۲۶ فروردين ۱۴۰۲ - ۱۱:۲۵
با ورود فناوری‌های نو در نهاد‌های مالی، بانک‌ها بیش از گذشته به تجربه دیجیتال مشتری در بانک خود توجه کردند. طبق سنت بانکداری توجه به تجربه مشتری با ورود بانک‌های خصوصی و ارائه خدمات بهتر در شعب فیزیکی تقویت شد و در تجربه کاربری مدرن هم می‌توان گفت که بانک‌های خصوصی در ایران پیشرو بودند.

بهبود تجربه مشتری، در اکوسیستم بانکداری دیجیتال

به گزارش بورس نیوز، طبق سنت بانکداری توجه به تجربه مشتری با ورود بانک‌های خصوصی و ارائه خدمات بهتر در شعب فیزیکی تقویت شد و در تجربه کاربری مدرن هم می‌توان گفت که بانک‌های خصوصی در ایران پیشرو بودند.

بانک ایران زمین یکی از بنگاه‌های اقتصادی است که در سال‌های اخیر در زمینه تجربه مشتری اقدامات فراوانی را انجام داده است.

بر اساس این گزارش، عبدالمجید پورسعید مدیرعامل بانک ایران زمین یکی از اقدامات مهم در این بانک را بررسی و افزایش میزان رضایت مشتری و ایجاد یک تجربه مطلوب بیان کرد و گفت: همکاران من در بانک با بررسی نیاز‌های مشتریان، خصوصاً در حوزه بانکداری دیجیتال تلاش می‌کنند تا خدمات منحصر به فرد و خاصی را برای هر یک از مشتریان طراحی و ارائه کنند.

پورسعید با اشاره به اینکه در سال‌های اخیر تجربه دیجیتال مشتریان در بانک، ارائه خدمات بانکی بدون درخواست جابجایی فیزیکی بوده است، افزود: رویکرد بانک ایران زمین در این حوزه توسعه سامانه‌ها و پلتفرم‌ها برای انجام خدمات بدون نیاز به حضور فیزیکی مشتریان در شعب بود.

این استراتژی حالا منجر به توسعه خدمات بسیاری در بانک شده است. خدماتی که کمک‌های زیادی را به مشتریان در تجربه جدیدی از بانکداری می‌کند.

مدیرعامل بانک ایران زمین خاطر نشان کرد: با ایجاد هلدینگ فناوری اطلاعات بانک، شرکت‌های زیر مجموعه و فین تک ها، یک اکوسیستم در حوزه دیجیتال طراحی و ایجاد شده است، که مشتریان در زمان ورود به این اکوسیستم با مجموعه بزرگی از خدمات و سرویس‌های متنوع بانکی روبرو می‌شوند.

پورسعید با بیان اینکه با مهندسی پلتفرم‌های دیجیتالی امکان شخصی سازی سرویس‌ها در بانک ایران زمین فراهم شده است، گفت: با تقویت پلتفرم‌های همراه بانک فراز و همراه پلاس فراز، این بستر برای مشتریان ایجاد شده است که از خدمات شخصی سازی شده همچون افتتاح حساب آنلاین و غیر حضوری بدون نیاز به حضور در شعبه استفاده کنند.

مدیرعامل بانک ایران زمین طراحی شخصی کارت هدیه را از دیگر خدمات در این حوزه دانست و افزود: مشتریان به راحتی می‌توانند با ورود به بخش کارت هدیه در همراه بانک فراز، کارت هدیه دلخواه خود را با طرح و عکس دلخواه و متن مورد نظر خود طراحی کنند و آن را درب منزل تحویل بگیرند.

پورسعید از ایجاد زیرساخت‌های جدید در حوزه بانکداری دیجیتال خبر داد و خاطر نشان کرد: همکاران من در بانک ایران زمین در تلاش هستند تا بیش از پیش در جهت توسعه ارائه خدمات شخصی سازی شده برای مشتریان اقدام کنند و در جهت ایجاد تجربه دیجیتال مطلوب برای مشتریان گام بردارند.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
کدام شرکت‌ها تا پایان آبان‌ماه به مجمع می‌روند؟

کدام شرکت‌ها تا پایان آبان‌ماه به مجمع می‌روند؟

شرکت‌ها در این بازه زمانی گزارش عملکرد پایان سال مالی خود را برای سهامداران خود تشریح خواهند کرد و از همه مهم‌تر میزان سود تقسیمی هر سهم نیز در این مجامع به اطلاع سهامداران خواهد رسید.
مجامع این ۲۰ شرکت را زیر نظر داشته باشید!

مجامع این ۲۰ شرکت را زیر نظر داشته باشید!

شرکت‌ها در این تاریخ گزارش عملکرد پایان سال مالی خود را برای سهامداران خود تشریح خواهند کرد و از همه مهم‌تر میزان سود تقسیمی هر سهم نیز در این مجامع به اطلاع سهامداران خواهد رسید.
تقسیم سود ۵۰ تومانی در مجمع

تقسیم سود ۵۰ تومانی در مجمع "فارس"

این شرکت در پایان سال مالی خود میزان درآمدی که از خود بر جای گذاشته ۵۲ هزار و ۴۹۷ میلیارد تومان بود که در مقایسه با سال مالی گذشته با افزایش ۳۴ درصدی همراه بوده است.
مجامعی که در ۲ روز آینده برگزار می‌شوند

مجامعی که در ۲ روز آینده برگزار می‌شوند

شرکت‌ها در این تاریخ گزارش عملکرد پایان سال مالی خود را برای سهامداران خود تشریح خواهند کرد و از همه مهم‌تر میزان سود تقسیمی هر سهم نیز در این مجامع به اطلاع سهامداران خواهد رسید.
تا پایان هفته کدام شرکت ها به مجمع می روند؟

تا پایان هفته کدام شرکت ها به مجمع می روند؟

شرکت‌ها در این تاریخ‌ها گزارش عملکرد پایان سال مالی خود را برای سهامداران خود تشریح خواهند کرد و از همه مهمتر میزان سود تقسیمی هر سهم نیز در این مجامع به اطلاع سهامداران خواهد رسید.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: