بورس‌نیوز(بورس‌خبر)، قدیمی ترین پایگاه خبری بازار سرمایه ایران

      
شنبه ۲۷ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۰:۳۴
جشن بزرگ آینده سازان جنوب استان کرمان برگزار شد
جشن بزرگ آینده سازان جنوب استان کرمان روز گذشته با حضور مسئولین استانی در کهنوج برگزار شد.
کد خبر : ۲۶۸۴۲۰

جشن بزرگ آینده سازان جنوب استان کرمان برگزار شد

به گزارش بورس نیوز، محمدمهدی فداکار در آیین جشن بزرگ آینده‌سازان جنوب کرمان که روز گذشته در کهنوج برگزار شد عنوان نمود: پهنه معدنی گسترده‌ای در این منطقه وجود دارد که با راه‌اندازی این معادن نزدیک به ۶۰۰ نفر مشغول به کار می‌شوند. وی افزود: این معادن نیرو‌های متخصص تکنیسین و ماهر نیاز دارد که بایستی دانشگاه علمی کاربردی و فنی و حرفه‌ای به تربیت نیرو‌های مورد نیاز کمک کنند.

استاندار کرمان گفت: شرکت گهرزمین اقدام بزرگی در زمینه آموزش نیروی انسانی در منطقه جنوب کرمان آغاز نمود و در مناطق محروم جنوب استان هر ساله ۶۰ یا ۷۰ درصد قبولی‌ها افزایش پیدا کرده است.

درواقع با آموزش نیروی انسانی فرهنگسازی صورت گرفت که این راه ادامه دارد.

وی افزود: با کمک این شرکت، مدرسینی از تهران و سایر مناطق کشور برای رشد آموزشی و علمی دانش آموزان به این منطقه دعوت شده‌اند.

فداکار با اشاره به تصویب ایجاد فرمانداری جازموریان ادامه داد: ایجاد فرمانداری جازموریان شرایط را برای خدمتگزاری بیشتر فراهم می‌کند.

مدیرعامل گهرزمین:

ما سعی کردیم فرمایشات مقام معظم رهبری را در عمل اجرا نماییم

مدیرعامل شرکت سنگ آهن گهرزمین در این آیین گفت: با توجه به اکتشافات جدیدی که در منطقه جنوب کرمان صورت گرفته این منطقه به یک منطقه صنعتی همچون سیرجان تبدیل خواهد شد.

وی افزود: حمایت از دانش آموزان و استعداد‌های نهفته در این منطقه با این هدف بود که تعداد تحصیل کردگان و راه یافتگان به دانشگاه‌ها افزایش یابد و بتوانند از فرصت‌های شغلی که در حوزه صنعت و معدن ایجاد می‌شود استفاده کنند.

وی اضافه نمود: در جنوب کرمان در تابستان گذشته شاهد افزایش ۷۲ درصدی قبولی در کنکور بوده‌ایم که علاوه بر شرکت گهر زمین، خیرین و مدیران آموزش و پرورش نیز در کسب این موفقیت‌ها کمک کردند.

مدیرعامل گهرزمین با تاکید بر اینکه بزرگترین آرزوی ما تحول فکری و اهمیت دادن به تحصیل در منطقه است، قبولی تعداد زیادی در رشته پزشکی در این شهرستان‌ها را کار بزرگی اعلام نمود.

وی در ادامه افزود: ما در مجموعه گهرزمین تصمیم گرفتیم تولید کنیم صادر کنیم و ارز آوری کنیم در واقع مرگ بر استکبار جهانی از این طریق اتفاق خواهد.

ما سعی کردیم فرمایشات مقام معظم رهبری را در عمل اجرا نماییم و در حد توان سعی نمودیم به فرمایشات ایشان عمل نماییم.

وی گفت: کمک می‌کنیم که پس از تاسیس کارخانه ها، نیروی کار مجرب و تحصیل کرده بومی منطقه داشته باشیم.

مدیرعامل گهرزمین با اشاره به افزایش تعداد قبولی‌های دانش آموزان جنوب در دانشگاه‌ها افزود: در سال گذشته به همت آموزش و پرورش تعداد ۸۳۰ نفر قبولی در دانشگاه‌ها را داشتیم که نسبت به سال ۱۳۹۹ شاهد افزایش ۶۲ درصدی بودیم.
وی همچنین با اشاره به اقدامات شرکت گهرزمین گفت: ۷ واحد از شرکت گهرزمین جزء واحد‌های نمونه کشوری به خصوص در بحث بومی سازی هستند که حرف اول را می‌زنند که این‌ها همه نشان از همت و تلاش شبانه روزی کارکنان است.

جشن بزرگ آینده سازان جنوب استان کرمان برگزار شد

امام جمعه کهنوج:

در چند سال اخیر حرکات ارزشمندی از سوی شرکت سنگ آهن گهرزمین در منطقه آغاز شده است

امام جمعه کهنوج نیز در این آیین گفت: جنوب کرمان سرشار از استعداد است، اما شرایط و بستر لازم برای رشد این استعداد‌ها به اندازه کافی وجود ندارد.

حجت الاسلام احمد نجنو با بیان اینکه امکانات موجود قابل مقایسه با شهرستان‌های برخوردار نیست افزود: در چند سال اخیر حرکات ارزشمندی از جمله از سوی شرکت سنگ آهن گهر زمین برای فراهم کردن شرایط رشد استعداد‌های منطقه آغاز شده است.

وی ادامه داد: معلمان با تجربه‌ای در منطقه حضور پیدا می‌کنند و کلاس‌های تقویتی برگزار می‌کنند که بعد از این اقدامات شاهد افزایش قبولی در کنکور بوده ایم. حجت‌الاسلام نجنو اضافه نمود: امیدواریم با کمک این عزیزان و مناطقی که توسعه‌یافته‌تر هستند، مدیران توانمندی در آینده تربیت کنیم.

نماینده پنج شهرستان جنوبی استان کرمان:

پهنه‌های مس در جنوب استان به زودی به بخش خصوصی واگذار خواهد شد

نماینده پنج شهرستان جنوبی کرمان در مجلس شورای اسلامی در جشن آیندسازان جنوب استان کرمان گفت: زیرساخت، نیاز اساسی در جنوب استان کرمان است و با وجود فعال شدن معادن شاهد تغییرات و توسعه خواهیم بود.
منصور شکرالهی افزود: پهنه‌های مس در جنوب استان به زودی به بخش خصوصی واگذار خواهد شد و با توجه به ظرفیت‌های معدنی و کشاورزی زمینه توسعه وجود دارد.

وی ادامه داد: محور توسعه یافتگی هر کشور نیروی انسانی آن است و هر کشوری توسعه یافته است که نیرو‌های علمی داشته باشد.

وی اضافه نمود: همه باید دست به دست هم دهیم و درواقع با وحدت می‌توان شاهد رشد بود.

شکرالهی همچنین خبر از راه‌اندازی دانشکده پرستاری داد و افزود: این دانشکده در رشته‌های پرستاری، بیولوژی داخلی و بهداشت عمومی در اردیبهشت سال آینده دانشجو می‌پذیرد.

جشن بزرگ آینده سازان جنوب استان کرمان برگزار شد

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان:

شرکت گهرزمین اقدامات ماندگاری در راستای حمایت از دانش آموزان مناطق جنوب کرمان انجام داده است

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان هم در این آیین گفت: امسال در استان کرمان ۴۱۰ کلاس افتتاح شد که ۱۰ درصد افتتاح کلاس‌ها در کشور را شامل می‌شود.

رضا رضایی افزود: استاندار کرمان بیشترین میزان تخصیص اعتبارات را در میان دیگر دستگاه‌ها به آموزش و پرورش داده است.

وی با اشاره به یک امکان و فرصت قانونی ادامه داد: ادارات با تایید اداره کل نوسازی مدارس می‌توانند مالیات خود را به آموزش و پرورش پرداخت کنند تا در راستای احداث مدارس، خوابگاه‌ها و تجهیز مدارس صرف شود.

رضایی خبر از تایید چارت اداره آموزش و پرورش جازموریان داد و افزود: این اداره به زودی افتتاح شده و از رودبار جنوب مستقل می‌شود.

وی یادآور شد: اداره کل آموزش و پرورش استان کرمان رتبه اول جشنواره خوارزمی در کشور و رتبه اول رشد المپیاد‌ها را با داشتن ۱۳ رتبه کشوری و یک رتبه جهانی به ثبت رسانده است.

مدیرکل آموزش و پرورش کرمان با بیان اینکه شرکت سنگ آهن گهرزمین کمک‌ها و اقدامات ماندگاری در راستای حمایت از دانش آموزان مناطق جنوب کرمان در جهت رشد استعداد‌های علمی آن‌ها داشته است.

همچنین در این آیین، تفاهم نامه‌ای برای همکاری دوجانبه میان شرکت گهرزمین و آموزش و پرورش در انجام هرچه بهتر ماموریت‌های سازمانی به امضا رسید.

در پایان این مراسم از دانش آموزان قبول شده هفت شهرستان جنوبی استان کرمان در دانشگاه‌های برتر کشور تجلیل بعمل آمد.

گفتنی است این برنامه با اجرای هنرمندان استانی و بومی همراه بود.

 

اشتراک گذاری :
نظرات کاربران
ارسال نظر
نظرات بینندگان
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
شنبه ۲۷ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۴:۵۶
خوب بنگرید با یک پوشش مذهبی چه گندی به مملکت می زنید که خیرین باید مدرسه بسازند یا آموزش را راهبردی کنند. ای خریداران انفال که ثروت عموم هستند. چه کسانی هستند که باید آینده را بسازند. چهل سال گذشت آینده ی چهل سال قبل ماییم. چه کردید با نسلها. که حالا میخواهید آینده را بسازید. کجایند نیز نوسانی که جمع کردید. روانی شدند از دست این آموزش بی سر و ته و ویران