کد خبر : ۲۶۷۵۴۳
مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران:
۰۳ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۴:۵۸
معاون وزیر نفت گفت: قیمت بنزین در بودجه اضافه نشده و بنزین سال آینده گران نمی‌شود.

بنزین در سال آینده گران نمی شود

به گزارش بورس نیوز، جلیل سالاری، مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران اظهار کرد: از ظرفیت داخلی در بخش‌های مختلف استفاده می‌کنیم.

وی ادامه داد: با مجموعه ایران خودرو دیزل در جهت نوسازی و توسعه ناوگان حمل و نقل سوخت کشور تفاهم‌نامه جدیدی امضا خواهیم کرد.

سالاری در مورد اختصاص سهمیه بنزین به خانوار‌های فاقد خودرو نیز، گفت: این موضوع در لایحه دولت مطرح نشده و کمیسیون تلفیق بودجه آن را پیشنهاد داده است. باید بعد از تصویب در کمیسیون تلفیق در صحن مجلس نیز مطرح شود و بعد از تبدیل شدن به قانون نحوه اجرای آن مشخص خواهد شد.

وی با تاکید بر اینکه اولویت استفاده از کارت سوخت شخصی برای دریافت بنزین در جایگاه‌ها است، افزود: تمرکز این است که همه کارت‌های سوخت را تا پایان سال به صاحبان خودرو تحویل دهیم.

معاون وزیر نفت تاکید کرد: از ابتدای سال تا کنون ۳.۲ میلیون کارت سوخت تحویل شده و مابقی نیز در حال تحویل است.

وی تصریح کرد: افرادی که کارت سوخت ندارند و یا کارت خود را به همراه نیاورده‌اند، می‌توانند از کارت سوخت جایگاه‌ها برای سوختگیری استفاده کنند.

مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران گفت: روزانه ۸۵ میلیون لیتر نفت گاز در بخش حمل و نقل کشور توزیع می‌شود و توقف عرضه‌ای نداریم.

سالاری به تامین سوخت مایع در زمستان امسال اشاره کرد و افزود: در کنار شرکت ملی گاز و در شرایط ناترازی، سوخت مایع مورد نیاز بخش‌های مختلف را تامین کردیم.

وی تاکید کرد: قیمت بنزین در بودجه اضافه نشده و بنزین سال آینده گران نمی‌شود.

معاون وزیر نفت با اشاره به اینکه محدودیت سوختگیری در هر بار بنزین زدن به منظور مدیریت توزیع در برخی مناطق کشور انجام می‌شود، ادامه داد: برای اینکه در فصول سال بتوانیم جا به جایی را در همه بخش‌ها انجام دهیم در بعضی مناطق این محدودیت در نظر گرفته شده و شامل کلانشهر‌ها نمی‌شود.

سالاری تاکید کرد: در حوزه تامین بنزین نوروزی پیش‌بینی لازم را انجام دادیم، البته هنوز تصمیم در خصوص اختصاص سهمیه بنزین نوروزی گرفته نشده است.

وی تصریح کرد: نرم افزاری پیش‌بینی شده تا کارت‌های جامانده در جایگاه‌های سوخت به دست مردم برسد. همچنین در بخش جایگاه‌ها شرکت‌های پشتیبان هماهنگی کردند تعمیرات کارت‌خوان‌ها دچار مشکل نباشد و کارت را اختیار جایگاه‌دار قرار دادیم.

مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران با تاکید بر اینکه همواره مصرف بنزین در نوروز افزایش پیدا می‌کند، گفت: البته امسال نوروز مصادف با ماه مبارک رمضان است و ممکن است تغییراتی در مصرف سوخت شاهد باشیم.

سالاری ادامه داد: اکنون مصرف بنزین حدوداً ۱۰۳ تا ۱۰۴ میلیون لیتر در روز است.

وی با اشاره به تداوم صادرات گاز مایع، گفت: گاز مایع از طریق بورس عرضه می‌شود.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
کدام شرکت‌ها تا پایان آبان‌ماه به مجمع می‌روند؟

کدام شرکت‌ها تا پایان آبان‌ماه به مجمع می‌روند؟

شرکت‌ها در این بازه زمانی گزارش عملکرد پایان سال مالی خود را برای سهامداران خود تشریح خواهند کرد و از همه مهم‌تر میزان سود تقسیمی هر سهم نیز در این مجامع به اطلاع سهامداران خواهد رسید.
مجامع این ۲۰ شرکت را زیر نظر داشته باشید!

مجامع این ۲۰ شرکت را زیر نظر داشته باشید!

شرکت‌ها در این تاریخ گزارش عملکرد پایان سال مالی خود را برای سهامداران خود تشریح خواهند کرد و از همه مهم‌تر میزان سود تقسیمی هر سهم نیز در این مجامع به اطلاع سهامداران خواهد رسید.
تقسیم سود ۵۰ تومانی در مجمع

تقسیم سود ۵۰ تومانی در مجمع "فارس"

این شرکت در پایان سال مالی خود میزان درآمدی که از خود بر جای گذاشته ۵۲ هزار و ۴۹۷ میلیارد تومان بود که در مقایسه با سال مالی گذشته با افزایش ۳۴ درصدی همراه بوده است.
مجامعی که در ۲ روز آینده برگزار می‌شوند

مجامعی که در ۲ روز آینده برگزار می‌شوند

شرکت‌ها در این تاریخ گزارش عملکرد پایان سال مالی خود را برای سهامداران خود تشریح خواهند کرد و از همه مهم‌تر میزان سود تقسیمی هر سهم نیز در این مجامع به اطلاع سهامداران خواهد رسید.
تا پایان هفته کدام شرکت ها به مجمع می روند؟

تا پایان هفته کدام شرکت ها به مجمع می روند؟

شرکت‌ها در این تاریخ‌ها گزارش عملکرد پایان سال مالی خود را برای سهامداران خود تشریح خواهند کرد و از همه مهمتر میزان سود تقسیمی هر سهم نیز در این مجامع به اطلاع سهامداران خواهد رسید.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: