دوشنبه ۰۱ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۰:۴۴
برنامه ای برای واردات محصولات مونتاژی اروپایی نداریم
قائم مقام توسعه محصول، کیفیت و پروژه های ایران خودرو با بیان این که هیچ کشوری بدون توسعه صنعت خودرو به توسعه صنعتی دست نمی یابد، عنوان کرد: بیش از ۶۰ صنعت دیگر به صنعت خودرو خدمت ارایه می کنند، این صنعت لوکوموتیو توسعه صنعتی هر کشوری است که در مسیر توسعه قرار دارد یا به توسعه صنعتی دست یافته است. برنامه ای برای واردات محصولات مونتاژی اروپایی نداریم
کد خبر : ۲۶۷۴۲۸
نویسنده :
جمشید تودوئی

برنامه ای برای واردات محصولات مونتاژی اروپایی نداریم

به گزارش بورس نیوز، عادل پیرمحمدی، با اشاره به اهمیت طراحی در تکنولوژی، اظهار کرد: هیچ خودروساز بزرگی در دنیا توسط سایر خودروسازان به توسعه دست نیافته است، چیزی که برای صنعت خودروسازی مطلوب است، دانش طراحی و خودکفایی است.

وی با بیان این که کشور‌های غربی چیزی به عنوان تکنولوژی را برای ما به ارمغان نیاورده اند، تصریح کرد: خطوط تولید در همه جای دنیا وجود دارد، اما مالکیت معنوی طراحی و تولید خودرو شاخصه‌ای است که موجب تمایز خودروسازان دنیا می‌شود.

قائم مقام توسعه محصول، کیفیت و پروژه‌های ایران خودرو با تاکید بر این که در حال حاضر ایران خودرو از ارتباط با شرکای خارجی تنها به دنبال انتقال تکنولوژی و انتقال طراحی است نه مونتاژ خودروی آن ها، عنوان کرد: اگر در گذشته مونتاژ خودروی سایر خودروسازان انجام می‌شد، مسیر درستی برای صنعت خودرو نبوده است.
پیرمحمدی با بیان این که زمانی می‌توانیم به کیفیت برسیم که خودمان طراح باشیم، گفت: یکی از معضلاتی که در زمینه کیفیت با آن مواجه هستیم این است که به دلیل این که طراح نبوده ایم، نمی‌توانستیم به علل بی کیفیتی محصولات پی ببریم.

وی با بیان این که آن چیزی که خیلی مهم است و چالش را برای صنعت خودرو در پی داشت توسعه خطوط تولید بدون توسعه محصول بوده، تصریح کرد: یکی از عوامل بسیار مهم در عدم توسعه محصول وابستگی و تبعیت از شریک خارجی بوده است.

پیرمحمدی تصریح کرد: در سال‌های اخیر، خودرو‌هایی با مالکیت معنوی ایران خودرو طراحی و به تولید انبوه رسید و در حال حاضر ایران خودرو دو محصول ری را و TF ۲۱ را در درون مجموعه خود طراحی می‌کندو به بلوغ و دانش طراحی دست یافته است.

وی با تاکید بر این که در زمینه‌هایی که کمبود دانش فنی طراحی داریم از شرکای خارجی بهره می‌گیریم، اظهار کرد: ایران خودرو شرکای خارجی مانند هایما دارد، اما فعلا برنامه‌ای برای استفاده از شرکای غربی نداشته و البته نیازی هم به آن ندارد، ضمن این که بدعهدی شرکای خارجی را نیز فراموش نخواهیم کرد.

اشتراک گذاری :
ارسال نظر
خبرنامه
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
نظرسنجی
آیا در 2 روز گذشته در 15امین نمایشگاه صنعت مالی کشور شرکت کرده‌اید؟