پنجشنبه ۰۴ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۰:۲۲
معاون مسکن شهری بنیاد مسکن گفت:

افزایش مشارکت متقاضیان طرح نهضت ملی مسکن

معاون مسکن شهری بنیاد مسکن گفت: روند مشارکت متقاضیان طرح نهضت ملی مسکن به تدریج در حال افزایش است
کد خبر : ۲۶۷۵۶۷
نویسنده :
مینا علیزاده

افزایش مشارکت متقاضیان طرح نهضت ملی مسکن

به گزارش بورس نیوز، حمیدرضا سهرابی، معاون مسکن شهری بنیاد مسکن اظهار کرد: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در مجموع ۳۳۱ هزار واحد نهضت ملی مسکن را به مرحله‌ اجرا رسانده است. از این تعداد ۲۱۹ هزار واحد در روستاها، ۱۰۱ هزار واحد در شهر‌ها و ۱۱ هزار واحد در شهر تهران است که در مشارکت با شهرداری احداث می‌کنیم.

وی افزود: پیشرفت طرح‌ها متفاوت بوده و در مراحل آماده‌سازی تا نازک‌کاری و حتی تحویل شده هستند. در چهار ماهه اخیر ۵۳۰ واحد به متقاضیان تحویل شد. سال آینده هم سعی می‌کنیم هر سه ماه یک بار تعداد قابل توجهی واحد را به مرحله‌ی افتتاح برسانیم.

معاون مسکن شهری بنیاد مسکن درباره قیمت واحد‌های نهضت ملی مسکن گفت: در حال حاضر قیمت تمام شده واحد‌های یک طبقه حدود ۶ میلیون تومان در هر متر مربع است. بلوک‌های ۴ و ۵ طبقه هم بین ۷ تا ۸ میلیون تومان در هر متر مربع هزینه در بر دارد.

سهرابی ضمن با بیان این‌که در تامین منابع فعلا فقط بانک مسکن در حوزه شهری به طور کامل ورود کرده است گفت: در حوزه روستایی هشت بانک در حال پرداخت تسهیلات هستند. اما در بخش شهری شهری تا کنون فقط بانک مسکن را داشتیم. بانک‌های سپه و ملت هم به طور محدود ورود کرده‌اند که قابل توجه نیست. اما با تفاهم‌نامه‌ای که اخیرا بین وزارت راه و شهرسازی و پنج بانک به امضا رسیده امیدواریم شاهد پای کار آمدن سیستم بانکی در طرح نهضت ملی مسکن باشیم.

وی درباره زمان تکمیل واحد‌ها بیان کرد: پروژه‌های کوچک معمولا یک سال طول می‌کشد. زمان اتمام پروژه‌های ۲ تا ۴ طبقه نیز بین ۱۲ تا ۱۸ ماه خواهد بود. پروژه‌های ۶ طبقه به بالا هم معمولا ۱۸ ماه تا ۲ سال طول می‌کشد.

معاون مسکن شهری بنیاد مسکن، تامین آورده از سوی متقاضیان را در روند اجرای پروژه‌های نهضت ملی مسکن موثر دانست و گفت: خوشبختانه روند مشارکت متقاضیان به تدریج در حال افزایش است. در واقع هرچقدر پیشرفت فیزیکی پروژه‌ها افزایش می‌یابد متقاضیان انگیزه پیدا می‌کنند و ریزش کمتری اتفاق می‌افتد.

اشتراک گذاری :
اخبار مرتبط
ایجاد ۱۸ شهرک جدید در ۹ استان کشور
از فروردین سال آینده صورت می گیرد؛

ایجاد ۱۸ شهرک جدید در ۹ استان کشور

در تفاهمنامه های جداگانه رقم خورد؛

حضور ۵ بانک در تامین مالی طرح نهضت ملی مسکن

ارسال نظر