کد خبر : ۲۶۹۳۷۸
در بازار رمزارزها؛
۱۰ ارديبهشت ۱۴۰۲ - ۱۳:۲۸
ارزش بیت‌کوین در چند روز گذشته در حال تثبیت بوده، زیرا همچنان در محدوده قیمتی ۲۹ هزار دلار معامله می‌شود.

ارزش بیت کوین ثابت است

به گزارش بورس نیوز، ارزش بیت‌کوین در چند روز گذشته در حال تثبیت بوده، زیرا همچنان در محدوده قیمتی ۲۹ هزار دلار معامله می‌شود.

علیرغم عملکرد فوق‌العاده بیت‌کوین در چند ماه اول سال ۲۰۲۳، به نظر می‌رسد که بیت‌کوین در مورد مسیر آینده خود مطمئن نیست. میانگین متحرک حیاتی ۵۰ روزه برای بیت‌کوین که روی ۲۷هزار دلار قرار گرفته، تا حدودی از این ارز دیجیتال پشتیبانی کرده، در نتیجه، منجر به رالی با هدف شکستن سطح مقاومت حیاتی ۳۰ هزار دلار شده است با این حال، اگرچه بازار کریپتو در حال حاضر خوش‌بینانه به نظر می‌رسد، اما هنوز احتمال رد این قیمت وجود دارد.

در اوایل این هفته، قیمت بیت‌کوین دوباره به بالای ۳۰هزار دلار رسید که ماکسیمالیست‌های بیت‌کوین را بسیار هیجان زده کرد و به‌طور اتفاقی، جهش حاشیه‌ای قیمت به سرعت با اخبار مربوط به خروج بازیگران اصلی ارز‌های دیجیتال به دلیل عدم اطمینان نظارتی از ایالات‌متحده فراموش شد. این امر منجر به کاهش ارزش بیت‌کوین شد، زیرا با ۳۰ هزار دلار خداحافظی کرد و تا ۲۶هزار دلار معامله شد. ماکسیمالیست‌ها به‌طور افراطی فقط به بیت‌کوین اعتقاد دارند و فکر می‌کنند تنها رمزارزی که در آینده باقی می‌ماند بیت‌کوین است و سایر ارز‌های دیجیتال از بین می‌روند.

بر اساس اوضاع کنونی، حرکت اخیر قیمت بیت‌کوین ضعیف است و به نظر نمی‌رسد نگرش خوش‌بینانه، برای عبور از منطقه مقاومت کلیدی بعدی کافی باشد. اگر بیت‌کوین بتواند با موفقیت از سطح قیمت فعلی ۲۹ هزار دلاری خود دفاع کند، تنها در این صورت می‌توان افزایش طولانی‌مدت جدیدی را پیش‌بینی کرد.

از سوی دیگر، حجم معاملات آتی (معاملات آینده) بیت‌کوین ۹ برابر بیشتر از معاملات اسپات (معاملات لحظه‌ای) بیت‌کوین است و در نتیجه بازار نسبت به تغییرات قیمت مستعدتر شده است. به گفته کارشناس برجسته بازار که در توییتر به نام مستعار مارتون نامیده می‌شود، حجم معاملات در بازار آتی تقریبا ۹۰۰ هزار در روز ثبت شده در حالی که حجم معاملات آتی تقریبا ۱۰۰ هزار است.

دلیل اصلی این نابرابری عظیم، طبق تحلیل مارتون، این است که صرافی بایننس اخیرا معاملات نقطه‌ای بدون کارمزد خود را در اکثر جفت‌های رمزنگاری خود غیرفعال کرده است. این مورد به نوبه خود منجر به کاهش قابل توجهی در حجم معاملات نقدی بیت‌کوین شده است که این نسبت را از بین می‌برد و باعث می‌شود از همگام سازی خارج شود.

علاوه بر این، وی اشاره کرد که در زمان‌های گذشته که نسبت تسلط بیت‌کوین در مقایسه با دوره قبل از آن بالا بود، تقریبا هفت برابر به بالا نزدیک بود و فقط یک بار در جولای ۲۰۲۱ نزدیک به پایین شد. در یادداشت‌های پایانی، وی جسورانه بیان می‌کند که دوره‌ای از نوسانات شدید را شاهد خواهیم بود.

مجموع ارزش بازار جهانی ارز‌های دیجیتالی در حال حاضر ۱.۲۰ تریلیون دلار برآورد می‌شود که این رقم نسبت به روز قبل ۰.۴۶ درصد کمتر شده است.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
کدام شرکت‌ها تا پایان آبان‌ماه به مجمع می‌روند؟

کدام شرکت‌ها تا پایان آبان‌ماه به مجمع می‌روند؟

شرکت‌ها در این بازه زمانی گزارش عملکرد پایان سال مالی خود را برای سهامداران خود تشریح خواهند کرد و از همه مهم‌تر میزان سود تقسیمی هر سهم نیز در این مجامع به اطلاع سهامداران خواهد رسید.
مجامع این ۲۰ شرکت را زیر نظر داشته باشید!

مجامع این ۲۰ شرکت را زیر نظر داشته باشید!

شرکت‌ها در این تاریخ گزارش عملکرد پایان سال مالی خود را برای سهامداران خود تشریح خواهند کرد و از همه مهم‌تر میزان سود تقسیمی هر سهم نیز در این مجامع به اطلاع سهامداران خواهد رسید.
تقسیم سود ۵۰ تومانی در مجمع

تقسیم سود ۵۰ تومانی در مجمع "فارس"

این شرکت در پایان سال مالی خود میزان درآمدی که از خود بر جای گذاشته ۵۲ هزار و ۴۹۷ میلیارد تومان بود که در مقایسه با سال مالی گذشته با افزایش ۳۴ درصدی همراه بوده است.
مجامعی که در ۲ روز آینده برگزار می‌شوند

مجامعی که در ۲ روز آینده برگزار می‌شوند

شرکت‌ها در این تاریخ گزارش عملکرد پایان سال مالی خود را برای سهامداران خود تشریح خواهند کرد و از همه مهم‌تر میزان سود تقسیمی هر سهم نیز در این مجامع به اطلاع سهامداران خواهد رسید.
تا پایان هفته کدام شرکت ها به مجمع می روند؟

تا پایان هفته کدام شرکت ها به مجمع می روند؟

شرکت‌ها در این تاریخ‌ها گزارش عملکرد پایان سال مالی خود را برای سهامداران خود تشریح خواهند کرد و از همه مهمتر میزان سود تقسیمی هر سهم نیز در این مجامع به اطلاع سهامداران خواهد رسید.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: