بورس‌نیوز(بورس‌خبر)، قدیمی ترین پایگاه خبری بازار سرمایه ایران

      
شنبه ۲۷ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۲:۳۸
با سقوط سهام بانکی؛

وال استریت قرمزپوش شد

وال استریت قرمزپوش شد
وضعیت سهام بانک ها، ارزش بازار‌های ایالات متحده را در روز جمعه کاهش داد در حالی که نگرانی سرمایه گذاران در مورد سلامت بخش مالی همچنان در حال افزایش بود.
کد خبر : ۲۶۸۴۳۷
نویسنده :
مینا علیزاده

وال استریت قرمزپوش شد

به گزارش بورس نیوز، وضعیت سهام بانک ها، ارزش بازار‌های ایالات متحده را در روز جمعه کاهش داد در حالی که نگرانی سرمایه گذاران در مورد سلامت بخش مالی همچنان در حال افزایش بود.

شاخص میانگین صنعتی داوجونز تا ساعت ۱۹:۴۰ به وقت تهران با بیش از ۴۰۰ واحد یا ۱.۳ درصد کاهش یافت. اس اند پی ۵۰۰، ۱.۱۵ درصد سقوط کرد و کامپوزیت نزدک، ۰.۹ درصد افت کرد.

ارزش سهام بانک فرست ریپابلیک در معاملات اولیه پس از تعلیق پرداخت سود سهام توسط بانک و اعلام چشم‌انداز وخیم پیش روی این بانک، ۲۰ درصد کاهش یافت، اما روز پنجشنبه، بانک‌های بزرگ ایالات متحده، شامل جی پی مورگان چیس و مورگان استنلی، بسته نجات ۳۰ میلیارد دلاری را به سمت وام دهنده منطقه‌ای مشکل‌دار روانه کردند.

گروه مالی اس وی بی اعلام کرد که برای حمایت از ورشکستگی در نیویورک به دنبال خریدار برای دارایی‌های خود است. این اعلامیه چند روز پس از تعطیلی واحد سابق آن، بانک سیلیکون ولی، توسط رگولاتور‌های ایالات متحده منتشر شد.

توماس هیز، رئیس گریت هیل کپیتال، به رویترز گفت: سپرده‌ها از بانک‌های منطقه مانند فرست ریپابلیک، به بانک‌های بزرگ انتقال یافتند که اکنون با بازگرداندن سپرده‌ها، آن‌ها را نجات می‌دهند. اما این مشکل را حل نمی‌کند.

او افزود: تا زمانی که انتقال سپرده از بانک‌های منطقه به بانک‌های مهم سیستمی را، متوقف نکنید، مهم نیست که چقدر پول در سطل می‌ریزید. خبر نجات بانک فرست ریپابلیک به دنبال افزایش ۵۰ واحدی نرخ بهره توسط بانک مرکزی اروپا (ECB) بود که با وجود افزایش نگرانی‌ها در مورد بانک‌های منطقه، همچنان بر مقابله با تورم متمرکز بود. سرمایه گذاران تصمیم فدرال رزرو آمریکا در مورد نرخ بهره در هفته آینده را، دنبال خواهند کرد.

اشتراک گذاری :
اخبار مرتبط
پس از تصمیم بانک خلق چین رقم خورد؛

رنگ قرمز بر معاملات بازارهای آسیایی

پس از رشد وال استریت اتفاق افتاد؛

رشد شاخص های عمده بازار سهام آسیا

ارسال نظر