يکشنبه ۲۱ اسفند ۱۴۰۱ - ۰۸:۵۲
نزدیک به ۵۲ هزار قرارداد آتی با ارزش بیش از ۵۴۹ میلیارد تومان در بازار قرارداد‌های آتی در هفته منتهی به ۱۹ اسفند منعقد شد.
کد خبر : ۲۶۸۲۱۶
نویسنده :
مینا علیزاده

طلا و زعفران، صدرنشین معاملات بازار قراردادهای آتی

به گزارش بورس نیوز، نزدیک ۵۲ هزار قرارداد آتی به ارزش بیش از ۵۴۹ میلیارد تومان در بازار قرارداد‌های آتی در هفته منتهی به ۱۹ اسفند منعقد شد. صندوق طلا به لحاظ ارزش معاملات و زعفران از نظر حجم معاملات در رتبه نخست بازار قرارداد‌های آتی ایستاد.

به گزارش کالاخبر، ۵۱ هزار و ۹۴۰ قرارداد آتی به ارزش بیش از ۵۴۹ میلیارد تومان در بازار مشتقه در هفته منتهی به ۱۹ اسفند منعقد شد. بیشترین سهم معاملات بازار قرارداد‌های آتی به لحاظ حجم متعلق به زعفران با ۳۲ هزار و ۶۹۵ قرارداد به ارزش بیش از ۱۴۸ میلیارد تومان برای ۴ موعد تحویلی اسفند ۱۴۰۱ و اردیبهشت، تیر و شهریور ۱۴۰۲ بود.

برای صندوق طلا نیز ۱۸ هزار و ۱۹۹ قرارداد به ارزش بیش از ۳۹۸ میلیارد تومان در ۶ موعد تحویلی فروردین، خرداد، مرداد، مهر، آذر و بهمن ۱۴۰۲ در هفته منتهی به ۱۹ اسفند منعقد شد.

نقره هم با منعقد شدن هزار و ۴۶ قرارداد به ارزش بیش از ۳ میلیارد و ۲۱۴ میلیون تومان در دو موعد تحویلی اسفند ۱۴۰۱ و اردیبهشت ۱۴۰۲ روبه رو بود.

زعفران با سهم ۶۳ درصدی در حجم بیشترین سهم را از حجم قرارداد‌های آتی در اختیار داشت و در جایگاه اول ایستاد. به لحاظ ارزشی این دارایی با سهم ۲۷ درصدی از کل معاملات قرارداد‌های آتی در رتبه دوم جای گرفت.

سهم صندوق طلا از حجم معاملات به ۳۵ درصد و از ارزش ۷۲ درصد بود و به این ترتیب صندوق طلا به لحاظ حجم در جایگاه دوم و به لحاظ ارزش در جایگاه اول ایستاد.

اشتراک گذاری :
ارسال نظر