کد خبر : ۲۶۸۲۱۱
در هفته سوم اسفندماه رقم خورد؛
۲۰ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۶:۰۵
در بازار گواهی سپرده بورس کالا، نزدیک ۱۵ میلیون ورقه بهادار مبتنی بر کالا با ارزش بیش از ۵۴۸ میلیارد تومان در هفته سوم اسفند (منتهی به ۱۹ اسفند) منعقد شد.

انعقاد ۱۵ میلیون ورقه بهادار در بورس کالا

به گزارش بورس نیوز، ۱۴ میلیون و ۹۹۴ هزار و ۹ ورقه بهادار مبتنی بر کالا با ارزش بیش از ۵۴۸ میلیارد و ۳۴۱ میلیون تومان در بازار گواهی سپرده کالایی در بورس کالا در هفته گذشته منعقد شد.

ارزش معاملات هفته منتهی به ۱۲ اسفند نیز بیش از ۸۳۵ میلیارد تومان برای ۱۸ میلیون و ۲۱۱ هزار و ۳۵۸ ورقه بهادار مبتنی بر کالا بود.

در جریان معاملات هفته گذشته، یک میلیون و ۳۲۰ هزار و ۴۰۰ اوراق گواهی سپرده سکه طلا (تمام) در حالی منعقد شد که این دارایی پایه ارزش بیش از ۳۷۷ میلیارد و ۹۳۵ میلیون تومان را ثبت کرد.

اوراق مبتنی بر تمام سکه طلا با کسب سهم ۶۲ درصدی در ارزش معاملات در جایگاه نخست ایستاد. سکه طلا (تمام) سهم ۹ درصدی در حجم معاملات داشت و جایگاه دوم را در حجم کل بازار گواهی سپرده کالایی پس از سیمان از آن خود کرد.

سیمان با ثبت معامله ۱۱ میلیون و ۶۸۳ هزار گواهی سپرده، رتبه نخست از نظر حجم را از آن خود کرد و ارزش معاملات این دارایی بیش از ۱۱ میلیارد و ۹۱۸ میلیون تومان شد. سهم این دارایی از حجم کل معاملات ۷۸ درصد بود و از لحاظ حجم در جایگاه نخست ایستاد.

در هفته منتهی به ۱۹ اسفند ۹۰۷ هزار و ۷۶۰ گواهی سپرده زعفران نیز به ارزش بیش از ۳۴ میلیارد و ۵۹۴ میلیون تومان منعقد شد که این دارایی پایه، با سهم ۶ درصدی در حجم و ارزش جایگاه چهارم در حجم و سوم در ارزش را به خود اختصاص داد.

ارزش معاملات یک میلیون و ۱۴ هزار و ۹۱۶ گواهی سپرده شیشه نیز به بیش از ۱۱۵ میلیارد و ۴۴۸ تومان رسید و این دارایی توانست مقام سوم را از لحاظ حجم بعد از سیمان و سکه طلا و مقام دوم را از نظر ارزش پس از سکه طلا (تمام) از آن خود کند. این دارایی پایه توانست سهم ۷ درصدی از حجم کل معاملات گواهی سپرده کالایی و سهم ۲۱ درصدی از ارزش کل این معاملات را به خود اختصاص دهد.

در هفته‌ای که گذشت معامله ۵۱ هزار و ۶۵ گواهی سپرده برنج به ارزش بیش از ۳ میلیارد و ۲۷۶ میلیون تومان در بازار مالی بورس کالای ایران نیز به ثبت رسید. همچنین ۲۴ گواهی سپرده زیره سبز به ارزش بیش از ۴.۶ میلیون تومان منعقد شد.

در هفته گذشته همچنین شاهد اضافه شدن دارایی جدید به بازار گواهی سپرده کالایی بورس کالا بودیم به گونه‌ای که در نخستین روز از راه اندازی ابزار گواهی سپرده شمش طلا ۱۶ هزار و ۸۴۴ گواهی به ارزش نزدیک ۵ میلیارد و ۱۶۴ میلیون تومان منعقد شد.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
کدام شرکت‌ها تا پایان آبان‌ماه به مجمع می‌روند؟

کدام شرکت‌ها تا پایان آبان‌ماه به مجمع می‌روند؟

شرکت‌ها در این بازه زمانی گزارش عملکرد پایان سال مالی خود را برای سهامداران خود تشریح خواهند کرد و از همه مهم‌تر میزان سود تقسیمی هر سهم نیز در این مجامع به اطلاع سهامداران خواهد رسید.
مجامع این ۲۰ شرکت را زیر نظر داشته باشید!

مجامع این ۲۰ شرکت را زیر نظر داشته باشید!

شرکت‌ها در این تاریخ گزارش عملکرد پایان سال مالی خود را برای سهامداران خود تشریح خواهند کرد و از همه مهم‌تر میزان سود تقسیمی هر سهم نیز در این مجامع به اطلاع سهامداران خواهد رسید.
تقسیم سود ۵۰ تومانی در مجمع

تقسیم سود ۵۰ تومانی در مجمع "فارس"

این شرکت در پایان سال مالی خود میزان درآمدی که از خود بر جای گذاشته ۵۲ هزار و ۴۹۷ میلیارد تومان بود که در مقایسه با سال مالی گذشته با افزایش ۳۴ درصدی همراه بوده است.
مجامعی که در ۲ روز آینده برگزار می‌شوند

مجامعی که در ۲ روز آینده برگزار می‌شوند

شرکت‌ها در این تاریخ گزارش عملکرد پایان سال مالی خود را برای سهامداران خود تشریح خواهند کرد و از همه مهم‌تر میزان سود تقسیمی هر سهم نیز در این مجامع به اطلاع سهامداران خواهد رسید.
تا پایان هفته کدام شرکت ها به مجمع می روند؟

تا پایان هفته کدام شرکت ها به مجمع می روند؟

شرکت‌ها در این تاریخ‌ها گزارش عملکرد پایان سال مالی خود را برای سهامداران خود تشریح خواهند کرد و از همه مهمتر میزان سود تقسیمی هر سهم نیز در این مجامع به اطلاع سهامداران خواهد رسید.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: