استاندار اصفهان:
۲۴ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۰:۴۹
مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی، مدیرعامل هلدینگ صدرتامین و مدیرعامل ذوب آهن اصفهان و تنی چند از دیگر مسئولین این شرکت با هم دیدار کردند.

رشد و شکوفایی در ذوب آهن اصفهان تولید، اشتغالزایی و تنوع محصول را به دنبال دارد

به گزارش بورس نیوز، ابراهیم بازیان، مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی (شستا)، امیرحسین نادری مدیرعامل هلدینگ صدرتامین، مهدی کوهی مدیرعامل ذوب آهن اصفهان و تنی چند از دیگر مسئولین این شرکت، سه شنبه بیست و سوم اسفندماه با سید رضا مرتضوی استاندار اصفهان و امیر رضا نقش معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری دیدار و گفتگو کردند.

سید رضا مرتضوی، استاندار اصفهان در این نشست گفت: ذوب آهن اصفهان به دلیل نوع تولید و مواد اولیه مورد نیاز، چالش‌های بسیاری دارد که مجموعه استانداری اصفهان همواره در این زمینه پیگیری و مساعدت لازم را داشته است.

اهمیت تامین پایدار مواد اولیه ذوب آهن اصفهان

وی ادامه داد: در زمینه تامین پایدار مواد اولیه شرکت نیاز است یک طرح جامع پیاده سازی شود تا این نهاده‌های استراتژیک از معادن تا محصول نهایی بدون دغدغه در اختیار ذوب آهن اصفهان قرار بگیرد و این موضوع در دست پیگیری قرار دارد.

استاندار اصفهان تصریح کرد: در خصوص تعرفه گاز ذوب آهن نیز اقدامات بسیار خوبی صورت گرفته است تا شرایط خاص این کارخانه بیش از پیش برای مسئولین بیان شود و به واقع این چالش بزرگ که در قیمت تمام شده کارخانه بسیار تاثیرگذار است را به صورت ویژه دنبال نمایند.

رشد و شکوفایی در ذوب آهن اصفهان تولید، اشتغالزایی و تنوع محصول را به دنبال دارد

سید رضا مرتضوی خاطر نشان کرد: رشد و شکوفایی در ذوب آهن اصفهان اشغالزایی، تولید و تنوع محصول را به دنبال دارد و لذا لازمپ است مسئولین در سطح کشور از این مجتمع عظیم صنعتی حمایت بیشتری داشته باشند.

ابراهیم بازیان مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی (شستا) نیز گفت: ذوب آهن اصفهان به عنوان اولین تولید کننده فولاد در کشور نقش اساسی در رشد و توسعه صنعتی داشته است.

تامین انرژی، نوسازی خطوط تولید و تکمیل زنجیره عامل رشد و شکوفایی در ذوب آهن اصفهان

وی افزود: تامین انرژی، نوسازی خطوط تولید و تکمیل زنجیره این شرکت با جدیت تمام در دست پیگیری است تا رشد و شکوفایی بیش از پیش ذوب آهن اصفهان را شاهد باشیم.

امیرحسین نادری مدیرعامل هلدینگ صدرتامین نیز در ادامه گفت: بخشی از هزینه‌های ذوب آهن اصفهان مربوط به خرید کک و زغال برای استفاده در فرایند تولید کارخانه است که سهم بسیار بالایی در هزینه‌های آن دارد.

وی افزود: ایجاد زنجیره زغال را برای به عنوان یک پروژه بسیار مهم در دست اقدام داریم که اشتغالزایی و ارزش افزده بسیار خوبی را در کنار تکمیل زنجیره ارزش در پی دارد.

اکتشاف در بخش زغالسنگ، تکمیل زنجیره و ارزش آفرینی را در پی دارد

مدیرعامل هلدینگ صدرتامین خاطر نشان کرد: با وجود اینکه ۱۴ میلیارد تن ذخیره زغال سنگ در کشورمان وجود دارد متاسفانه در سال‌های گذشته، کار اکتشافی در بخش زغال صورت نگرفته است و انشاا... از طریق برنامه‌های در دست اقدام بتوانیم این ظرفیت‌های بالقوه را بالفعل نماییم و در زنجیره تولید و ارزش آفرینی برای میهن عزیزمان قرار بگیرند.

حیات معادن زغالسنگ کشور، وابسته به ذوب آهن اصفهان است

این مقام مسئول گفت: حیات معادن زغالسنگ کشور وابسته به ذوب آهن اصفهان است و رشد شکوفایی این مجتمع عظیم صنعتی، توسعه را در ابعاد مختلف در پی دارد.

امیرحسین نادری گفت: ایجاد پارک کربن در استان اصفهان با همکاری دانشگاه‌های صنعتی واصفهان نیز از جمله طرح‌هایی است که کار مطالعاتی آن انجام گرفته و ارزش افزوده و اشتغالزایی بالایی در پی دارد و با هم افزایی بین بخشی انشاا... به ثمر می‌نشیند.

مهدی کوهی مدیرعامل ذوب آهن اصفهان نیز در این نشست گفت: ذوب آهن اصفهان برای تولید با ظرفیت اسمی سه میلیون و ۶۰۰ هزار تن در سال به پنج میلیون و ۷۰۰ هزار تن سنگ آهن درشت دانه و ریز دانه نیاز دارد.

ذوب آهن اصفهان از مصوبه مواد اولیه خودش بی نصیب مانده است

وی با اشاره به اینکه ذوب آهن اصفهان معدن ققنوس را از طریق مزایده برنده شد و این معدن ۲۰ درصد از مواد اولیه مورد نیاز ذوب آهن اصفهان را تامین می‌کند، افزود: این شرکت در سال ۹۸ و در کمیسیون زیربنایی دولت به منظور تامین بخشی از مواد اولیه مورد نیاز خط تولید کارخانه، مصوبۀ ترک تشریفات ۱ میلیون و ۷۵۰ هزار تُن سنگ‌آهن دانه بندی را دریافت نمود که متاسفانه طی سال‌های ۱۴۰۰ و ۱۴۰۱ این مصوبه اجرایی نشد و این سهمیه مواد اولیه به ذوب آهن اختصاص نیافت.

مدیرعامل ذوب آهن اصفهان تصریح کرد: با توجه به شیوه تولید کوره بلند، کک و زغال نقش کلیدی در فرایند تولید کارخانه دارندکه برای تامین این مواد اولیه استراتژیک نیز مجموعه‌های شستا و صدرتامین برنامه ریزی بسیار خوبی برای ذوب آهن اصفهان دارند.

گسترش سبد محصولات ارزش افزا با جدیت در ذوب آهن اصفهان دنبال می‌شود

این مقام مسئول اظهار داشت: پس از تامین پایدار مواد اولیه، گسترش سبد محصولات ارزش افزا مانند ارتقاء سایز تیرآهن‌های بال پهن تولیدی در شرکت از جمله سایر راهبرد‌هایی که به صورت جدی دنبال می‌شود و در این زمینه فعالیت‌های مطالعاتی خوبی نیز در دست اقدام می‌باشد.

ذوب آهن اصفهان با پروژه‌های در دست اقدام پیش به سوی افزایش تولید

مهدی کوهی در خصوص پروژه‌های در دست اقدام ذوب آهن اصفهان نیز گفت: دو پروژه LF ۱ و LF ۳ از پیشرفت ۸۳ درصدی برخوردار هستند و انشاا... در شش اول سال جاری مورد بهره برداری قرار می‌گیرند تا از این طریق مسیر افزایش تولید، هموارتر شود.

مدیرعامل ذوب آهن اصفهان از پلنت اکسیژن به عنوان پروژه بعدی در دست اقدام کارخانه یاد کرد و گفت: این پروژه هم اکنون از پیشرفت ۹۳ درصدی برخوردار است و انشاا... در سه ماهه اول سال آینده در مدار تولید قرار می‌گیرد.

این مقام مسئول گفت: ذوب آهن اصفهان در راستای مسئولیت‌های اجتماعی و تامین آب مورد نیاز خط تولید کارخانه، بخشی از پساب زرین شهر به میزان ۶۰ لیتر بر ثانیه، پساب شهر‌های فولاد شهر، ایمان شهر و ۲۲ روستای فلاورجان را به میزان تقریبی ۳۵۰ لیتر بر ثانیه را خریداری نمود و در این راستا قرارداد احداث تصفیه خانه این شرکت با گروه مپنا به صورت BOT منعقد گردیده است و در سال آینده به بهره برداری می‌رسد.

مهدی کوهی در خصوص پروژه باتری ۲ کک سازی ذوب آهن اصفهان نیز افزود: این پروژه نیز در راستای افزایش تولید کارخانه بسیار موثر است و فرایند‌های آن با جدیت در حال پیگیری می‌باشد.

سامانه تخصصی خود اظهاری، مسیری برای جوان گرایی و شایسته پروری

وی در خصوص توجه به مقوله جوان گرایی و شایسته پروری در سطح کارخانه نیز گفت: یک سامانه تخصصی خود اظهاری به منظور بیان قابلیت‌ها و توانمندی‌های کارکنان در سطوح مختلف سازمانی طراحی شده و در دست کارکنان شرکت قرار گرفته است تا از این طریق بتوانیم به صورت مستقیم در جریان استعداد‌ها و تجربیات کارکنان عزیزمان قرار بگیریم و در راستای رشد و شکوفایی ذوب آهن اصفهان از وجود این تلاشگران به نحو شایسته بهره‌مند شویم.

با ارتقاء بومی سازی، خودکفایی را برای ایران عزیزمان رقم می‌زنیم

مدیرعامل ذوب آهن اصفهان گفت: این مجتمع عظیم صنعتی با بهره گیری از دانش و تجربه تلاشگران مجموعه موفق شده است ۸۵ درصد از قطعات و تجهیزات مورد نیاز خط تولید را در داخل مجموعه بومی سازی کند و در کنار آن بومی سازی قطعات برای سایر صنایع کشور را نیز با افتخار در دست اقدام دارد لذا به منظور هم افزایی بیشتر در راستای توسعه "ساخت داخل" که همواره مورد توجه مقام معظم رهبری قراردارد، تعاملاتی نیز با شرکت‌های ماشین سازی اراک، آذر آب و تبریز برقرار نمودیم تا بتوانیم مسیر بومی سازی را با سرعت بیشتری برای خودکفایی ایران عزیزمان در پیش بگیریم.

وی گفت: در راستای ایجاد روحیه شادابی و نشاط در خانواده بزرگ ذوب آهن اصفهان نیز برنامه‌های بسیار خوبی در دست اقدام داریم تا بتوانیم از طریق این مسیر تعاملی با خانواده عزیزان ارتباط موثرتری برقرار کنیم.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
کدام شرکت‌ها تا پایان آبان‌ماه به مجمع می‌روند؟

کدام شرکت‌ها تا پایان آبان‌ماه به مجمع می‌روند؟

شرکت‌ها در این بازه زمانی گزارش عملکرد پایان سال مالی خود را برای سهامداران خود تشریح خواهند کرد و از همه مهم‌تر میزان سود تقسیمی هر سهم نیز در این مجامع به اطلاع سهامداران خواهد رسید.
مجامع این ۲۰ شرکت را زیر نظر داشته باشید!

مجامع این ۲۰ شرکت را زیر نظر داشته باشید!

شرکت‌ها در این تاریخ گزارش عملکرد پایان سال مالی خود را برای سهامداران خود تشریح خواهند کرد و از همه مهم‌تر میزان سود تقسیمی هر سهم نیز در این مجامع به اطلاع سهامداران خواهد رسید.
تقسیم سود ۵۰ تومانی در مجمع

تقسیم سود ۵۰ تومانی در مجمع "فارس"

این شرکت در پایان سال مالی خود میزان درآمدی که از خود بر جای گذاشته ۵۲ هزار و ۴۹۷ میلیارد تومان بود که در مقایسه با سال مالی گذشته با افزایش ۳۴ درصدی همراه بوده است.
مجامعی که در ۲ روز آینده برگزار می‌شوند

مجامعی که در ۲ روز آینده برگزار می‌شوند

شرکت‌ها در این تاریخ گزارش عملکرد پایان سال مالی خود را برای سهامداران خود تشریح خواهند کرد و از همه مهم‌تر میزان سود تقسیمی هر سهم نیز در این مجامع به اطلاع سهامداران خواهد رسید.
تا پایان هفته کدام شرکت ها به مجمع می روند؟

تا پایان هفته کدام شرکت ها به مجمع می روند؟

شرکت‌ها در این تاریخ‌ها گزارش عملکرد پایان سال مالی خود را برای سهامداران خود تشریح خواهند کرد و از همه مهمتر میزان سود تقسیمی هر سهم نیز در این مجامع به اطلاع سهامداران خواهد رسید.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: