کد خبر : ۲۶۷۱۲۵
در بازار اونس جهانی رقم خورد؛
۲۳ بهمن ۱۴۰۱ - ۰۸:۵۲
بازار طلا همچنان شاهد برخی فشار‌های فروش بوده و قیمت‌ها از ۱۹۰۰ دلار بیشتر کاهش یافته است، زیرا احساسات مصرف‌کننده بیش از حد انتظار افزایش یافته و انتظارات تورمی به طور مداوم بالا هستند.

قیمت طلا

به گزارش بورس نیوز، بازار طلا همچنان شاهد برخی فشار‌های فروش بوده و قیمت‌ها از ۱۹۰۰ دلار بیشتر کاهش یافته است، زیرا احساسات مصرف‌کننده بیش از حد انتظار افزایش یافته و انتظارات تورمی به طور مداوم بالا هستند.

دانشگاه میشیگان روز جمعه، اعلام کرد که قرائت اولیه شاخص احساسات مصرف‌کننده آن به ۶۶.۴ افزایش یافته که نسبت به ۶۴.۹ در ژانویه افزایش یافته است.

این داده‌ها انتظارات را شکست داد، زیرا پیش‌بینی‌ها حدود ۶۵ بود. داده‌های اولیه نظرسنجی از انتظارات در سه ماه متوالی گذشته شکست خورده است. با این حال، این گزارش خاطرنشان کرد که خوش‌بینی مصرف‌کننده همچنان پایین‌تر از میانگین تاریخی است.

در این گزارش آمده است که پس از سه ماه متوالی افزایش، اکنون احساسات ۶ درصد بالاتر از یک سال گذشته است، اما هنوز ۱۴ درصد کمتر از دو سال قبل و قبل از دوره تورمی فعلی است. در مجموع، علیرغم تعدیل تورم اخیر، قیمت‌های بالا همچنان بر مصرف‌کنندگان تأثیر می‌گذارد و احساسات از سال ۱۹۷۸ تاکنون بیش از ۲۲ درصد کمتر از میانگین تاریخی خود باقی مانده است. با این حال، این گزارش همچنین اشاره کرد که احساسات مثبت ممکن است منجر به مصرف بیشتر نشود.

در این گزارش آمده است که همراه با نگرانی‌ها در مورد افزایش بیکاری، مصرف‌کنندگان آماده هستند تا در ماه‌های آینده احتیاط بیشتری در هزینه‌های خود به خرج دهند. داده‌های بهتر از حد انتظار بر قیمت طلا تاثیر می‌گذارد. معاملات آتی طلای آوریل آخرین بار با ۰.۳۶ درصد کاهش در روز به ۱۸۷۱ دلار و ۵۰ سنت رسید.

در کنار بهبود روحیه اقتصادی، این گزارش همچنین بر افزایش انتظارات تورمی تاکید کرد که می‌تواند تاثیر خود را بر طلا بگذارد. در این گزارش آمده است که مصرف‌کنندگان انتظار دارند تورم در یک سال به ۴.۲ درصد افزایش یابد که نسبت به پیش‌بینی ژانویه ۳.۹ درصد بیشتر است. در همین حال، انتظارات تورمی بلندمدت برای سومین ماه متوالی در سطح ۲.۹ درصد ثابت مانده است.

بر اساس گزارش کیتکو نیوز، به گفته برخی از اقتصاددانان، انتظارات تورمی بالا و مداوم می‌تواند فدرال رزرو را مجبور کند که سیاست پولی تهاجمی خود را بیش از آنچه انتظار می‌رفت حفظ کند که از دلار آمریکا حمایت می‌کند و بر طلا تأثیر می‌گذارد.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
کدام شرکت‌ها تا پایان آبان‌ماه به مجمع می‌روند؟

کدام شرکت‌ها تا پایان آبان‌ماه به مجمع می‌روند؟

شرکت‌ها در این بازه زمانی گزارش عملکرد پایان سال مالی خود را برای سهامداران خود تشریح خواهند کرد و از همه مهم‌تر میزان سود تقسیمی هر سهم نیز در این مجامع به اطلاع سهامداران خواهد رسید.
مجامع این ۲۰ شرکت را زیر نظر داشته باشید!

مجامع این ۲۰ شرکت را زیر نظر داشته باشید!

شرکت‌ها در این تاریخ گزارش عملکرد پایان سال مالی خود را برای سهامداران خود تشریح خواهند کرد و از همه مهم‌تر میزان سود تقسیمی هر سهم نیز در این مجامع به اطلاع سهامداران خواهد رسید.
تقسیم سود ۵۰ تومانی در مجمع

تقسیم سود ۵۰ تومانی در مجمع "فارس"

این شرکت در پایان سال مالی خود میزان درآمدی که از خود بر جای گذاشته ۵۲ هزار و ۴۹۷ میلیارد تومان بود که در مقایسه با سال مالی گذشته با افزایش ۳۴ درصدی همراه بوده است.
مجامعی که در ۲ روز آینده برگزار می‌شوند

مجامعی که در ۲ روز آینده برگزار می‌شوند

شرکت‌ها در این تاریخ گزارش عملکرد پایان سال مالی خود را برای سهامداران خود تشریح خواهند کرد و از همه مهم‌تر میزان سود تقسیمی هر سهم نیز در این مجامع به اطلاع سهامداران خواهد رسید.
تا پایان هفته کدام شرکت ها به مجمع می روند؟

تا پایان هفته کدام شرکت ها به مجمع می روند؟

شرکت‌ها در این تاریخ‌ها گزارش عملکرد پایان سال مالی خود را برای سهامداران خود تشریح خواهند کرد و از همه مهمتر میزان سود تقسیمی هر سهم نیز در این مجامع به اطلاع سهامداران خواهد رسید.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: