کد خبر : ۲۶۸۱۵۶
تداوم عملکرد خوب "فارس"؛
۲۰ اسفند ۱۴۰۱ - ۰۹:۵۰
شرکت صنایع پتروشیمی خلیج‌فارس در بهمن ماه در حوزه مواد و محصولات شیمیایی، واسطه‌گری‌های مالی و پولی، فعالیت‌های کمکی به نهاد‌های مالی واسط، عرضه برق گاز بخار و آب گرم، تجارت عمده‌فروشی به‌جز وسایل نقلیه موتور، سایر صنایع و سایر فعالیت‌ها سرمایه‌گذاری کرد.

ثبات در

بورس نیوز:

شرکت صنایع پتروشیمی خلیج‌فارس در گزارش فعالیت ماهانه بهمن‌ماه سال ۱۴۰۱ توانست مجموع بهای تمام‌شده سرمایه‌گذاری‌های خود را مبلغی بالغ‌بر ۳۲ هزار و ۸۸۱ میلیارد تومان شناسایی کند، این سرمایه‌گذاری‌ها حاصل از سرمایه‌گذاری در بازار سرمایه و خارج از بازار سهام شکل گرفت.

عمده‌ترین سرمایه‌گذاری شرکت صنایع پتروشیمی خلیج‌فارس در بهمن‌ماه مربوط به شرکت‌های خارج از بازار سرمایه بود، مجموع بهای تمام‌شده سرمایه‌گذاری در شرکت‌های غیر بورسی برابر با ۲۵ هزار و ۲۳۴ میلیارد تومان و بهای تمام‌شده پرتفوی بورسی "فارس" بالغ‌بر ۷ هزار و ۶۴۴ میلیارد تومان بود.

این شرکت در بهمن‌ماه در حوزه مواد و محصولات شیمیایی، واسطه‌گری‌های مالی و پولی، فعالیت‌های کمکی به نهاد‌های مالی واسط، عرضه برق گاز بخار و آب گرم، تجارت عمده‌فروشی به‌جز وسایل نقلیه موتور، سایر صنایع و سایر فعالیت‌ها سرمایه‌گذاری کرد.

بیشترین تمرکز "فارس" در یازدهمین ماه از سال جاری و هشتمین ماه از سال مالی منتهی به خردادماه ۱۴۰۲ مربوط به سرمایه‌گذاری در شرکت‌های غیر بورسی بود که بهای تمام‌شده آن بالغ‌بر ۲۵ هزار و ۲۳۴ میلیارد تومان شناسایی شد، این میزان سرمایه‌گذاری در مقایسه با سال مالی گذشته ۳۳ درصد افزایش را به دنبال داشت.

عمده‌ترین سرمایه‌گذاری "فارس" در پرتفوی بورسی و شرکت‌های خارج از بورس که در بهمن‌ماه انجام داد متعلق به سرمایه‌گذاری در حوزه «مواد و محصولات شیمیایی» با ۲۰ هزار و ۳۷۰ میلیارد تومان بود که همچنان بخش مهم و ویژه شرکت صنایع پتروشیمی خلیج‌فارس است و تقریباً نیز مانند ماه‌های اخیر بود. «مواد و محصولات شیمیایی» سهم ۴۴ درصدی از سرمایه‌گذاری‌ها در شرکت‌های غیر بورسی و سهم ۱۸ درصدی از سرمایه‌گذاری‌ها در پرتفوی بورسی را در اختیار گرفته است.

ثبات در

بهای تمام‌شده‌ای که "فارس" جهت سرمایه‌گذاری در شرکت‌های «بورسی» پرداخت کرده بالغ‌بر ۷ هزار و ۶۴۴ میلیارد تومان بود، میزان سرمایه‌گذاری در این حوزه نسبت به ماه گذشته بی‌تغییر و نسبت به دوره مشابه سال گذشته نیز حدود یک هزار و ۸۵ میلیارد تومان افزایش پیدا کرده است. بهای تمام‌شده‌ای که "فارس" جهت سرمایه‌گذاری در شرکت‌های «غیر بورسی» پرداخت کرده بالغ‌بر ۲۵ هزار و ۲۳۴ میلیارد تومان بود، میزان سرمایه‌گذاری در این حوزه نسبت به ماه گذشته تغییری نداشت و نسبت به دوره مشابه سال گذشته نیز ۳۳ درصد افزایش پیدا کرده است.

ارزش بازار سرمایه‌گذاری‌های "فارس" در بخش شرکت‌های «بورسی» مبلغی بالغ‌بر ۲۴۳ هزار و ۸۸۳ میلیارد تومان اعلام شد که نسبت به بهای تمام‌شده سرمایه‌گذاری‌های بورسی، رشد ۳ هزار و ۸۹ درصدی را به همراه داشت.

عمده‌ترین بهای تمام‌شده سرمایه‌گذاری در پرتفوی بورسی "فارس" مربوط به شرکت «گروه پتروشیمی سرمایه‌گذاری ایرانیان» با ۳ هزار و ۲۲۷ میلیارد تومان بود و پس‌ازآن نیز بیشترین بهای تمام‌شده مربوط به شرکت «پتروشیمی فجر» با ۹۹۵ میلیارد تومان بود، در این دوره ماهانه بخش «تأمین سرمایه خلیج‌فارس» با افزایش سرمایه‌گذاری همراه بود.

بیشترین میزان ارزش بازار در صورت‌وضعیت پرتفوی شرکت‌های «بورسی» در اختیار شرکت «پتروشیمی نوری» با ۶۰ هزار و ۴۶۵ میلیارد تومان بود، همچنین «پتروشیمی پارس» نیز با ۵۸ هزار و ۶۷۸ میلیارد تومان بیشترین ارزش بازار را در این دوره در اختیار داشتند.

همان گونه که گفته شد بهای تمام‌شده سرمایه‌گذاری "پارس" در شرکت‌های غیر بورسی برابر با ۲۵ هزار و ۲۳۴ میلیارد تومان بود، بیشترین سرمایه‌گذاری صورت‌گرفته در این دوره مربوط به «سرمایه‌گذاری مدبران اقتصاد» با ۱۰ هزار و ۱۸۰ میلیارد تومان بود و پس‌ازآن نیز بیشترین سرمایه‌گذاری صورت‌گرفته مربوط به شرکت «پالایش بیدبلند خلیج‌فارس» با ۴ هزار و ۹۵۳ میلیارد تومان بود.

پایان مطلب

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
کدام شرکت‌ها تا پایان آبان‌ماه به مجمع می‌روند؟

کدام شرکت‌ها تا پایان آبان‌ماه به مجمع می‌روند؟

شرکت‌ها در این بازه زمانی گزارش عملکرد پایان سال مالی خود را برای سهامداران خود تشریح خواهند کرد و از همه مهم‌تر میزان سود تقسیمی هر سهم نیز در این مجامع به اطلاع سهامداران خواهد رسید.
مجامع این ۲۰ شرکت را زیر نظر داشته باشید!

مجامع این ۲۰ شرکت را زیر نظر داشته باشید!

شرکت‌ها در این تاریخ گزارش عملکرد پایان سال مالی خود را برای سهامداران خود تشریح خواهند کرد و از همه مهم‌تر میزان سود تقسیمی هر سهم نیز در این مجامع به اطلاع سهامداران خواهد رسید.
تقسیم سود ۵۰ تومانی در مجمع

تقسیم سود ۵۰ تومانی در مجمع "فارس"

این شرکت در پایان سال مالی خود میزان درآمدی که از خود بر جای گذاشته ۵۲ هزار و ۴۹۷ میلیارد تومان بود که در مقایسه با سال مالی گذشته با افزایش ۳۴ درصدی همراه بوده است.
مجامعی که در ۲ روز آینده برگزار می‌شوند

مجامعی که در ۲ روز آینده برگزار می‌شوند

شرکت‌ها در این تاریخ گزارش عملکرد پایان سال مالی خود را برای سهامداران خود تشریح خواهند کرد و از همه مهم‌تر میزان سود تقسیمی هر سهم نیز در این مجامع به اطلاع سهامداران خواهد رسید.
تا پایان هفته کدام شرکت ها به مجمع می روند؟

تا پایان هفته کدام شرکت ها به مجمع می روند؟

شرکت‌ها در این تاریخ‌ها گزارش عملکرد پایان سال مالی خود را برای سهامداران خود تشریح خواهند کرد و از همه مهمتر میزان سود تقسیمی هر سهم نیز در این مجامع به اطلاع سهامداران خواهد رسید.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: