیشینه‌ای که در حوزه صنعت داشته است از دیرباز از دوران صفویه به بعد مهد صنعت، هنر و فرهنگ بوده است و این تجربه‌ها به طور مستمر به آن افزوده شده است.

وی با اشاره به ظرفیت‌های علمی و فنی استان اصفهان خاطرنشان کرد: امروز به جایی رسیده ایم که وقتی صنعتی به استان اصفهان وارد می‌شود، در اندک زمانی شرایط بومی و جایگاه حرفه‌ای خود را تا جایی که بتواند این صنعت را از صفر تا صد در دست بگیرد، پیدا می‌کند و به طور مشخص یکی از این حوزه‌ها صنعت فولاد است.

مرتضوی افزود: فولاد مبارکه تولید خود را با ۲.۴ و پس از آن ۳.۵ میلیون تن آغاز کرد. اما امروز شاهد این هستیم که در گروه فولاد مبارکه تولید فراتر از ۱۰ میلیون تن فولاد تولید مطرح است و این همان اتفاق مبارکی است که به خاطر آن باید به همدیگر تبریک بگوییم. درنظر داشته باشیم با تبیین چنین دستاورد‌هایی برای مردم می¬توان دشمن را از رسیدن به اهداف خود ناکام گذاشت. دشمنی که با بمباران تبلیغات منفی تلاش می‌کند جنبه‌های مختلف موفقیت را از ذهن و دل مردم ما دور کند.  

وقتی به ساحت‌های مختلف فناوری و تکنولوژی نهادینه‌شده در کشور نظر می‌اندازیم، می‌بینیم که کشور ما بعد از انقلاب انصافاً خوش درخشیده است.

وی افزود: روزی پزشکانی از کشور‌های خارج برای معالجه هموطنان ما به ایران سفر می‌کردند، امروز می‌بینیم که بسیاری از مردم از سراسر دنیا برای درمان بیماری‌های خود، ایران را انتخاب می‌کنند.  
استاندار اصفهان کسب موفقیت تولید ورق‌های زنگ نزن را به همه دست اندر کاران این حوزه تبریک گفت و تصرح کرد: باید قدردان مجموعه عوامل حاضر در فولاد مبارکه از مدیریت گرفته تا تک‌تک کارکنان این مجموعه باشیم.

اگر هر یک از کارکنان فولاد مبارکه کمترین کوتاهی در کار خود می‌کردند مسلّماً چنین موفقیت‌هایی حاصل نمی‌شد

 وی تاکید کرد: اگر هر یک از این کارکنان فولاد مبارکه کمترین کوتاهی در کار خود می‌کردند، مسلّماً چنین موفقیت‌هایی حاصل نمی‌شد؛ لذا باید قدردان این زحمات باشیم و این امید را در دل تلاشگران عرصه صنعت زنده نگه داریم و آن‌ها را برای کسب قله‌های بالاتر حمایت و تشویق نماییم.

مرتضوی اظهار امیدواری کرد، در آینده‌ای نه چندان دور که به همراه وزیر محترم صنعت به اصفهان و مشخصاً فولاد مبارکه سفر می‌نمایند دانش فنی، ظرفیت و توانمندی تولید بسیاری از دیگر گرید‌های محصولات فولادی در این شرکت ایجاد شده باشد و فولاد مبارکه به تکنولوژی آن‌ها دست یافته باشد.  

اقتدار بین المللی با تولید فولاد‌های خاص

فولاد مبارکه مصمم است اصفهان را به قطب نوآوری و فناوری کشور تبدیل نماید 

محمد یاسر طیب نیا مدیر عامل فولاد مبارکه نیز در این آئین، ضمن قدردانی از حضور وزیر صمت و سایر مسئولان حاضر در جلسه طی سخنانی گفت: در سالی که رهبر معظم انقلاب آن را به نام تولید؛ دانش بنیان؛ اشتغال آفرین نام نهادند، شعف بسیاری برای اینجانب و سایر کارکنان فولاد مبارکه ایجاد شد چرا که هدف گذاری تولید ورق‌های خاص و محصولات مطابق با فناوری‌های روز دنیا در شرکت فولاد مبارکه هدف گذاری شده بود و با این رویکرد مصمم‌تر شدیم تا در عرصه تولید فولاد‌های خاص و با ارزش افزوده گام برداریم.

وی با اشاره به بازدید اخیر رهبر معظم انقلاب از نمایشگاه توانمندی‌های تولید داخل خاطر نشان کرد: راهبرد‌هایی که معظم له در جریان این بازدید و تاکید ایشان بر افزایش توان اقتصادی و صنعتی کشور این نوید را به مجموعه‌هایی مانند فولاد مبارکه داد که به درستی در راستای اهداف نظام و راهبرد‌های رهبری در حال حرکت هستند.

مدیر عامل فولاد مبارکه افرود: این شرکت به عنوان یک مجموعه پیشران به درجه‌ای از بلوغ رسیده است که باید در توسعه اقتصادی به ویژه در بخش صنعت فولاد کشور الگو باشد و در تمامی حوزه‌های اقتصادی که رهبر معظم انقلاب به آن اشاره فرمودند، از جمله افزایش سرمایه گذاری ها، ارتقاء بهره وری، وجود چشم انداز راهبردی، بهبود فضای محیط کسب و کار و رقابت پذیر کردن کالا‌های تولیدی و خدماتی و قیمت‌ها به دستاورد‌های خوبی دست یافته است.  

طیب نیا در ادامه سخنان خود با ارائه گزارشی از دستاورد‌های اخیر فولاد مبارکه گفت: این شرکت با سهم ۲۰ درصدی، بزرگترین تولید کننده ورق‌های فولادی در خاورمیانه و شمال آفریقا است و در تولید ناخالص داخلی (GDP) نیز ۱.۵ درصد و در تولید ناخالص داخلی بخش صنعت کشور نیز ۸ درصد سهم دارد.

وی با اشاره به این که فولاد مبارکه دارای یک شبکه گسترده بالغ بر ۳۵۰۰ کارخانه، کارگاه و تامین کننده در بالادست و پایین‌دست خود است، افزود: این شرکت علی رغم محدودیت‌های انرژی به ویژه در فصل زمستان به دلیل محدودیت گاز، با عملکرد خوب خود در شش ماه اول سال جاری توانست بخش عمده‌ای از اهداف تولید سالانه را محقق نماید.  

از ابتدای بهره‌برداری تاکنون ۱۴۲ میلیون تن انواع محصول به بازار عرضه شده است

مدیرعامل فولاد مبارکه ضمن ابراز خرسندی از عملکرد شرکت طی ۱۰ ماه اخیر گفت: انتظار می‌رود که در پایان سال، تولید در گروه فولاد مبارکه از ۱۰ میلیون و ۲۰۰ هزار تن فراتر رود.  

به گفته طیب نیا فولاد مبارکه از ابتدای بهره‌برداری تاکنون ۱۴۲ میلیون تن انواع محصولات فولادی تولید شده خود را به بازار عرضه نموده است و در عملکرد ده ماهه نسبت به مدت مشابه سال قبل به رشد ۱۲.۸ درصدی رسیده است.  

وی گفت: اگر ایران توانسته است در رده‌بندی‌های جهانی رتبه دهم را از آن خود کند و در ماه نوامبر سال گذشته میلادی نیز به رده هفتم صعود نماید، به دلیل وجود مجموعه‌هایی مانند فولاد مبارکه بوده که توانستند رشد ۲۰ درصدی را رقم زده و نقش خود را به خوبی در توسعه اقتصادی کشور به ویژه در بخش صنعت فولاد ایفا نمایند.

فولاد مبارکه با عملکرد خوب خود از وارد آمدن هرگونه التهاب به بازار جلوگیری کرد

طیب نیا با اشاره به اهمیت عملکرد شرکت فولاد مبارکه گفت: نکته قابل توجه این است که این شرکت با عملکرد خوب کارکنان خود توانست از وارد آمدن هرگونه التهاب به بازار جلوگیری نماید و بازار داخلی را به طور کامل تامین کند.

وی تصریح کرد: فولاد مبارکه تا اوایل بهمن ماه توانسته است ۱۸ درصد بیشتر نسبت به مدت مشابه سال قبل، عرضه محصول به بازار داشته باشد اگرچه در بخش صادرات، فولاد مبارکه به دلیل اولویت بازار داخل و برخی عوامل دیگر از جمله محدودیت‌های انرژی، برنامه خود را محقق ننموده است؛ اما اراده شرکت براین است که تا پایان سال در بخش صادرات نیز به اهداف خود دست یابد.

فولاد مبارکه مصمم است، همچنان الگوی ملی بنگاه داری در صنعت کشور باشد

طیب‌نیا تصریح کرد: فولاد مبارکه مصمم است که همچنان الگوی ملی بنگاه داری در صنعت کشور باشد و این را به عنوان یک رسالت بر ضمه خود می‌داند. نکته دیگر اینکه فولادمبارکه در گام دوم بنا دارد در گذر از ۳۰ سالگی خود گام‌های بلندتری بردارد. این شرکت در گام اول، خودکفایی صنعتی را هدف گذاری کرده بود و در گام دوم رشد فزاینده اقتصادی کشور را ترسیم کرده است و بنا دارد به عنوان یک شرکت بزرگ در نقش پیشران اقتصاد غیرنفتی در کشور ایفای نقش نماید.  

تولید ۱۸ میلیون تن فولاد در گروه فولاد مبارکه تا افق ۱۴۰۴

وی با تاکید بر این که با همت همکاران خود در افق سال ۱۴۱۰ درآمد ۱۵ میلیارد دلاری را برای فولاد مبارکه هدف گذاری کرده ایم، ادامه داد: با انجام توسعه‌های زیرسقف از جمله افزایش بهره وری، مشارکت و برخی اقدامات دیگر، تولید ۱۸ میلیون تن در گروه فولاد مبارکه در افق مذکور هدف گذاری شده است.  

بنا داریم در حوزه بهره وری نیروی انسانی به ازای هر تن تولید به نتایج بهتری دست یابیم

مدیر عامل گروه فولاد مبارکه در ادامه سخنان خود از تولید محصولات با ارزش افزوده بالاتر به عنوان هدف ارزشمند‌تر فولاد مبارکه نام برد و گفت: تا امروز فولاد مبارکه توسعه کمی را مدنظر قرار داده بوده است و از این به بعد بنا دارد که بر تولید فولاد‌های کیفی خاص و با ارزش افزوده بیشتر تمرکز کند. روند هدف گذاری فولاد مبارکه به طور کلی ایجاد ارزش افزوده در کشور با تولید فولاد‌های خاص است و تلاش خواهیم کرد در حوزه بهره وری نیروی انسانی به ازای هر تن تولید به نتایج بهتری دست یابیم.

امروز فولاد مبارکه از نظر الگوی مصرف انرژی به ویژه آب در دنیا جزو بهترین‌هاست

وی در بخش دیگری از سخنان خود تصریح کرد: از دیگر افتخارات شرکت فولاد مبارکه این است که در مصارف آب و انرژی نیز به دستاورد‌های بسیار ارزشمندی دست یافته است. امروز فولاد مبارکه از نظر الگوی مصرف انرژی به ویژه آب در دنیا جزو بهترین‌ها است. فولاد مبارکه علی‌رغم این که ظرفیت تولید خود را افزایش داده است، مصرف آب در بخش‌های خود را با سرمایه گذاری‌های کلان و استفاده بهینه از منابع آبی کاهش داده است و بنا دارد تا سه سال آینده برداشت آب خام خود را به صفر برساند. این شرکت در راستای صرفه جویی انرژی و پروژه‌های مرتبط با محیط زیست ۲.۳ میلیارد دلار سرمایه گذاری در دست اقدام دارد.

به گفتۀ طیب نیا پروژه‌های نیروگاهی، آب و مدیریت پسماند و سایر اقدامات این شرکت برای بهبود فرایند‌های زیست محیطی از دیگر اقدامات ارزشمند فولاد مبارکه است. تا جاییکه اخیراً از سوی مسئولان محترم محیط زیست کشور، این شرکت به عنوان الگوی مناسب زیست محیطی برای سایر بنگاه‌های اقتصادی و تولیدی معرفی شده است.

طیب نیا با تاکید بر این که فولاد مبارکه در حال حاضر با ۹۵ درصد ظرفیت خود در حال کار است، تصریح کرد: متاسفانه برخی صنایع کشور به دلایلی نمی‌توانند از تمامی ظرفیت‌های خود استفاده کنند و چالش اصلی این است که در سال‌های آینده ظرفیت آن‌ها ممکن است به ۶۰ درصد و حتی در سال‌های بعد به ۵۰ درصد کاهش یابد.

وی خاطرنشان کرد: هدف گروه فولاد مبارکه این است که محصولات با ارزش افزوده بالاتر و خاص تولید کند و مسیر تولید فولاد‌های رایج را برای سایر فولادسازانی که تازه به این عرصه پا گذاشته اند، باز نماید. در همین راستا فولاد مبارکه در سال جاری توانسته است حدود ۲۰ نوع محصول جدید از انواع ورق‌های الکتریکی، کورتِن، تختال و ورق زنگ نزن و برخی گرید‌های خاص را تولید و به بازار عرضه نماید و در ادامه کار نیز بنا دارد انواع و اقسام گرید‌های دیگر را تولید نماید.  

تولید تختال و ورق زنگ نزن بدون حضور کارشناسان خارجی

 طیب نیا تصریح کرد: امروز توانایی تولید تختال و ورق فولادی زنگ نزن با عرض ۱۰۰۰ میلی متر و ضخامت شش، سه، و دو نیم میلیمتر به همت همکاران فولاد مبارکه و مجتمع فولاد سبا نهادینه شده و ارزش این کار به این است که این اتفاق را در سال دانش بنیان بدون حضور هیچ کارشناس خارجی رقم زده ایم.

وی خاطرنشان کرد: تعداد تولید کنندگان ورق‌های زنگ نزن در دنیا انگشت‌شمار است و همکاران ما در فولاد مبارکه پس از حدود یک سال تحقیق، مطالعه و بررسی توانستند به این توفیق دست یابند.  

طیب نیا مصرف ورق‌های زنگ نزن (stainless steel) در کشور را ۸۰ هزار تن اعلام کرد و گفت: در کشور‌های توسعه یافته به ازای هر نفر ۱۵ تا ۲۰ کیلوگرم از انواع فولاد‌های زنگ نزن را مصرف می‌نمایند و در کشور‌های درحال توسعه این میزان یک کیلوگرم به ازای هر نفر در سال و میانگین جهانی ۶ کیلوگرم به ازای هر نفر می‌باشدکه امیدواریم فولاد مبارکه در سال‌های آینده و در صورتی که شرکت‌های دیگر کشور بتوانند ورق‌های رایج را تولید نمایند و فشار درخواست ورق‌های معمولی از فولاد مبارکه کاهش یابد، بتواند این محصول را  تا۲۰۰ هزار تن در سال تولید و عرضه نماید.

۹۰ درصد تجهیزات مورد نیاز فولاد مبارکه طی سالیان گذشته بومی سازی شده است

وی تصریح کرد: موارد ذکر شده تنها بخشی از دستاورد‌های فولاد مبارکه است و این شرکت توانسته است در حوزه بومی سازی به دستاورد‌های ارزشمندی دست یابد تا جایی که بیش از ۱۰۰ هزار قطعه تجهیز و ماده اولیه مورد نیاز فولاد مبارکه با حمایت این شرکت از سازندگان و شرکت‌های دانش بنیان داخلی تاکنون بومی سازی شده است. به جرئت می‌توان گفت که ۹۰ درصد تجهیزات مورد نیاز فولاد مبارکه طی سالیان گذشته بومی سازی شده است.

فولاد مبارکه مصمم است اصفهان را به قطب نوآوری و فناوری کشور تبدیل نماید

 مدیرعامل گروه فولاد مبارکه افزود: اقدامات این شرکت در حوزه کسب و کار‌های جدید از دیگر دستاود‌های ارزشمند این شرکت است که با همکاری شرکت‌های دانش بنیان و با تعریف زیست بوم فناوری و نوآوری هدف گذاری شده و در این راستا فولاد مبارکه مصمم است اصفهان را به قطب نوآوری و فناوری کشور تبدیل نماید. البته در این راستا به دستاورد‌های خوبی نیز دست یافته و این شرکت ایجاد دو هزار فرصت شغلی جدید در این حوزه را تا سال آینده برنامه ریزی کرده است.

وی خاطر نشان کرد: فولاد مبارکه در حوزه اشتغالزایی نیز خوش درخشیده و اخیرا با برگزاری آزمون استخدامی شرایط جذب بیش از ۱۱۰۰ را فراهم کرده است. مدیرعامل فولاد مبارکه در بخش پایانی سخنان خود به اقدامات این شرکت در حوزه تولید انرژی‌های پاک در کشور اشاره و گفت: اقدامات و سرمایه گذاری‌های فولاد مبارکه در تولید انرژی‌های پاک و تجدید پذیر باعث حذف سالانه ۲.۵ میلیون تن گاز CO۲ می‌شود و با تولید انرژی‌های پاک شرایط بهتری برای جامعه فراهم خواهد شد.  

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
کدام شرکت‌ها تا پایان آبان‌ماه به مجمع می‌روند؟

کدام شرکت‌ها تا پایان آبان‌ماه به مجمع می‌روند؟

شرکت‌ها در این بازه زمانی گزارش عملکرد پایان سال مالی خود را برای سهامداران خود تشریح خواهند کرد و از همه مهم‌تر میزان سود تقسیمی هر سهم نیز در این مجامع به اطلاع سهامداران خواهد رسید.
مجامع این ۲۰ شرکت را زیر نظر داشته باشید!

مجامع این ۲۰ شرکت را زیر نظر داشته باشید!

شرکت‌ها در این تاریخ گزارش عملکرد پایان سال مالی خود را برای سهامداران خود تشریح خواهند کرد و از همه مهم‌تر میزان سود تقسیمی هر سهم نیز در این مجامع به اطلاع سهامداران خواهد رسید.
تقسیم سود ۵۰ تومانی در مجمع

تقسیم سود ۵۰ تومانی در مجمع "فارس"

این شرکت در پایان سال مالی خود میزان درآمدی که از خود بر جای گذاشته ۵۲ هزار و ۴۹۷ میلیارد تومان بود که در مقایسه با سال مالی گذشته با افزایش ۳۴ درصدی همراه بوده است.
مجامعی که در ۲ روز آینده برگزار می‌شوند

مجامعی که در ۲ روز آینده برگزار می‌شوند

شرکت‌ها در این تاریخ گزارش عملکرد پایان سال مالی خود را برای سهامداران خود تشریح خواهند کرد و از همه مهم‌تر میزان سود تقسیمی هر سهم نیز در این مجامع به اطلاع سهامداران خواهد رسید.
تا پایان هفته کدام شرکت ها به مجمع می روند؟

تا پایان هفته کدام شرکت ها به مجمع می روند؟

شرکت‌ها در این تاریخ‌ها گزارش عملکرد پایان سال مالی خود را برای سهامداران خود تشریح خواهند کرد و از همه مهمتر میزان سود تقسیمی هر سهم نیز در این مجامع به اطلاع سهامداران خواهد رسید.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: