بورس‌نیوز(بورس‌خبر)، قدیمی ترین پایگاه خبری بازار سرمایه ایران

      
سه‌شنبه ۱۹ ارديبهشت ۱۴۰۲ - ۱۴:۰۷
با بومی‌سازی الکتروموتور پمپ اسکیل پیت ریخته‌گری حاصل شد؛

صرفه‌جویی ۷۵ هزار دلاری در فولاد هرمزگان

کارشناس بومی‌سازی و مهندسی قطعات و تجهیزات فولاد هرمزگان گفت: با بومی‌سازی موفقیت‌آمیز الکتروموتور پمپ اسکیل پیت ریخته‌گری در فولاد هرمزگان، حدود ۷۵ هزار دلار صرفه‌جویی ارزی حاصل شد.
کد خبر : ۲۶۹۷۳۸

صرفه‌جویی ۷۵ هزار دلاری در فولاد هرمزگان

به گزارش بورس نیوز، محسن سلیمانی، کارشناس بومی‌سازی و مهندسی قطعات و تجهیزات فولاد هرمزگان اظهار کرد: بر اساس برنامه‌های تکلیف شده به واحد بومی‌سازی در راستای اهداف استراتژیک سازمان و بر طبق روند بومی‌سازی جهت تأمین قطعات و تجهیزات استراتژیک که تأمین آن‌ها میسر نیست و ارزبری زیادی برای سازمان و کشور دارد، بر آن شدیم که الکتروموتور پمپ اسکیل پیت ریخته‌گری که توان آن ۲۰۰ کیلووات و در رده الکتروموتور‌های MV و از نوع عمود کار است را توسط صنعتگران توانای داخلی بومی‌سازی کنیم.

وی افزود: پس از بررسی‌های صورت گرفته در این خصوص، سازندگان توانا را شناسایی و روند استعلام و ساخت آن را در خردادماه سال ۱۴۰۱ شروع کردیم. با توجه به حساسیت این الکتروموتور در روند تولید، پس از ابلاغ سفارش به سازنده از مراحل ساخت آن بازدید به عمل آمد و تست‌های نهایی الکتروموتور در کارخانه سازنده انجام شد و مورد تأیید قرار گرفت.

کارشناس بومی‌سازی و مهندسی قطعات و تجهیزات فولاد هرمزگان خاطرنشان کرد: در روند بومی‌سازی جهت حصول اطمینان بیشتر از عملکرد تجهیز، تأیید نهایی آن منوط به تست گرم تجهیز در محل اصلی خود است که این امر نیز با همکاری واحد تعمیرات ریخته‌گری در تاریخ ۲۴ اسفند ۱۴۰۱ با حضور نماینده سازنده صورت پذیرفت و تست عملکردی این الکتروموتور با موفقیت انجام شد. شایان‌ذکر است از محل بومی‌سازی این الکتروموتور مبلغ ۷۵ هزار دلار صرفه‌جویی ارزی محقق شد.

اشتراک گذاری :
اخبار مرتبط
تجلیل از مدرسین داخلی فولاد هرمزگان
به مناسبت روز معلم انجام شد؛

تجلیل از مدرسین داخلی فولاد هرمزگان

انتخاب فولاد هرمزگان به عنوان کارفرمای پیشرو در ورزش کارگری و کمیته برتر حفاظت فنی و بهداشت کار استان
در سی و چهارمین جشنواره امتنان از کارگران گروه‌های کار نخبه و واحد نمونه استان هرمزگان صورت گرفت؛

انتخاب فولاد هرمزگان به عنوان کارفرمای پیشرو در ورزش کارگری و کمیته برتر حفاظت فنی و بهداشت کار استان

ارسال نظر
خبرنامه
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
نظرسنجی
به نظر شما دولت چهاردهم باید کدام یک از موارد زیر را در اولویت کاری خود قرار دهد.