دوشنبه ۲۲ اسفند ۱۴۰۱ - ۰۸:۳۹
مدیر تالار ارز خدماتی مرکز مبادله ارز و طلا:

تلاش بانک مرکزی در ثبات و آرامش بازار ارز است

تلاش بانک مرکزی در ثبات و آرامش بازار ارز است
مدیر تالار ارز خدماتی مرکز مبادله ارز و طلا گفت: تلاش بانک مرکزی این است که ثبات و آرامش به بازار ارز برگردد و التهابات را مدیریت کند.
کد خبر : ۲۶۸۲۵۷
نویسنده :
مینا علیزاده

تلاش بانک مرکزی در ثبات و آرامش بازار ارز است

به گزارش بورس نیوز، توکلی، مدیر تالار ارز خدماتی مرکز مبادله ارز و طلا با اشاره به آخرین وضعیت بازار غیررسمی ارز اظهار کرد: کانال شکنی‌ها در جهت کاهش قیمت در مرکز مبادله ارز و طلای ایران هم اتفاق افتاد.

وی ادامه داد: شنبه در تالار حواله مرکز مبادله ارز و طلای ایران‏, نرخ حواله با عدد ۳۷ هزار و ۴۸۷ تومان معامله می‌شد و یکشنبه وارد کانال ۳۶ هزار تومان شد که با ۳۶ هزار و ۹۰۰ معامله شد.

توکلی افزود: در حوزه اسکناس هم از کانال ۴۱ هزار تومان نرخ شنبه با عدد ۴۱ هزار و ۲۳۶ تومان، یکشنبه وارد کانال ۴۰ هزار تومان با عدد ۴۰ هزار و ۵۹۰ تومان شد.

مدیر تالار ارز خدماتی مرکز مبادله ارز و طلا بیان کرد: علاوه بر کاهش قیمت‌ها در مرکز مبادله، افزایش عرضه قابل توجه از سوی صادرکنندگان در تالار حواله داشتیم که بیشترین میزان عرضه را در تالار حواله از روز افتتاح تجربه کردیم و به عدد ۴۹۱ میلیون و ۷۰۰ هزار یورو رسید.

 توکلی با بیان اینکه میزان معاملات هم در حد ۲۴۱ میلیون یورو بود، افزود: این اتفاق‌های خوب در حوزه حواله و اسکناس و تالار ارز خدماتی، عامل قابل توجهی برای کاهش تقاضا و کاهش قیمت در بازار غیررسمی است؛ از آن طرف هم افزایش عرضه‌ها در بازار مبادله در تالار حواله، عامل قابل ملاحظه دیگری برای کاهش قیمت هاست.

وی درباره روند بازار ارز خاطرنشان کرد: تلاش بانک مرکزی این است که ثبات و آرامش به بازار ارز برگردد و التهابات را مدیریت کند، بازار روی اعدادی در نرخ تعادلی قرار خواهد گرفت که آرامش روانی برای مردم ایجاد می‌کند.

آقای توکلی با اشاره به اینکه بانک مرکزی با افزایش عرضه به وظیفه ذاتی خود در ایجاد ثبات و آرامش در ارز عمل می‌کند‏, افزود: با افزایش عرضه و کاهش تقاضا، قیمت‌ها کاهش پیدا می‌کند.

اشتراک گذاری :
اخبار مرتبط
ارسال نظر