سه‌شنبه ۲۳ اسفند ۱۴۰۱ - ۰۹:۲۷
اونس جهانی در کانال ۱۹۰۰ دلاری
بهای هر اونس طلا با ۸.۱ درصد کاهش به ۱۹۰۵ دلار و ۸۰ سنت رسید.
کد خبر : ۲۶۸۳۰۱
نویسنده :
مینا علیزاده

اونس جهانی در کانال ۱۹۰۰ دلاری

به گزارش بورس نیوز، قیمت طلا امروز بالاتر از سطح کلیدی ۱۹۰۰ دلار در هر اونس باقی ماند، زیرا انتظارات برای افزایش کمتر تهاجمی نرخ‌بهره فدرال رزرو پس از سقوط دو بانک بزرگ منطقه‌ای ایالات‌متحده، جذابیت شمش‌های بدون بازده را افزایش داد.

بهای هر اونس طلا با ۸.۱ درصد کاهش به ۱۹۰۵ دلار و ۸۰ سنت رسید و قیمت طلا در بازار معاملات آمریکا نیز با ۰.۴۲ درصد کاهش به ۱۹۰۶ دلار و ۸۰ سنت رسید.

قیمت طلا روز دوشنبه با وجود تلاش مقامات ایالات‌متحده برای محدو کردن اثرات تعطیلی بانک سیلیکون، ولی و بازگشت اعتماد سرمایه گذاران به سیستم بانکی این کشور بیش از دو درصد جهش کرد و به بالاترین حد خود از سوم فوریه و ۱۹۱۴ دلار و ۵۸ سنت رسید.

غول بانکی اچ‌اس‌بی‌سی بازوی بریتانیایی بانک سیلیکون، ولی را به قیمت نمادین یک پوند روز دوشنبه خرید و یک وام‌دهنده کلیدی برای استارت‌آپ‌های فناوری در بریتانیا را نجات داد. در حال حاضر بازار‌ها تا حد زیادی با افزایش ۲۵ واحدی نرخ‌بهره در جلسه سیاست‌گذاری فدرال رزرو هفته آینده و احتمال ۳۱.۴ درصدی برای توقف در افزایش قیمت‌گذاری می‌کنند.

طلا به عنوان پوششی در برابر عدم قطعیت‌های اقتصادی در نظر گرفته می‌شود و با توجه به انتظارات نرخ‌های بهره پایین‌ترکه هزینه فرصت نگهداری شمش‌های بدون بازده را کاهش می‌دهد، تمایل به افزایش قیمت دارد.

بر اساس گزارش رویترز، شاخص دلار ۰.۲ درصد افزایش یافت و شمش را برای خریداران سایر ارز‌ها گران‌تر کرد. اس‌پی‌دی آر گلدتراست، بزرگ‌ترین صندوق سرمایه‌گذاری تحت پشتوانه طلا در جهان، اعلام کرد که دارایی‌های آن ۱.۳۱ درصد افزایش یافت و از ۹۰۱.۴۲ تن روز جمعه به ۹۱۳.۲۷ تن در روز دوشنبه رسید.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، بهای هر اونس نقره با ۰.۱ درصد افزایش به ۲۱.۸۳ دلار رسید، پلاتین با ۰.۱ درصد کاهش به ۹۹۵ دلار و ۲۱ سنت رسید و پالادیوم بدون تغییر در ۱۴۷۳ دلار و ۳۳ سنت باقی ماند.

اشتراک گذاری :
اخبار مرتبط
طلا به اوج رفت
در بازارهای جهانی؛

طلا به اوج رفت

ارسال نظر
خبرنامه
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
نظرسنجی
آیا در 2 روز گذشته در 15امین نمایشگاه صنعت مالی کشور شرکت کرده‌اید؟