۱۷ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۱:۲۵
مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری و توسعه صنایع تکمیلی خلیج فارس با اشاره به بررسی و مطالعه برنامه‌های توسعه‌ای شرکت‌های بین‌المللی، گفت: در نظر داریم برمحور این مطالعات و با نیازسنجی داخلی و بازارسنجی صادراتی، صنعت پتروشیمی را از حالت خوراک محوری به سمت بازار محوری سوق دهیم.

بازتعریف مسیر توسعه صنعت پتروشیمی کلید خورد

به گزارش بورس نیوز، رشید قانعی، مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری و توسعه صنایع تکمیلی خلیج فارس اظهار کرد: مطالعه برنامه توسعه‌ای و عملکردی شرکت‌های بزرگ دنیا مانند باسف، بازل و سابیک نشان می‌دهد که رویکرد آن‌ها بر توسعه حوزه صنایع تکمیلی و پایین‌دست صنعت پتروشیمی متمرکز شده است.

وی با اشاره به اینکه اطلاعات به دست آمده در اختیار هلدینگ خلیج فارس قرار گرفته است، افزود: این مطالعات که برای انجام آن زمان قابل‌توجهی صرف شده است، بر لزوم توسعه صنایع تکمیلی و پایین‌دستی صنعت پتروشیمی تأکید دارد.

مدیرعامل پترول با بیان اینکه در زمینه تکمیل زنجیره ارزش افزوده صنعت پتروشیمی و حرکت به سمت توسعه صنایع تکمیلی و پایین‌دستی اقدام‌های مهمی انجام شده است، گفت: یکی از کار‌ها تشویق و تسریع حضور شرکت‌های دانش‌بنیان در این زنجیره و استفاده حداکثری از توانمندی آنهاست.

قانعی ادامه داد: به این منظور به‌تازگی تفاهم‌نامه‌ای بین هلدینگ خلیج‌فارس و معاونت علمی ریاست جمهوری به‌منظور ارتقای زنجیره ارزش پتروشیمی و با محور ایجاد صندوق خطرپذیر حوزه پتروشیمی امضا شد، این صندوق از تقویت فعالیت‌های دانش‌بنیان حمایت می‌کند.

دستیار مدیرعامل هلدینگ خلیج فارس در توسعه صنایع دانش‌بنیان و پایین‌دستی پتروشیمی بیان کرد: در بازه زمانی روز‌های ۲۴ تا ۲۶ بهمن امسال قرار است نمایشگاهی با محور ساخت داخل در جزیره کیش برگزار شود که مکمل همایش پتروفن آذرماه امسال است.

وی با اشاره به شعار سال و توجه ویژه هلدینگ خلیج فارس به تقویت همکاری‌ها با دانش‌بنیان‌ها و توسعه پایین‌دستی افزود: نمایشگاه ساخت داخل امسال (بهمن‌ماه) متفاوت از سال‌های پیش خواهد بود، زیرا به‌طور ویژه بر توسعه پایین‌دستی صنعت پتروشیمی متمرکز شده است، پیش‌بینی ما این است که در زمینه توسعه صنایع تکمیلی و پایین‌دستی تفاهم‌نامه‌ها و قرارداد‌های پرشماری با دانش‌بنیان‌ها در حاشیه نمایشگاه امضا شود.

عدالت
Iran (Islamic Republic of)
۱۸:۲۸ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۷
مردک خدانشناس. و دور از دایره انسانیت
شما شعور و معرفت کمی از خودت نشون بده و سهامداران را از باتلاق پترول بیرون ببر. شرکت های باسف، بازل و سابیک پیشکش
چطور شرافت داشته باشید . وقتی دوسال پیش پترول را به امثال من حدود 500 تومان فروختید ولی قیمت امروز پترول با این همه تورم شده 198 تومان؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
خوب میدونم شرافت و حلال زادگی میخواد تا نظر من پخش بشه یا به جایی برسه
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
کدام شرکت‌ها تا پایان آبان‌ماه به مجمع می‌روند؟

کدام شرکت‌ها تا پایان آبان‌ماه به مجمع می‌روند؟

شرکت‌ها در این بازه زمانی گزارش عملکرد پایان سال مالی خود را برای سهامداران خود تشریح خواهند کرد و از همه مهم‌تر میزان سود تقسیمی هر سهم نیز در این مجامع به اطلاع سهامداران خواهد رسید.
مجامع این ۲۰ شرکت را زیر نظر داشته باشید!

مجامع این ۲۰ شرکت را زیر نظر داشته باشید!

شرکت‌ها در این تاریخ گزارش عملکرد پایان سال مالی خود را برای سهامداران خود تشریح خواهند کرد و از همه مهم‌تر میزان سود تقسیمی هر سهم نیز در این مجامع به اطلاع سهامداران خواهد رسید.
تقسیم سود ۵۰ تومانی در مجمع

تقسیم سود ۵۰ تومانی در مجمع "فارس"

این شرکت در پایان سال مالی خود میزان درآمدی که از خود بر جای گذاشته ۵۲ هزار و ۴۹۷ میلیارد تومان بود که در مقایسه با سال مالی گذشته با افزایش ۳۴ درصدی همراه بوده است.
مجامعی که در ۲ روز آینده برگزار می‌شوند

مجامعی که در ۲ روز آینده برگزار می‌شوند

شرکت‌ها در این تاریخ گزارش عملکرد پایان سال مالی خود را برای سهامداران خود تشریح خواهند کرد و از همه مهم‌تر میزان سود تقسیمی هر سهم نیز در این مجامع به اطلاع سهامداران خواهد رسید.
تا پایان هفته کدام شرکت ها به مجمع می روند؟

تا پایان هفته کدام شرکت ها به مجمع می روند؟

شرکت‌ها در این تاریخ‌ها گزارش عملکرد پایان سال مالی خود را برای سهامداران خود تشریح خواهند کرد و از همه مهمتر میزان سود تقسیمی هر سهم نیز در این مجامع به اطلاع سهامداران خواهد رسید.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: