سه‌شنبه ۱۵ فروردين ۱۴۰۲ - ۰۹:۵۹
امروز؛ آغاز فروش ربع سکه در مرکز مبادله
از امروز، پانزدهم فروردین ماه، معاملات سکه طلای ربع‌بهار آزادی با نماد "ربع‌سکه" در سامانه معاملات مرکز مبادله ارز و طلای ایران آغاز می‌شود.
کد خبر : ۲۶۸۶۶۱

امروز؛ آغاز فروش ربع سکه در مرکز مبادله

به گزارش بورس نیوز، پیرو اطلاعیه مرکز مبادله ایران، از امروز، پانزدهم فروردین ماه، معاملات سکه طلای ربع بهار آزادی با نماد "ربع‌سکه" در سامانه معاملات مرکز مبادله ارز و طلای ایران آغاز می‌شود و اشخاص حقیقی جهت خرید ربع‌سکه، می‌توانند از روز بعد، یعنی چهارشنبه، شانزدهم فروردین ماه به صرافی‌های عضو مرکز مبادله ارز و طلای ایران که نسبت به خرید ربع‌سکه از مرکز اقدام کرده‌اند مراجعه کنند.

خریداران ربع‌سکه از مرکز مبادله صرفاً کارگزاران این مرکز خواهند بود و عموم مردم می‌توانند با قیمت منتشرشده در تارنمای مرکز مبادله ارز و طلای ایران، به‌نشانی www.ice.ir ربع‌سکه را از صرافی‌های عضو خریداری کنند.

تمامی کارگزاران عضو مرکز مبادله ارز و طلای ایران اعم از بانک‌ها، صرافی‌های بانکی و صرافی‌های تضامنی امکان خرید ربع‌سکه در این نماد را دارند. عرضه ربع‌سکه صرفاً توسط بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران انجام می‌شود، بنابراین دسترسی فروش برای سایر کارگزاران وجود ندارد.

بر اساس این گزارش، هر شخص بالای ۱۸ سال صرفاً یک‌بار در سال می‌تواند اقدام به خرید ربع‌سکه کند و اشخاصی که پیش از این از بورس کالای ایران ربع‌سکه خریداری کرده‌اند، امکان خرید مجدد ربع‌سکه در مرکز مبادله ایران را نخواهند داشت.

اشتراک گذاری :
ارسال نظر