چهارشنبه ۱۰ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۱:۰۳
داده‌های صنعت بریتانیا نشان داد؛

رکورد قیمت موادغذایی در انگلیس

رکورد قیمت موادغذایی در انگلیس
داده‌های صنعت بریتانیا نشان داد که تورم خواربارفروشی‌های بریتانیا در چهار هفته منتهی به ۱۹ فوریه به ۱۷.۱ درصد رسید که یک رکورد دیگر بود و آخرین ضربه را به مصرف‌کنندگانی وارد کرد که با بحران هزینه زندگی مقابله می‌کنند.
کد خبر : ۲۶۷۸۲۵
نویسنده :
مینا علیزاده

رکورد قیمت موادغذایی در انگلیس

به گزارش بورس نیوز، داده‌های صنعت بریتانیا نشان داد که تورم خواربارفروشی‌های بریتانیا در چهار هفته منتهی به ۱۹ فوریه به ۱۷.۱ درصد رسید که یک رکورد دیگر بود و آخرین ضربه را به مصرف‌کنندگانی وارد کرد که با بحران هزینه زندگی مقابله می‌کنند. کارشناسان اظهار کردند که قیمت‌ها در بازار‌های موادغذایی مانند شیر، تخم‌مرغ و روغن‌نباتی سریع‌ترین افزایش را دارند.

این گزارش اعلام کرد که اگر خانواده‌های بریتانیایی برای کاهش هزینه‌ها رفتار خود را تغییر ندهند، با ۸۱۱ پوند (۹۷۸ دلار) اضافی در صورت‌حساب‌های خرید سالانه خود مواجه خواهند شد.

بر اساس گزارش رویترز، تحقیقات نشان می‌دهد که افزایش قیمت موادغذایی دومین مسئله مهم مالی برای مردم پس از هزینه‌های انرژی است. همچنین یک چهارم مردم می‌گویند که از نظر مالی با مشکل مواجه هستند، در حالی که سال گذشته این آمار یک پنجم بود. فروش موادغذایی در بریتانیا ۸.۱ درصد طی ۱۲ هفته منتهی به ۱۹ فوریه افزایش یافته است.

اشتراک گذاری :
ارسال نظر